Linie kolejowe - zaniedbania

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 24 października 2011, 22:48

To jest chore!

to rozumiem, że złomiarze mogą ukraść nawet czołg, ale NIE ROZUMIEM jak te matoły na składach złomu mogą PRZYJMOWAĆ bezkrytycznie co tylko kto przywiezie!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Czy na tą głupotę w składach nie ma lekarstwa? Przepisu? Kontroli i utraty prawa do tego zawodu jak gość da ciała????

W sumie to kpina z państwa :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez KaszeL » 24 października 2011, 23:47

To jest mafia, w skupach często pracują opłacani ludzie. Więksi złomiarze dokładnie wiedzą kiedy wychodzi transport do huty, zatem towar przyjeżdża na kilka godzin przed transportem. Na drugi dzień na złomie nie ma śladu. W ten sposób giną kopuły pancerne z pruskich fortyfikacji w wielkopolsce :\
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 25 października 2011, 11:54

No ale też i wielu zostało ukaranych i trzepią nieraz skupy złomu... mnie dziwi że zwykłe złomokrady bezkarnie sprzedają sobie na złom elementy toru (podkładki nakrętki czy też stalowe podkłady kolejowe bo takowe też czasem można spotkać) a ktoś to kupuje. Takie coś to paserstwo i zarówno ten co to sprzedał jak i ten co kupił mogą zostać ukarani.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 25 października 2011, 18:58

Na kilku pobliskich złomach jest nawet ogłoszenie "nie prowadzimy skupu szyn kolejowych" .Niestety pracownicy..."Panie daj pan na piwo i po kłopocie" .Na pobliskiej zwałowisku kopalnianym było już kilka wykolejeń wagonów :( Za każdym razem ten sam problem...albo brak łupków albo wstawek :( (chodzi o kawałki szyn o dł.ok.1m). Jednych bierze k&^@%ca ja skradną linie albo kable inni zaś mają nerwy jak poznikają szyny kolejowe :( .Niestety nasze prawo działa na korzyść złomiarzy... z tego co się dowiedziałem to co niektórzy złomiarze mają po 14 wyroków w zawieszeniu i...kradną dalej :( Ja już raz miałem przyjemność rozmawiać z takim delikwentem... .Ach szkoda gadać.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 25 października 2011, 21:55

To jest objaw słabości państwa, nadużycia będą zawsze, także w złomowaniu, ale chodzi o SKALĘ! Musi być dużo mniejsza, co najwyżej marginalna. To co się tam dzieje to kpiny z prawa i wszelkich zasad!

Nie wiem, może takie składy powinny obsługiwać uprawnione podmioty, mieć jakiś status jednostki państwowej a nie gospodarczej? - może coś na podobieństwo stacji diagnostycznych samochodów?, wiadomo, takiej stacji nie może otworzyć każdy kto tylko chce, nawet, gdyby miał wszelki sprzęt i ludzi.

Podobnie powinno być ze składami złomu, do ich otwarcia powinny być potrzebne jakieś koncesje, zezwolenia, rejestrowanie ludzi tam pracujących, ......
Oprocz tego same składy powinny także być monitorowane (kamery, nagrywanie), losowo kontrolowane przez np. policję, wówczas lewiznę można by przywieźć chyba tylko do huty, ale kto by tam był zainteresowany żeby za to zapłacić (i z czyjejkasy?) złodziejom-złomiarzom ?

Na składach próba przekupienia pracownika złomu żeby przyjął np. czołg powinna być jasno zdefiniowana i zagrożona konkretnymi karami, tak np. podobmie jak kara za łapówę wręczoną policjantowi na drodze ...

Sam zaś oferujący sprzedaż owego czołgu powinien być poddany postępowaniu wyjaśniającemu, a prasa powinna takie przypadki nagłaśniać
nie wiem, co jeszcze można by zrobić
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 25 października 2011, 23:43

Nie wiem Staszku ale jakbym miał skup złomu i zobaczyłbym że ktoś chce mi sprzedać np. elementy ogrodzenia kratki studzienek kanalizacyjnych czy wreszcie jakieś elementy torowiska to dałbym cynk w kasie żeby delikwenta przetrzymać i zaraz dzwoniłbym na 997 żeby go zwinęli. Dać to do prasy raz drugi trzeci i się skończy.

Kiedyś w Świdnicy był ZEM. Ktoś to kupił ochroniarze pilnowali. Ale skończyła im się umowa i stało to bez dozoru. Czego tam złomokrady nie wynosili - przewody elektryczne rury poręcze kratki kanalizacyjne... nawet wycięli szafę pancerną ale nie wynieśli jej bo były schody a to ważyło. Nawet filary stalowe trzymające strop cięli. No ale puszczono famę że będą trzepać skupy i to się zmniejszyło postawili też ochronę. W innym mieście kradli kratki od studzienek i udało się namierzyć kto to robił oraz barana który to skupował.

Swoją drogą ja widzę jeszcze jedną metodę żeby zmniejszyć ten proceder. Mianowicie tego typu złom (szyny kolejowe jakieś kable energetyczne itp.) powinny sprzedawać tylko firmy które prowadzą demontaż takich rzeczy. Załóżmy że dzwoni do mnie PKP i mówi że chcą mi sprzedać szyny kolejowe i jakiś tam osprzęt do tego. Ja im oferuję zadowalającą cenę kupuję to i wystawiam fakturę. W razie kontroli mam kopię i jestem czysty. Z resztą policja chyba ma prawo kontrolować skupy złomu kiedy chce tak jak może mnie zatrzymać kiedy jadę autem celem sprawdzenia dokumentów czy trzeźwości... proste. Powinni zacząć to częściej robić.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 29 października 2011, 20:52

Zrobić potem zaniedbać-tak.Gonić ludzi by nie robili zdjęć a zarazem wstydu-tak.
Smutny widok :(
Rybnik -Paruszowiec.
https://picasaweb.google.com/zapomniany ... aruszowiec
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 29 października 2011, 21:57

Wręcz mnie wk***ia jak widzę te cholerne malunki. Niech sobie jeden z drugim w domu takie coś namaluje i to podziwia bo mnie to nie kręci. Robić zdjęcia i robić wstyd ile wlezie. Taka jest rzeczywistość PKP
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 30 października 2011, 11:58

Mi nie chodzi o te malowidła tylko oto że PKP wyłączyło ten dworzec z użycia.Nie mal natychmiast tym dworcem zainteresowali się wandale oraz pasjonaci.Niestety kilka fot pojawiło się na necie i ktoś w padł na pomysł by gonić ludzi by się nie kręcili.Nie chodziło o te malowidła tylko o to by na necie nie było fot które mogących ośmieszać kolej.O dziwo tak samo jest w jastrzębiu.Ten gość co zjawił się przymnie nie wiadomo z kąt to był tajniak :shock: .Zamiast porozbierać te stare budynki i mieć spokój że nikt nie ośmieszy danego miasta fotami-wolą zostawić a w ostateczności obsadzić jakiegoś tajniaka .Sorky że tak nie zrozumiale piszę ale goni mnie czas-znalazłem w lesie sgs101/70 z wysięgnikiem i teraz jadę po nią ;) oczywiście dla osprzętu ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Whites86 » 30 października 2011, 13:27

jesli niema tam zadnych tablic zakazujacych wstepu, lub ze to teren prywatny to mozesz focic do woli a tajniaki moga cie w pompke cmoknąc i co najwyzej pomruczec ze im sie niepodoba ze to focisz ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości