Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 8 września 2009, 22:29

DocBrown napisał(a):Basf i Agfa to dobre taśmy, taśmy które się lubiły sypać to ORWO, mało tego są minimalnie węższe od pozostałych taśm przez co gorzej są prowadzone przez tor przesuwu :?


No jasne - ORWO!

Ale z kolei na odczynniki chemiczne ORWO nie dam złego słowa powiedzieć, robiłem na nich długie lata zdjęcia cz-b. (np. słynny wywoływacz do błon typ R-09), natomiast rewelacyjny był papier światłoczuły do zdjęć włąśnie AGFY!!! To była firma RFN-owska, czysty Zachód- w tamtych czasach
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez KaszeL » 8 września 2009, 22:39

Cięcie taśmy na masową skalę będzie dość trudne. Nie prościej kupić jednak coś dedykowanego? Na allegro jest cała masa ofert.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 8 września 2009, 22:40

Ale Doc się zaparł, i chce zrobić eksperyment z taśmą VHS - niech działa, życzę szczęścia zdrowia :lol: To nie takie proste
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 8 września 2009, 22:41

Jutro powinna być u mnie paczka z taśmą video przyciętą na pół i nawiniętą na szpulach 15cm.
Zacznę wtedy prawdziwe testy, pewnie będe musiał podbić prąd podkładu bo taśma video to chyba chromówka :roll:

P.S. KaszeL, ceny taśm na allegro są chore, a za groszę można mieć sporo taśmy video która jest dużo lepsza, bo jest taśmą chromową, wymagać będzie pewno innej nastawy prądu podkładu, ale jak już to się uda to można nagrywać w super jakości :) Ja mam zamiar przerobić niesprawny magnetowid na przecinarkę, widziałem już takie patenty i spisywało się to nieźle.
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez andrzejlisek » 8 września 2009, 23:58

Nie miałem okazji sprawdzić, ale słyszałem, ze Orwo robił taśmy lepszej jakości niż produkowane w Polsce. Ponoć, jak się puściło nienagraną polską taśmę, to było słychać lekki szum, a jak się puściło Orwo, to nic nie było słychać.

A co do wykorzystania VHS przecinanego wzdłuż, to ja się z tym nie spotkałem.

DocBrown napisał(a):P.S. KaszeL, ceny taśm na allegro są chore, a za groszę można mieć sporo taśmy video która jest dużo lepsza, bo jest taśmą chromową, wymagać będzie pewno innej nastawy prądu podkładu, ale jak już to się uda to można nagrywać w super jakości :) Ja mam zamiar przerobić niesprawny magnetowid na przecinarkę, widziałem już takie patenty i spisywało się to nieźle.


Tak zapytam: Czy jakość nagrań z taśmy VHS a z taśmy szpulowej będziesz porównywać na ucho, czy jakimiś przyrządami?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 9 września 2009, 11:24

Sprawdzę pasmo przenoszenia nagrywając po kolei różne częstotliwości.
Każda taśma trochę szumi, ORWO wcale nie powalają jakością, zaś Stilony na licencji Agfy, zwłaszcza AN25 i AN35 to świetne taśmy, grające dużo lepiej od ORWO. Szumieć troche będzie nawet Ampex, ReVox, Maxell, czy TDK.
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 9 września 2009, 18:56

DocBrown napisał(a):Sprawdzę pasmo przenoszenia nagrywając po kolei różne częstotliwości.
Każda taśma trochę szumi, ORWO wcale nie powalają jakością, zaś Stilony na licencji Agfy, zwłaszcza AN25 i AN35 to świetne taśmy, grające dużo lepiej od ORWO. Szumieć troche będzie nawet Ampex, ReVox, Maxell, czy TDK.


Jakość dawnych taśm ORWO zależała moim zdaniem od miejsca produkcji. Ogólnie były to na początku niezłe liny, ale potem robił się z nich papier toaletowy :lol: :lol: :lol: - sorry, za szybko się ścierały, tego prochu z nich to było wszędzie pełno

A Stilonki gorzowskie były the best!

Doc - ja bym Ci radził te testy robić na magnetach z V przesuwu 19,5 cm/sek
One zapisują w takim samym przedziale czasu więcej informacji, może masz jakiś ZK240?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 9 września 2009, 21:37

Mam Arie M2408SD magnetofon klasy HiFi, ma dwie prędkości 9,5 i 19cm/s.
Taśmy Video podobno najlepiej grają przy 4,75 a taką prędkość ma Koncert, którego za niedługo pewnie będę mieć :)
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez KaszeL » 10 września 2009, 11:09

Nie powinno być raczej na odwrót? Im większa prędkość przesuwu taśmy, tym szersze pasmo przenoszenia - podnosi się szczególnie góra. Studyjne magnetofony nagrywały zdaje się przy 38cm/s
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 10 września 2009, 11:22

Teoretycznie tak powinno być, studyjne jechały albo na małej studyjnej tzn 38cm/s albo na stacyjnej czyli 76cm/s i w przypadku normalnych taśm, czyli żelazówek im większa prędkość przesuwu tym lepsza jakość, jednak w przypadku taśm Video które są chromówkami jest nieco inaczej, tzn zwiększenie prędkości powoduje wzrost zawartości tonów wysokich w nagraniu tak bardzo, że zagłuszają wszystko inne :lol:
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości