Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 3 września 2009, 21:55

Fajny sprzęt, też mam ZK140T, tylko chyba nieco nowszą wersje, bo wskaźnik VU ma inaczej umieszczony, mam również ZK140 lampowy i ten faktycznie pachnie :D
No i bardzo klimatycznie gra :)
Mam też Arie M2408SD i chyba jeszcze w tym roku kupie Koncerta M3401SD
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 3 września 2009, 22:52

DocBrown napisał(a):Fajny sprzęt, też mam ZK140T, tylko chyba nieco nowszą wersje, bo wskaźnik VU ma inaczej umieszczony, ...
pokaż, jak umieszczony ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 4 września 2009, 00:15

W temacie magnetofony szpulowe jest jego fota :)
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 4 września 2009, 21:51

DocBrown napisał(a):W temacie magnetofony szpulowe jest jego fota :)


No faktycznie http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=27&t=621&hilit=magnetofony+szpulowe&start=10
ale moim zdaniem ten twój ZK140T jest starszy od mojego :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 4 września 2009, 21:54

Jest młodszy :)
Mój to chyba ostatnia seria którą produkowało ZRK i jest na tranzystorach krzemowych. Następne to już było ZMPiA Magmor i to podobno była okropna tandeta :?
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 7 września 2009, 20:37

Mój to chyba ostatnia seria którą produkowało ZRK i jest na tranzystorach krzemowych. Następne to już było ZMPiA Magmor i to podobno była okropna tandeta

magmor miał chyba wskaźnik wysterowania na dwóch diodach LED, miałem z takowym do czynienia, ale on pracował gardzo dobrze ;)

Tym czasem mój stary poczciwy telewizorek Vela 206 rok produkcji 1989. Telewizorek jest praktycznie w stanie idealnym, od 10 lat wyszedł z czynnej słuzby bo kupiłem sobie nowy, uruchamiam go co pewien czas aby elektrolity nie przysiadły, moim zdaniem najlepszy z czarnobiałych telewizorów, ma bardzo czysty dzwięk bez żadnych przydźwięków, obraz wyraznsty, właściwie jedyne jego wady to to że nie ma pilota, i że nie jest kolorowy ;) :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 8 września 2009, 00:15

Tak Edziu, potwierdzam, to świetny model, kiedyś trochę naprawiałem RTV

Gdzie mu tam doradzieckiej tandety, tych Junostów i innego szajsu
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 8 września 2009, 14:51

Wszystkim fanom i posiadaczom szpulowców polecam taśmy VHS cięte na pół :twisted:
Dowiedziałem się o tym patencie z forum AudioStereo.pl i postanowiłem go wypróbować :)
W tym celu przeciąłem kawałek taśmy z rozwalonej kasety i nagrałem testowo na mojej Arii.
Nagrało się nieźle jak na odcinek długości 50cm i niezbyt równo przycięty, wysokie tony bardzo klarowne, mam dostać niedługo kilka szpul 15cm z porządnie przyciętą i klejoną taśmą Video, wtedy wytestuje to lepiej.
Mam też zamiar zrobić sobie z jakiegoś starego magnetowidu przecinarkę do taśm VHS :twisted:
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez cieszyn » 8 września 2009, 22:24

A to nowina!

Nigdy bym nie przypuszczał

Dawniej dobre były BASFY, potem niezłe były Stilonki Gorzów, a z kolei NRD-owskie taśmy to był sam proch, łuszczyły się od razu, jakże to się one nazywały? AGFA?, nie jakoś inaczej
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 8 września 2009, 22:26

Basf i Agfa to dobre taśmy, taśmy które się lubiły sypać to ORWO, mało tego są minimalnie węższe od pozostałych taśm przez co gorzej są prowadzone przez tor przesuwu :?
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości