Mierniki do testera lamp

Dyskusja na tematy dowolne

Mierniki do testera lamp

Postprzez DocBrown » 25 grudnia 2009, 12:20

Witam. Jak pisałem wcześniej po wypłacie (jak styknie kasy na wszystko) mam zamiar kupić sobie porządn zestaw mierników (Voltomierz i Amperomierz) do mojego testera lamp.
W tym temacie chciałbym prosić osoby dobrze obeznane z tematem o pomoc w wyborze, wypatrzyłem przed chwilą taki Voltomierz tablicowy (niestety cyfrowy, no ale trudno): http://www.allegro.pl/item844249591_wol ... _fvat.html
Czy taki miernik będzie dobry do tego zastosowania? Szukam również amperomierza z tej serii.
DocBrown
 

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez andrzejlisek » 25 grudnia 2009, 13:40

Napisz do sprzedawcy. Widać, że ma sklep. Może akurat nie ma wystawionego amperomierza, a będzie go mieć za jakiś nieodległy czas.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez KaszeL » 25 grudnia 2009, 23:25

Zamiast zastanawiać się nad miernikami tablicowymi, które do takich spraw się totalnie nie nadają - kupiłbyś jakiś sensowny multimetr.

Polecam poszukać na allegro mierników Kyoritsu. Ta japońska marka jest nadal mało znana w Polsce, dlatego ich mierniki można kupić bardzo tanio. Są na prawdę bardzo dobre, o klasę lepsze od wszystkich chinoli z UNI-T'em na czele. Nie wspominając o limit'ach czy innym badziewiu. Poszukaj na allegro KEW1009, to jeden z ich najprostszych multimetrów, powinien być dostępny poniżej 150zł. Do pomiarów dużych prądów AC/DC możesz poszukać kupić cęgi KT203 tej samej firmy. Cena poniżej 200zł. Jeśli z góry zakładasz pomiary dużych prądów, to możesz też spróbować z KEW MATE 2000. Kosztuje mniej więcej tyle, ile wydasz na oba wcześniejsze - ale za to masz jedno urządzenie. Dla niektórych to zaleta, dla niektórych wada. Jak kupisz dla urządzenia, to możesz dokonywać dwóch pomiarów jednocześnie. Kyoritsu ma jeszcze jedno bardzo ciekawe urządzenie, cęgi KEW2033 które zapewniają pomiar prądu AC/DC do do 300A z zakresem co 0,01A(!) to się nie zdarza zbyt często w miernikach cęgowych. Dla przykładu wszystkie tanie (do 2000zł) Fluke zapewniają rozdzielczość 0,1A.

Jeśli bardzo bardzo boisz się nie znanych marek, to możesz obejrzeć się za chinolem, tutaj zdecydowanie najlepszy jest jednak UNI-T. Jak ma być tanio, to Unita UT-70A, nowy na alledrogo kosztuje 160pln. Wyższe modele niewiele się różnią. UT-70B ma np. automatyczną zmianę zakresów, nie ma niestety pomiaru indukcyjności i jest o 100pln droższy. Kolejna seria UT-71 (z USB) to już absurdalne ceny. UT-71D kosztuje tyle, ile nowy Fluke 189 (u jednego ze sprzedawców). Ja jednak z mniejszym zasobem kasy postawił bym na Kyoritsu, a z większym na Fluke.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez DocBrown » 25 grudnia 2009, 23:37

Więc ten voltomierz uważasz, że się nie nada? Skoro już mam ten tester (lub jak kto woli stanowisko do odpalania lamp) to chciałbym go wyposażyć w nienajgorsze mierniki. Nad porządnym multimetrem już się zastanawiałem, ale póki co wystarcza mi LAVO, co nie znaczy że kiedyś nie kupię czegoś lepszego. Muszę się pochwalić, że za pomocą tego LAVO udało mi się mój magnetofon Aria doprowadzić do idealnego wręcz stanu :)
DocBrown
 

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez KaszeL » 26 grudnia 2009, 00:12

Jeśli chcesz na tym testerze lamp mierzyć coś z jakąkolwiek sensowną dokładnością, to tablicowymi tego nie da się zrobić. Chyba, że wystarczy Ci dokładność do 1-szego miejsca po przecinku. Jak kupisz sensowny multimetr, to załatwisz wszystko razem wzięte. No nowe mierniki do testera wydasz minimum 200zł. Pytanie, czy warto? Ja bym poszukał lepiej dobranych, dużych mierników tablicowych z odzysku i do tego kupił multimetr.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez DocBrown » 26 grudnia 2009, 11:36

Nie boję się nieznanych marek, chyba faktycznie teraz zainwestuje w porządny multimetr, a później będę polować na duże tablicowce z odzysku. Ten UT-70 wydaje mi się ciekawą propozycją z uwagi na to, że umożliwia pomiar pojemności i indukcyjności. Z kolei Kyoritsu uważasz, że są o klasę lepsze, tak więc pomyśle również o tej marce.
DocBrown
 

Re: Mierniki do testera lamp

Postprzez KaszeL » 26 grudnia 2009, 14:37

Uni Tech, tzn UNI-T to czystej wody chinol, tam tylko UT-70A ma jakikolwiek sens, reszta jest za droga. Natomiast Kyoritsu to japończyk. Wybierzesz co zechcesz :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości