Wasze zwierzaki

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez Whites86 » 19 listopada 2009, 22:34

Edziu napisał(a):
tez mam ryby i kota
psa tez mialem, naszczescie juz niemam i nigdy zadnego niewezme

Ja mam od zawsze tylko koty, i innego zwierzaka bym nie chciał, tym bardziej ze kot nie szczeka, robi do kuwety więc nie trzeba go wyprowadzać, można go spokojnie zostawić na cały dzień, samego,czyli jest mało uciążliwy, no dobra ;) jedynie jak mały to rozrabiaka, ale trzeba go dobrze wychować za młodu, i stanowczo sprzeciwiam sie zdaniu że kot jest fałszywy

to są nejlepsze zalety ;) i mozna go zostawic nietylko na 1 dzien ja zostawialem mojego czasem na 3 poprostu dostal duuuzo żarcia duzo wody czysta kuwete i spokojnie sobie poradzil, psa zostaw na pol dnia i skantoli ci sie odrazu gdzies w domu...
kota da nawet nauczyc dużo wiecej niz psa (ja mojego nauczylem nawet aportować :mrgreen: ), podzielam fakt ze niejest falszywy , pozatym tez niejest prawdą ze kot przywiazuje sie tylko do miejsca a nie do wlasciciela ;) mialem koty od zawsze i wiem jak jest
jedyny minus to sierść w lecie jest jej wszędzie pelno...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez Edziu » 19 listopada 2009, 22:54

Równiez lubisz te zwierzaki :) To moim zdaniem bardzo przyjacielskie stworzenia, moja kocurzyca jest poszłuszna prawie jak pies, lata za mna, gdzie sie da, no i bardzo towarzyska, nietypowe to co mówią niektórzy o kotach, ale mówią to ci co ich nie lubią, a jezeli chodzi o twojego kota, prawie jak tresowany, no i każdy ma swój osobliwy charakter jak my. To się rozpisałem :D , ale to dlatego że darzę sympatią te stworzenia ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez qba » 20 listopada 2009, 17:59

Moja kotka kiedyś przewróciła choinkę, aż wszystkie bombki sie stłukły, a innym razem stłukła mi żarówkę Piła 15 W. Ale była wtedy młoda. Kocur który jest u mnie w pracy z kolei tak ktoś go nauczył, że unosi jedną łapę, jak sie powie "Heil Hitler" :D. dzisiaj do schroniska trafił jeden z dwóch psów, jakie tam były. Przybłąkał się parę dni temu , wszystko dookoła obsrywał i w ogóle nikogo sie nie słuchał.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez Luk » 20 listopada 2009, 18:41

Miałem kiedyś kota. I co? Zniszczył kwiatki, firanki, niektóre meble. A od 5 lat mam psa i nic na razie nie zniszczył........ oprócz jednej rzeczy :lol:

A poza tym nie szczeka dużo, jak psy szczekają na dworze to mój pies w 80% się nie odzywa.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez famabud » 20 listopada 2009, 19:04

Ja mam 20 litrowe akwarium ze zwykłą żarówką i mam też trochę rybek, tyle że większość szybko zdycha :( i trupa pożerają inne ryby. :D Przynajmniej "padlinożercy" mają jakiś czasem lepszy kąsek. :lol:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez Whites86 » 20 listopada 2009, 19:33

famabud napisał(a):Ja mam 20 litrowe akwarium ze zwykłą żarówką i mam też trochę rybek, tyle że większość szybko zdycha :( i trupa pożerają inne ryby. :D Przynajmniej "padlinożercy" mają jakiś czasem lepszy kąsek. :lol:

dziwisz się ? ;) 20 litrów to sie nadaje tylko i wylacznie na kotnik a nie na akwarium ;) w tak malym zbiorniku wszystko szybko bedzie zdychac szczegolnie jak masz ich tam sporą ilosc ;) na dotatek oświetlenie... żarówka to sie nadaje do kibla lub lodówki ;) zainwestuj w jakas świetlowke o barwach przynajmiej 865 965 lub 954 (ta ostatnia jest najlepsza)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez qba » 20 listopada 2009, 19:44

Mój kolega oświetlał akwarium zarówką świeczką E14, zanurzona do połowy w wodzie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez famabud » 20 listopada 2009, 19:51

:arrow: Whites: Wiesz, kupiłem z tatą oprawę na jarzeniówkę (chyba 10 w), świeciła ze świetlówką zint.-świeczka i było fajnie, dopiero potem oprawa się zjechała mimo, że była uszczelniona taśmą izolacyjną. :lol: i powróciliśmy do zwykłych żarówek matowych-świeczek. Niedawno miałem okazję, żeby kupić 60-litrowe akwarium (od mojego kolegi), chciałem je kupić, tyle że gdy jego tata czyścił to akwarium to pękła ściana zbiornika... i po zawodach :|
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez Whites86 » 20 listopada 2009, 19:56

famabud napisał(a):Wiesz, kupiłem z tatą oprawę na jarzeniówkę (chyba 10 w), świeciła ze świetlówką zint.-świeczka i było fajnie, dopiero potem oprawa się zjechała mimo, że była uszczelniona taśmą izolacyjną. :lol: i powróciliśmy do zwykłych żarówek matowych-świeczek. Niedawno miałem okazję, żeby kupić 60-litrowe akwarium (od mojego kolegi), chciałem je kupić, tyle że gdy jego tata czyścił to akwarium to pękła ściana zbiornika... i po zawodach :|

ja ryby juz troche hoduje i conieco na ten temat mogę powiedziec ;) 60 litrów to jest takie minimum, najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiazaniem bylo by 100 litrów, do tego odpowiednia ilosc ryb, rosliny, filtry, oświetlenie , żarówka to najwieksza lipa jaka może być, nie dosc ze światlo paskudne to jeszcze powoduje bardzo szybki wzrost glonów ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasze zwierzaki

Postprzez famabud » 20 listopada 2009, 20:05

Niestety, jestem amatorem w tej dziedzinie i też nie mam zbyt dużo miejsca, aby posiadać akwarium 100-litrowe, chociaż mam duże mieszkanie. ;) :)

PS. Jednak chciałbym mieć większe akwarium, bo byłoby więcej frajdy i możliwości. :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości