Lęk wysokości

Dyskusja na tematy dowolne

Lęk wysokości

Postprzez bartek380V » 23 lipca 2010, 23:42

Witam kolegow na forum. Czy ktos z Was wie jak pokonac paniczny lek przed wysokoscia.?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lęk wysokości

Postprzez dawidizolator » 30 lipca 2010, 21:14

nie patrz w dół :lol:
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Lęk wysokości

Postprzez MRP200 » 30 lipca 2010, 22:40

Na to nie ma reguły. Jak ktoś się naprawdę boi to lepiej niech nie pcha się na drabinę, tylko pracuje na poziomie "zero".I nie ma się przed czym wstydzić.
Ja również mam stracha do pracy na wysokości, chociaż aktualnie nie jest mi to potrzebne. Tyle, że zależy o jakiej wysokości mówimy i jakie jest wejście na wspomnianą wysokość. 2 metry to jeszcze nie wysokość. Gorzej jak w grę wchodzi 5 metrów. Jak jest pewne wejście i pewne stanowisko pracy (np. sprawdzone rusztowanie) to nie ma problemu, mogę wejść nawet na 10 metrów. A podstawa to sprzęt ochronny do prac na wysokościach, czyli tzw. szelki bezpieczeństwa, które zapina się do odpowiedniej konstrukcji.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lęk wysokości

Postprzez Whites86 » 31 lipca 2010, 10:52

ja nie mam żadnego lęku wysokosci, wchodzilem juz na rózne słupy kratowe, kozystam czesto z podnosnika, itp rzeczy, nie wazne jaka wysokosc to jest nie boję się na niej byc , mysle ze jesli ktos taki lęk ma to raczej nie da się go pozbyc :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lęk wysokości

Postprzez leon0785 » 31 lipca 2010, 17:48

Z lękiem wysokości się rodzimy i umieramy. Jedni go mają drudzy nie. Tego się nie da pozbyć a przynajmniej nie całkowicie.
leon0785
 

Re: Lęk wysokości

Postprzez Luk » 31 lipca 2010, 17:58

Ja nie mam lęku wysokości. Bez problemów potrafię patrzec z 9 piętra u mojej babci.
A w życiu to byłem najwyżej na 17 piętrze w Katowicach w wieżowcu DOKP. Wyżej jeszcze nigdzie nie byłem.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lęk wysokości

Postprzez OUKS340 » 1 sierpnia 2010, 23:44

Mi się nie tak dawno prawie udało zlecieć z drabiny z wysokości ok 4m. Piszę prawie bo w ostatniej chwili złapałem się rury na której wisiały oprawy. Drabina się zeslizgnęlą bo kolega ją trzymający postanowił zapalić papierosa :roll: Jakiś czas od tego incydentu bałem się wejść na drabinę ale na szczęście dość szybko mi to przeszło.
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Lęk wysokości

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2010, 00:16

to jest faktycznie tak, że o tym decyduje nasz organizm. Chyba nie da się oduczyć tego lęku, jeśli ktoś go ma. Z drugiej strony lepiej go mieć, bo to jakby naturalny wentyl bezpieczeństwa :lol:

Ja w miarę się nie boję wysokości, ale zbyt wielkich nie miałem okazji przetestować, ogólnie im wyżej, tym większy mam strach. Kiedyś mi się śniło, że siedziałem na czubku wysokiego dźwigu, była cisza, słyszałem gwizd wiatru i spojrzałem w dół, jakoś mnie to nie przerażało, ten sen pamiętam do dziś,w sumie było to nawet przyjemne, bo widziałem ziemię z góry dość realnie jednak. :lol:

Kiedyś jako student dorabiałem sobie myciem okien. Ale trzeba było mieć tzw badania wysokościowe
Szedłem na nie bardzo ciekaw, jak to się robi? w myślach snułem różne scenariusze typu wyjśćie na drabinę i badanie tętna i ciśnienia itp
Otóż nic takiego się nie działo

Kazali mi się położyć, zamknąć oczy, do uszu wlali jakiś płyn i tak miałem półgodziny chyba leżeć, jaka tam jeszcze przy mnie była aparatura, już nie pomnę. Chyba ktoś obserwował, czy nie mam oczopląsu czy coś...

W każdym razie badania zaliczyłem pozytywnie i dostałem na to glejt.

Jak się dzis robi badania wysokościowe ?

A może są tu na forum chłopcy-dźwigowcy i coś by nam opowiedzieli o lęku wysokości? Pewnie takim dźwigiem (na samej górze) na wietrze co nieco zamiata? To pewne, ale ciekawe, jak na to reaguje operator, pewnie na początku to się chce uciekać na dół!

Czytałem trochę instrukcji dla operatorówm, a raz miałem czas obejrzeć, jak operator rozpoczynał pracę, widziałem wszystkie niemal czynności przygotowawcze, chciałbym choć raz wyjść na taki dźwig, oby jak najwyższy :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lęk wysokości

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2010, 16:13

dzis te badania wygladaja tak ze kobieta sie ciebie pyta czy masz lęk wysokosci czy nie ;) jak mowisz nie to kaze ci stanac na 1 nodze przez pare minut i patrzy czy sie chwiejesz, jak nie to wypisze ci papierek i gotowe ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lęk wysokości

Postprzez swietlik » 2 sierpnia 2010, 20:12

bartek380V napisał(a):Witam kolegow na forum. Czy ktos z Was wie jak pokonac paniczny lek przed wysokoscia.?

Rób tak jak budowlańcy... Po szklanie i na rusztowanie :!: :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości