Majsterkowanie

Dyskusja na tematy dowolne

Majsterkowanie

Postprzez mirror » 17 maja 2010, 21:17

Budowaliście coś keidyś, bądź majsterkowaliście w z wiązku z waszymi pasjami innymi niż oświetlenie?? Ja jestem w trakcie budowy własnego teleskopu. Mam już wyciąg okularowy, szukacz, tubę, mocowanie lustra i tzw pająk do ktorego mocuje się drugie miejsze lusterko tzw. wtórne. Mam też własny statyw do lornetki i własną oprawę na filtr słoneczny. :)
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Majsterkowanie

Postprzez Misiumac » 17 maja 2010, 21:22

Ja budowałem drewniany wiatrak na dwa śmigła, lecz nie kręcił się bo owe śmigła były źle ukształtowane. Oprócz tego próbowałem stworzyć swój własny wiatromierz ;)
Misiumac
 

Re: Majsterkowanie

Postprzez DocBrown » 17 maja 2010, 22:04

Ja co jakiś czas dłubie przy moim Audi 80, dokładam wyposażenie, kompletuje pakiet stylistyczny, albo podkręcam silnik :) Niedawno zamontowałem elektryczny szyberdach, w ostatnim czasie zmieniłem też boczki drzwiowe na wersje pod elektrykę wszystkich 4 szyb, boczki te sam oklejałem, bo po 20 latach tkanina się oderwała :twisted: Dziś okleiłem także nową tkaniną podsufitkę, bo stara była już tak "zeszmacona" że nie opłacało się jej prać :mrgreen:
DocBrown
 

Majsterkowanie

Postprzez MRP200 » 18 maja 2010, 06:46

Ja przy swoim Renault Clio również większość napraw wykonuję samodzielnie. Nawet wymiana paska rozrządu wraz z osprzętem mnie nie przeraża. Najbardziej skomplikowaną była wymiana uszczelniaczy na prowadnicach zaworów. Żeby się do nich dostać, trzeba było wymontować głowicę i rozmontować na części pierwsze. A potem oczywiście wszystko zamontować w odwrotnej kolejności. Ale udało się.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Majsterkowanie

Postprzez DocBrown » 18 maja 2010, 08:51

Rozrząd nie jest taki straszny, starczy zablokować pompę wtryskową i wałek rozrządu przed demontażem starego paska i wtedy nie ma żadnego problemu :) Ostatnio z poważniejszych robót u mnie to była wymiana tulei wahaczy, węży hamulcowych przód, tulei drążków stabilizatora i łożysk Mc Phersonów. Chyba za niedługo czeka mnie demontaż i regeneracja maglownicy, bo jak skręcam na postoju, to przy końcu skrętu pompa wspomagania sie albo blokuje, albo coś zaczyna strzelać :evil:
DocBrown
 

Re: Majsterkowanie

Postprzez cieszyn » 18 maja 2010, 23:50

Doc - i tak powoli zmieniasz to stare auto w nowe, może taniej by było kupić nowszy model?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majsterkowanie

Postprzez MRP200 » 19 maja 2010, 08:14

A wracając do tematu, jeszcze kilka lat temu sporo czasu poświęcałem elektronice. Zarówno naprawom sprzętu jak i budową własnych konstrukcji. A ile się przy tym płytek natrawiło. Nawet udało się wykonać kilka dwustronnych. Nie ukrywam, że najtrudniejszym elementem własnej konstrukcji jest ... obudowa. Szczególnie, jeżeli urządzenie to ma wyglądać dość estetycznie i być funkcjonalne.
W kwestii napraw sprzętu to najczęściej trafiają się wzmacniacze mocy.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Majsterkowanie

Postprzez slaweklampy » 19 maja 2010, 09:06

Ja też zajmuję się elektroniką, zbudowałem już dużo takich urządzeń: stroboskop typu kogut, stroboskop średniej mocy z regulacją, zasilacz impulsowy ze śmieci, wzmacniacz 2xTDA1905 z zasilaczem impulsowym, wzmacniacz 10W na BDP283, telewizor monochromatyczny, dyskotekowy bajer na LED, stroboskop 12V, wzmacniacz lampowy EBL21 EF80 Chaos, tuner radiowy hi-fi stereo, urządzenie do sprawdzania elementów elektronicznych, przedwzmacniacz z regulacją barwy tonu, odbiornik radiowy hybrydowy EF80, EF80 EAA91, ECL86. Oprócz tego zajmuję się naprawą odbiorników radiowych tranzystorowych.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Majsterkowanie

Postprzez DocBrown » 19 maja 2010, 10:09

cieszyn napisał(a):Doc - i tak powoli zmieniasz to stare auto w nowe, może taniej by było kupić nowszy model?


Zrozum Cieszyn pasjonata 8-)
Na punkcie 80 B3 mam takiego kręćka jak Ty na punkcie windek, no albo i mocniej :D
1) Audica jest ocynkowana więc praktycznie nie łapie mi rdzy
2) Auto 13 lat w rodzinie, z czego od 3 lat ja nim śmigam, nigdy nie było katowane więc to pewniak
3) Jest to Turbo Diesel, zatem radość tak, koszty nie :mrgreen:
4) Modyfikacje i dokładanie wyposażenia do 80 wcale nie jest aż tak kosztowne :)

Więc reasumując: Kupić coś nowszego tej klasy co moje Audi i oczywiście w Turbo Dieslu to wcale by nie wyszło taniej :)
A żeby nie było że offtop, to właśnie skończyłem renowacje tapicerki podsufitki w mojej 80 :)
DocBrown
 

Re: Majsterkowanie

Postprzez Kwazor » 19 maja 2010, 10:53

Ja zajmuje sie :
Elektronika :
Układy radiowe lampowe tu akurat stary model radiostacji krótkofalowej :
11182

Teraz robie nowa rewizje ( osobne moduły wykonawcze )

Energetyka odnawialna :
Elektrownia wiatrowa 50W :
11183

Teraz w konstrukcji wieksza wersja 200W-300W

Mechanika pojazdowa/komputery/ i kilka innych spraw.. ( forum by zabrakło :P by to opisać )
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości