Pegasus/NES

Dyskusja na tematy dowolne

Pegasus/NES

Postprzez Utilizer » 7 marca 2010, 21:27

Kto grał? Kto pamięta? Konsole Pegasus czyli klony japońskich NES-ów pojawiły się w Polsce w latach 90'. :mrgreen:

Konsole i kartridże (dyskietki) kupowało się na bazarku :D

Moje ulubione gry to Mario, Contra, TANK 1990 i Galaxian :mrgreen: :P

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Pegasus/NES

Postprzez Toczek » 7 marca 2010, 22:20

Doskonale to pamiętam :) Czasem te konsole w ogóle nie zwały się Pegasus, miały dziwne oznaczenie, szybko się psuły, ale były tanie, tak jak piszesz - do dostania na każdym bazarze których jakby nie patrzeć coraz mniej. W TANKu 1990 można było budować samemu plansze, cóż to była za rozrywka ;) . Czasem te dyskietki czy jak tu napisane kartridże odmawiały posłuszeństwa, ale wystarczyło przedmuchać złącze w dyskietce i w konsoli, trochę pokręcić i działało.
Teraz można w Internecie znaleźć nawet symulatory wraz z oryginalnymi grami - polecam :) .
Pozdrawiam,
Piotrek.
Avatar użytkownika
Toczek
 
Posty: 185
Zdjęcia: 163
Dołączył(a): 12 marca 2009, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pegasus/NES

Postprzez MRP200 » 9 marca 2010, 20:18

Doskonale pamiętam te gry. Co prawda nigdy takowej nie posiadałem, ale trochę się ich ponaprawiałem. TANK to była moja ulubiona gra. Słabym elementem tych gier byly też dżojstiki, a dokładniej ich przewody połączeniowe (miały zbyt cienkie żyły) i lubialy czasami przerywać. Wystarczyło, że jedna z żył uległa przerwaniu i dżojstik byl martwy. Inną ciekawostką tych gier byl modulator TV, który pracował na niskim kanale (w przeciwieństwie do magnetowidów, które wykorzystywały K38). Sygnal z modulatora był tak silny, że często nie trzeba było podłączać przewodu do telewizora, a wystarczyło go zblizyć do gniazda antenowego. Niektóre gry miały w tym celu na wyposażeniu niewielka antenkę.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Pegasus/NES

Postprzez slaweklampy » 10 marca 2010, 10:34

Ja grałem w taką grę na dżojstiku wykonanym z kawałka tektury, na którym był klocek tekturowy owinięty folią aluminiową pełniący rolę przycisku. Modulator od tej gry doskonale nadaje się do podłączenia sygnału wideo do telewizora nie mającego wejścia wideo.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Pegasus/NES

Postprzez andrzejlisek » 13 marca 2010, 00:52

Ja też to pamiętam, a w tamtych czasach grałem namiętnie w Super Mario Bros i Battle City (pierwowzór Tank 1990).

Był wtedy znany kardridż "168 in 1", prawie każdy posiadacz tej konsoli miał ten kardridż. W rzeczywistości posiadał ok. 20 gier, reszta to były modyfikacje.

Swoją konsolę mam do dzisiaj, nieraz naprawianą, ale sprawna.

Moim zdaniem w padach to gumki od przycsków pękały, u mnie pękły tak, że trudniej sie gra. Słyszałem, że w tych konsolach padały zasilacze, ale mnie to nie spotkało, jedynie popsuł sie kabel.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości