Struktury zakładów energetycznych

Dyskusja na tematy dowolne

Struktury zakładów energetycznych

Postprzez elektryk » 27 marca 2010, 17:11

Od dawna zastanawiam się jak funkcjonują posterunki energetyczne. I tu pytanie do pracowników energetyki jak to jest a mianowicie doszłem do wniosków:
1. Posterunek terenowy ma własny sprzęt i monterów i gdy są wykonywane prace w sieci na terenie tego posterunku, wykonują ją jego monterzy a nie ci z rejonu (zakładu) do którego podlega ten posterunek.
2. Posterunek terenowy ma tylko pogotowie energetyczne a prace w sieci na terenie tego posterunku wykonują monterzy z rejonu "zakładu" pod który podlega ten posterunek.
Która opcja jest właściwa :?: Moja miejscowość podlega akurat pod zakład energetyczny a jednocześnie posterunek Kraśnik i nie mogę tego określić, co innego gdyby np. podlegała pod PE Bychawa należący do ZE Lublin-Teren.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Struktury zakładów energetycznych

Postprzez MRP200 » 28 marca 2010, 21:00

W Wągrowcu znajduje się Posterunek Energetyczny, który podlega pod Rejon Energetyczny Chodzież. PE zatrudnia 6-ciu pracowników. Dwóch zajmuje się dodatkowo montażem liczników. Jedyny "ciężki sprzęt" to podnośnik koszowy. Drobne awarie na sieci usuwają sami. Zajmują się też konserwacją oświetlenia ulicznego. Do niedawna montowali też świąteczne oświetlenie na słupach ulicznych, ale od 2 lat zajmuje się tym zewnętrzna firma. W usuwaniu poważniejszych awarii bierze udział RE Chodzież. PE obsługuje też wyłączenia i dopuszczenia do prac, jeżeli prace na sieci realizuje zewnętrzna firma.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Struktury zakładów energetycznych

Postprzez elektryk » 29 marca 2010, 14:57

Jak na takie miasto to za mało troszkę. Ale pewnie w rejonach które są mają dużą powierzchnię, dalej oddalone posterunki od rejonu lub te w miastach mają większe wyposażenie. Domyślam się że drobne rzeczy takie jak konserwacja sieci czy wycinki wykonuje miejscowy posterunek.

Z kolei ZE (dawniej rejon) Kraśnik ma 5 posterunków (w tym Kraśnik w jednostce ZE) - ma sporo pojazdów - 2 podnośniki zwykłe, 2 z izolowanym koszem, 1 podnośnik z izolowanym koszem na samochodzie Land Rover (nowy) , 2 żurawie, 8 samochodów pogotowia energetycznego, 4 ciężarówki ze skrzyniami ładunkowymi oraz kilka pojazdów służbowych. Dużo tego jak na terenową jednostkę.
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Struktury zakładów energetycznych

Postprzez MRP200 » 2 kwietnia 2010, 21:45

Nie ukrywam, że wyposażenie Wągrowieckiego PE w w "ciężki sprzęt" jest nadzwyczaj skromne. Zdecydowanie więcej takiego sprzętu posiada firma, w której pracuję. Dźwig 16 tonowy, dwa podnośniki koszowe, do tego dwa samochody wieżowe, które mają możliwość jazdy po torach kolejowych i standardowych tramwajowych. 6 minikoparek oraz 3 nowoczesne koparki na podwoziu ciągnika, w tym dwie mają na wyposażeniu młoty wyburzeniowe. Do tego nalezy dodać dwie przyczepki z tzw. aktywną strzałką, których używamy do zabezpieczenia miejsca robót na autostradzie A-2.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości