Linie kolejowe - zaniedbania

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 31 października 2011, 22:20

Jorgus napisał(a):Nie chodziło o te malowidła tylko o to by na necie nie było fot które mogących ośmieszać kolej.


A mało to na necie opowieści o PKP? W programie "Uwaga" też ich ośmieszyli bo pokazali jacy są. Kto oglądał i kto korzysta ten wie jaka jest kolej - są filmiki na youtube więc można obejrzeć. Znam też opowieści ludzi którzy tam pracują (moja rodzina). Gdyby ich to tak strasznie ruszało co ludzie piszą fotografują i filmują to wzięliby się do roboty i popracowali nad swoim wizerunkiem. Moim zdaniem też i państwo powinno się tym zająć bo dokłada do tego "interesu". A swoją drogą niby dlaczego nie wolno mi się z czegoś śmiać? PeKaP guru czy co?
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 1 listopada 2011, 13:44

z kąt to się bierze :?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kawałek dalej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a ten to co za jeden :?: :mrgreen:
Obrazek
widać to wyraźnie że tory idą dość ostro w górę.Teraz już wiem czemu do EC.opał wozi się ciężarówkami a nie pociągiem.
Obrazek
Obrazek

foty zrobiłem komórką ponieważ nie wiedziałem że z cmentarza do domu będę wracał "torami" ;)

Edit:

Po południu postanowiłem trochę się pokręcić tą ŚP. linią 159.
Dość mocno zdziwiłem sie bo zobaczyłem...nie zlikwidowany semafor :shock:
Obrazek
Obrazek
niestety dotarcie tam z rowerem okazało się ....właściwie to nawet nie próbowałem się tam zbliżać,tam kręcili się jacyś ludzie... .

Tak się zastanawiam,że ten semafor był by fajną pamiątką :mrgreen:auto tam nie dojedzie ale traktor...+palnik=moje :mrgreen:

Kurcze szkoda że nie miałem cyfrówki...ta stara linia w regionie ul.wiosennej(Bzie)wygląda naprawdę jak z bajki :D
W sumie to miałem też pewne zdziwienie,ale o tym nie ma co gadać bez pokazania fot
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 2 listopada 2011, 00:25

Takie coś to chyba tylko mogła spowodować jakaś ciężka maszyna (np. spychacz). Złomokrady przy pomocy łomów nie daliby rady przesunąć fragmentu toru wraz z podkładami.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez MRP200 » 2 listopada 2011, 07:31

To charakterystyczne wyboczenie toru raczej spowodowane będzie siłami natury. Z fotek wynika, że tor biegnie na nasypie, nie można wykluczyć, że spowodowane zostało to osiadaniem nasypu.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 2 listopada 2011, 19:16

Ale jakby osiadł nasyp to byłby dół. Wiem bo mamy coś takiego na naszej linii którą się opiekujemy i z tego co wiadomo to spowodowały deszcze. Woda podmyła nasyp i w efekcie tor osiadł (kiedyś to sfotografuję i wam pokażę). Tutaj nie ma czegoś takiego - jedyne co to brak śruby przy łubku (nie podejrzewam żeby się urwała) a całość razem z podkładami jest przesunięta (niektóre z nich wystają poza nasyp). Złomokrady też by tego nie zrobili bo nie da się przesunąć takiego odcinka toru za pomocą łomu (1m szyny waży 50kg i podkład też jakoś tak a dochodzą jeszcze opory stawiane przez ziemię) a dwa że po co mieliby to robić? Takie coś to można jedynie zrobić ciężkim sprzętem. Przykład? U nas w Świdnicy w jednym miejscu (ul. Śląska) autobus przywalił w wiadukt kolejowy (pokazywali na TVN nawet). Nieco później to samo zrobił TIR i przesunął go o pół metra. Kolejarze rozkręcali szyny i przy pomocy ciężkiego sprzętu nastawiali go tak jak ma być.

A tu macie dowód:

http://www.youtube.com/watch?v=wVZ3zb0gX3Q
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Mannerheim » 2 listopada 2011, 22:45

Podobne efekty występują w wielu miejscach na świecie po trzęsieniach ziemi, może to efekt szkód górniczych?
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 3 listopada 2011, 21:48

Możliwe, że powodem sa szkody górnicze, tzw. tąpnięcia, być może w jednym miejscu ziemia się zapada, a tuż obok - tylko się przesuwa :roll:

Tu mamy takie zdjęcie (3-cie od dołu), gdzie tory są wygięte, a na poboczach mamy gęste i nienaruszone krzaki - gdyby te tory rozsunął spychacz, to i te krzaki by były przetrzebione ----------------- - chyba, że spychacz "bawił" tu kilka lat temu i krzaki urosły już dość dobrze masakując miejsce zbrodni :) :lol:

To by sugerowało, że tory się pokrzywiły wraz z ruchami mas ziemi
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 3 listopada 2011, 22:45

Stasiu Krzaki rosną szybciej niż ci się wydaje można powiedzieć że w oczach. Wycinałem takie dziadostwo na jednym odcinku naszej linii i wierzyć mi się nie chciało że jakoś tydzień czy dwa później nie było widać że coś robiłem bo cholerstwo odrosło. Nie wiem czy mógł tam wjechać spychacz bo nie znam specyfikacji terenu więc to tylko rozważania teoretyczne. Na zdjęciach nie widzę żeby nasyp się osuwał stąd też moje przypuszczenia.
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 16 listopada 2011, 09:31

Mannerheim napisał(a):Podobne efekty występują w wielu miejscach na świecie po trzęsieniach ziemi, może to efekt szkód górniczych?

bingo :!: tak,te wygięcia są spowodowane przez kopalnie :( .Niewiem czy widać,ale ta linia którą przemierzyłem od 1999r.do do dziś opadła o ok.6m :!: i to na odcinku ok.500m :!: poprostu zapadło się razem z mostem... .


PS1.W sąsiedniej wiosce w ciągu ostatnich 10 lat dwukrotnie podnoszono drogę o 7m. .10lat temu jak ją podniesiono to była równa,niestety podczas zeszłorocznej powodzi droga znalazła się ok.1m pod wodą. W tym roku na wiosnę znowu ją podnieśli,niestety,jeszcze przed otwarciem w kilku miejscach droga zapadła się o ok.10.cm.Tak tak,zrobiono nową drogę i poprawiano ją jeszcze przed otwarciem :evil:

PS2.Tomek,wież,te malowidła na nieczynnych dworcach to błogosławieństwo .U nas wandale(albo sportowcy-dokładnie to nie wiem) wymyślili nowy rodzaj sportu.Wejdź na most i w jak najkrótszym czasie żuć kamieniem w jak najwięcej aut. Obowiązujące zasady-jest tylko jedna-nie daj się złapać ;) .No niestety,kilka set aut już oberwało...na szczęście nie doszło jeszcze do sytuacji żeby wandale "wycelowali" w przechodniów ;) .Niestety policja...jak to zawsze bywa ma kłopot,ponieważ nie wiedzą kto to robi :( .Tak szczerze,to policji chyba już nie chce zajmować się wandalami... .

sory za OT :oops:


Edit:
fotka robiona już po zamknięciu drogi o której to wyżej wspomniałem
Obrazek
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 5 kwietnia 2012, 17:47

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pytanie do fachowców-czego tutaj brakuje :?: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości