Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez Elektroservice » 10 lutego 2014, 01:02

Wracając do tematu to wyczytałem gdzieś, że aby uniknąć takich cudów wystarczy podłączyć równolegle z cewkami przekaźników diody prostownicze, oczywiście w kierunku zaporowym aby nie zrobić tymi diodami zwarcia. Czy faktycznie taki myk rozwiąże problem z szalejącą elektryką ?
Podobno przy włączaniu świateł postojowych na przewodach które zasilały w oryginale światła mijania pojawia się napięcie około 3V i to napięcie potrafi wystarczyć do wzbudzenia przekaźnika w efekcie czego po włączeniu samych świateł postojowych zaświecają się również światła mijania bo są zasilane prosto z + akumulatora przez przekaźnik (i oczywiście bezpiecznik).
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez lumix26 » 10 lutego 2014, 22:12

Elektroservice napisał(a):Wracając do tematu to wyczytałem gdzieś, że aby uniknąć takich cudów wystarczy podłączyć równolegle z cewkami przekaźników diody prostownicze, oczywiście w kierunku zaporowym aby nie zrobić tymi diodami zwarcia. Czy faktycznie taki myk rozwiąże problem z szalejącą elektryką ?
Podobno przy włączaniu świateł postojowych na przewodach które zasilały w oryginale światła mijania pojawia się napięcie około 3V i to napięcie potrafi wystarczyć do wzbudzenia przekaźnika w efekcie czego po włączeniu samych świateł postojowych zaświecają się również światła mijania bo są zasilane prosto z + akumulatora przez przekaźnik (i oczywiście bezpiecznik).

Tak to prawda stosuje się diody równolegle z cewką przekaźnika można dać też kondensatory czy to pomoże nie wiem bo nie stosowałem w motoryzacji tylko w innym celu
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez Elektroservice » 10 lutego 2014, 23:30

Spróbuję z tymi diodami :) Ja przekaźniki do świateł zastosowałem po to aby mieć jak najwyższe napięcie na żarówkach, bo jak wiadomo przevoltowane H4 pokazują pazurki :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez toomm40 » 4 marca 2014, 13:51

zmieniając temat;zna sie ktoś na karcherach ? chodzi mi o to , aby jak najtaniej kupić karcher żebym mógł-powiedzmy raz na kwartał przy moich chęciach -umyc samochód, ale też żeby ów karcher nie rozsypał mi się po pierwszym użyciu
znalazłem cos takiego na allegro
http://allegro.pl/myjka-samochodowa-wys ... 63085.html
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez Elektroservice » 4 marca 2014, 18:32

Szkoda Twoich pieniędzy. Kup oryginalnego Karchera, nie musi być nawet seria profesjonalna (mosiężna pompa, amatorskie mają plastikową) skoro tak rzadko zamierzasz go używać :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez toomm40 » 4 marca 2014, 19:19

no własnie dlatego pytam, bo to ma byc tylko dla moich celów, aby raz po raz "pobłogosławić" samochód wodą ...
ale skoro w tym przypadku szkoda moich pieniędzy , to ile bym musiał liczyć ?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez litak1 » 4 marca 2014, 21:18

W sumie jak dobrze policzymy 5 minutowe "pobłogosławienie" w myjni kosztuje 5 zeta czyli 20 na kwartał czyli 100 na 5 lat (może nie zdrożeje) a tu odliczmy jeszcze koszty prądu, wody rozwijanie ustrojstwa itd... Żartuję kup sobie ale prędzej 3kW bo te 1400W to mają ciśnienie jak z wężu ogrodowym :P i samochodu raczej nie umyjesz
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez Whites86 » 4 marca 2014, 21:35

litak1 napisał(a):W sumie jak dobrze policzymy 5 minutowe "pobłogosławienie" w myjni kosztuje 5 zeta czyli 20 na kwartał czyli 100 na 5 lat (może nie zdrożeje) a tu odliczmy jeszcze koszty prądu, wody rozwijanie ustrojstwa itd... Żartuję kup sobie ale prędzej 3kW bo te 1400W to mają ciśnienie jak z wężu ogrodowym :P i samochodu raczej nie umyjesz

ja jezdze codziennie na trasie Tczew Starogard, jak po zimie jeździłem po tych błotach pośniegowych itp. rzeczach do całkowitego wyschniecia ulicy to ja sobie mogę jedynie pochlapać samochod na tych smiesznych myjniach, nie idzie go domyć porządnie (szczególnie drzwi i tylna klapa), dlatego jezdze do matki , tam też jest karcher, i dodatkowo biorę sobie szczotę, z płynem i jazda, dopiero tak mogę go dobrze domyć
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez KaszeL » 4 marca 2014, 21:45

Tylko te 5zł to raz, że chyba w tczewie, bo u nas nieco drożej, a dwa, że raczej nie wystarczy na umycie auta ;) Już sensowniej najtańszy program w automatycznej za te naście złotych. No raz na kwartał to chyba da radę :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Motoryzacja (technika, porady, opinie, historia)

Postprzez toomm40 » 4 marca 2014, 21:47

no to już teraz nic nie wiem :) no 5 zł to nie starczy z pewnością .ale ok, to nie jest rzecz pierwszej potrzeby , myłem niegdyś z węża na ogrodzie, ale to tez upierdliwe i trzeba go jeszcze jakąs gabką muzgać , a to też nie wpływa dobrze na lakier.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości