150-cio letni most w Tczewie

Dyskusja na tematy dowolne

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez Whites86 » 18 marca 2010, 09:29

leon0785 napisał(a):Kurcze nie wiedziłem, że jest taki temat. Dopiero teraz go ujrzałem.
Zawsze mam ten most przed oczami jak ktoś mi tylko rzuci hasło Tczew :)
Nawet się zastanawiałem dlaczego Whites w swoich fotorelacjach nie pokazuję tego pięknego mostu a tu takie miłe zaskoczenie most ma swój osobny wątek :)
Znam ten most wiele razy przez niego przejeżdżałem jadąc pociągiem do Gdańska.
To skandaliczne, że most który jest żywym pomnikiem polskiej historii baa można powiedzieć, że wysadzenie tego mostu 1 września 1939 r to jeden z wątków rozpoczynających kampanię wrześniową jest w tak fatalnym stanie. Jego zdjęcia z 1 września można zobaczyć w podręcznikach do historii. Nie wyobrażam sobie, że taki pomnik mógłby po prostu zniknąć :!:
Widać, że Wojewoda Pomorski i Wojewódzki Konserwator Zabytków z Gdańska nic sobie z tego nie robią.
Siedzą sobie tacy dysydenci w Gdańsku na wysokich stołkach i mają zabytkowy most w d....

taa dokładnie, na jego remont potrzeba ogromnej masy pieniędzy, most kolejowy obecnie jest remontowany bo unia rzucila jakies pieniadze,(jest odmalowywany , wicinają i spawają od nowa zużyte elementy) ale remont mostu drogowego sie nie zanosi, problemem są też złomiarze ktorzy go rozkradają... podobno znikneło juz z niego kilkanascie ton róznego rodzaju płaskowników kątowników i innych elementów , najbardziej rozbroil mnie artykuł na jego temat i tekst "ze gdy juz się zawali niebedzie pieniedzy na uprzątniecie złomu z wisły" :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez amisiek » 18 marca 2010, 20:19

To ja coś dodam od siebie. Kiedyś Automapa poprowadziła mnie tą drogą, przez ten most, gdy objeżdżałem przez Tczew megakorek z Gdańska do Warszawy.
Obrazek
A gdyby tak powiększyć fragment zdjęcia, ten, który lightingowców najbardziej interesuje...
Oto on
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez MRP200 » 18 marca 2010, 20:25

Most kolejowy jest remontowany z racji przebudowy linii kolejowej E-30. Dodam, że ta linia przygotowywana jest do standardu prędkości 200 km/h, co niestety wymaga gigantycznych nakładów finansowych.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez Whites86 » 18 marca 2010, 20:40

widze masz w miare świerze zdjęcia ;) ten remont pomalu się juz konczy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez leon0785 » 18 marca 2010, 21:56

Whites86 napisał(a):
Misiumac napisał(a):Dosyć często przejeżdżam tym mostem :) Nigdy na niego nie narzekałem, oprócz tego iż są tam zamontowane oprawy z sodówkami (WLS-ami). Most ten jednak poddawany był już niejednej naprawie. Tak czy siak, mam z nim miłe wspomnienia ;)

jak bys chodzil tam poznymi wieczorami piechotą to milych wspomnien bys niemiał ;)

To co tam się wyrabia po zmroku :?: :?
leon0785
 

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez Whites86 » 18 marca 2010, 22:02

leon0785 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Misiumac napisał(a):Dosyć często przejeżdżam tym mostem :) Nigdy na niego nie narzekałem, oprócz tego iż są tam zamontowane oprawy z sodówkami (WLS-ami). Most ten jednak poddawany był już niejednej naprawie. Tak czy siak, mam z nim miłe wspomnienia ;)

jak bys chodzil tam poznymi wieczorami piechotą to milych wspomnien bys niemiał ;)

To co tam się wyrabia po zmroku :?: :?

ćpuny, kibole, pijaki, złomiarze i inne %&*%$ :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez leon0785 » 18 marca 2010, 22:10

Ale jak widac poniżej nie przejmujesz się nimi :P
http://www.youtube.com/watch?v=ZAtC3PR-buw

A na tym filmiku można zobaczyć w jak złym jest stanie :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=sjQEqZ7QUuw
leon0785
 

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez Whites86 » 18 marca 2010, 22:13

no ja tam sie lazic nieboje, pozatym moze na filmie tego niewidać ale gdy go kręcilem to padał deszcz i byla to godzina ok 1 w nocy wiec nikogo tam napewno niebylo :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez andrzejlisek » 24 marca 2010, 20:54

Ciekawy temat. Jak zobaczyłem fotki obecnego stanu, to pomyślałem, że ten most już nie nadaje się do użytkowania. Jak dla mnie, pękająca konstrukcja mówi, że w każdej chwili ten most może się rozsypać.

A to ciekawe, że jeszcze jest używany. Jak przejdzie jeden czy dwóch ludzi, to nic się nie stanie, ale jak przejedzie ciężarówa załadowana po brzegi, albo może nawet kilka tirów z dostawą do hipermarketu?

Ciekawe, czy mniej funduszy pochłonąłby kapitalny remont mostu, czy zburzenie i zbudowanie nowego. Pewnie władze Tczewa zadają sobie to pytanie.

Nie ma tam przypadkiem znaku oznaczającego zakaz wjazdu pojazdów o macie powyżej iluś ton?

Jaki jest napis na tabliczce pod znakiem przejścia dla pieszych przy wjeździe na most?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: 150-cio letni most w Tczewie

Postprzez Whites86 » 24 marca 2010, 21:07

andrzejlisek napisał(a):Ciekawy temat. Jak zobaczyłem fotki obecnego stanu, to pomyślałem, że ten most już nie nadaje się do użytkowania. Jak dla mnie, pękająca konstrukcja mówi, że w każdej chwili ten most może się rozsypać.

A to ciekawe, że jeszcze jest używany. Jak przejdzie jeden czy dwóch ludzi, to nic się nie stanie, ale jak przejedzie ciężarówa załadowana po brzegi, albo może nawet kilka tirów z dostawą do hipermarketu?

Ciekawe, czy mniej funduszy pochłonąłby kapitalny remont mostu, czy zburzenie i zbudowanie nowego. Pewnie władze Tczewa zadają sobie to pytanie.

Nie ma tam przypadkiem znaku oznaczającego zakaz wjazdu pojazdów o macie powyżej iluś ton?

Jaki jest napis na tabliczce pod znakiem przejścia dla pieszych przy wjeździe na most?


tak wladze doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i tego że most niespelnia zadnych norm nośnosci, bezpieczenstwa itp mimo to jest używany, gdyby go zamknieto utrudnilo by to bardzo powaznie sytuacje ludzi z okolicznych wsi ktorzy pracują w tczewie, musieli by dojezdzac na okolo a drugi most ktorym mozna dosatac sie do tczewa jest kilkanascie kilometrów dalej

co do znaków jest przyspawana poprzeczka na 2,5metra wiec zaden tir sie nieprzecisnie, ale mniejsze cięzarówki tak, niema znaku okreslającego ilosc ton
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości