Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Kwazor » 2 września 2014, 16:25

W sumie to złomowce to skarbnica rzeczy którym można dać 2 życie.. a ile oszczędzić przy okazji.. ( zwłaszcza jak ma się znajomych na złomie).
Ostatnio rozglądałem się za nowym tonerem do swojego Xeroxa-- średnio 50zł.. a że moj był w połowie pełny tylko proszek miał syfiasty i czerń taka sobie to powiedziałem czas na zakup.. Ale że poszukiwałem mosfet-a bo mój dostał zwarcia D-S a jechać po jeden tranzystor 20km to średnio mi się chciało to pojechałem na złomowiec w poszukiwaniu części... Oczywiście trafiłem na mosfet-y itp przydatne elementy i co ? Drukarke samsunga 2510.. oczywicie drukarka w stanie złom ale w środku był toner który pamietałem że pasuje do serii XX10 więc i do xeroxa podejdzie..
Przyjeżdzam do domu wsadzam go i hula . Waga podobna do mojego ( czyli ma 50% toneru spokojnie) jedynie wałek OPC muszę przełożyć bo widać że był naświetlony --jaśniejsze pasy. Toner daje czerń "doskonałą" ciekawe jak przy termotransferze wyjdzie.

I tak jeden wypad i coś koło 60zł zaoszczędzone ( toner i elektronika) Tak naprawdę przez 15 lat jak tam chodzę to oszczędności siegają sumy 4 cyfrowej...
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 2 września 2014, 20:50

Niby tak, sam na złomie nie raz znalazłem za grosze rzeczy, które normalnie kosztowały by mnie sporo więcej. Niemniej trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inny aspekt. Czas poświęcony na eksplorację. Kwazor, piszesz że przez 15 lat zaoszczędziłeś sumę czterocyfrową. I rozumiem, że nie chodzi o 99,99 - ale powiedz mi, czy jesteś w stanie oszacować ile czasu na to poświęciłeś? Może się okazać, że w tym samym czasie zarobił byś więcej w gotówce niż tutaj zaoszczędziłeś - a wtedy oszczędności są niestety... tylko pozorne.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez litak1 » 2 września 2014, 23:01

Jest jeszcze inny aspekt koledzy, ja również chodzę po złomach tak z ciekawości, coś się ciekawego znajdzie, można coś spróbować z tego zrobić, coś co cieszy, człowiek mając wiele różnych hobby (ja mam aż za dużo) może dużo wykorzystać z takich wtórnych części. A gdy znajdziesz coś przydatnego to cieszy to dużo bardziej niż kupione w sklepie, myślę że niektórzy wiedzą o czym mówię :) Kaszel nie przeliczajmy wszystkiego na pieniądze, nie o to chodzi, szczerze mówiąc ja wolę coś wykręcić przerobić itd niż kupować, oczywiście na własne potrzeby, gdy komuś coś naprawiam wtedy nie ma mowy o jakiś częściach z demobilu. A lampy, uważam że do oświetlenia nie ma sensu naprawiać przerabiać kompaktów tudzież zakładać mostki, bo źródła są tanie, nawet te dobre firmowe. Oczywiście w celach hobbystycznych jak najbardziej, bo to jest fajne :D więc rozumiem każdego tutaj na forum i Lampkę który ma setki niesprawnych świetlówek i czołowych zbieraczy różnych lamp, bo to samo ja robię wszak dla większości ludzi i tak to wszystko jest dziwne
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 3 września 2014, 20:49

Nie wiem czy można tak prosto ominąć aspekt finansowy całej tej zabawy. Jeśli naprawiam świetlówkę kompaktową i ta naprawa zajmie mi pół dnia to dawno jestem na minusie, bo w tym czasie zarabiam na kilka takich. Tylko i wyłącznie o takie przeliczanie na pieniądze mi chodzi.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Whites86 » 3 września 2014, 20:51

KaszeL napisał(a):Nie wiem czy można tak prosto ominąć aspekt finansowy całej tej zabawy. Jeśli naprawiam świetlówkę kompaktową i ta naprawa zajmie mi pół dnia to dawno jestem na minusie, bo w tym czasie zarabiam na kilka takich. Tylko i wyłącznie o takie przeliczanie na pieniądze mi chodzi.

no tylko ci co zarabiają minimalną krajową nieco inaczej na to patrzą :P im się opłaca taka naprawa :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 3 września 2014, 20:58

Nawet gość zarabiający 8pln/h zarabia w pół dnia więcej niż kosztuje nowy kompakt ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez toomm40 » 3 września 2014, 21:00

to jeszcze można zarabiać po 8 zł /h ? :shock:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez KaszeL » 3 września 2014, 21:04

Nie, ale to miał być przykład skrajnie niskich zarobków, które nadal pozwalają na zakup nowego kompakta po połowie dnia pracy :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Lampka » 4 września 2014, 00:48

Kompakta w skrajnie niskiej cenie :D
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Złomowce-tam się kończy lub zaczyna..

Postprzez Kwazor » 4 września 2014, 08:52

Kaszelku - Widzę że jesteś człowiekiem bardzo uszczypliwym i patrzącym tylko przez pryzmat $$ ale ok :
Pojechać do Gdyni i powrót ~2H - Liczymy że zarobisz przez ten okres 24zł -- pamiętaj że masz wolne wiec takie liczenie psu w d..( 12zł/h taka przyjełem)
Kupić element X 4zł. bilety 11zł. czyli 15zł ---

"wyjazd" na złom : 10 minut i jestem czas poszukiwania i segregacji tego co się przyda 50 minut - ilość elementów zebranych i przydatnych - np 6 mosfetów po 3.5 sztuka =21 zaoszczędzone. To oczywiście tylko przykład.. Noo 21zł na 1h pracy też bym chciał zarabiać ( może już niedługo )

A co do cyfr może nie 4 a 3 cyfrowych to zarobić ~400zł w godzinę też można i to ze złomu--- to coś miało wagę 1.5 kg...i bardzo poszukiwane było.
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości