Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Dyskusja na tematy dowolne

Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2010, 21:42

Kiedyś myślałem o sporządzeniu tzw. Przewodnika przeznaczonego m.in. dla nowych ludków na Forum, miałby on za zadanie poprowadzić (linkami) przez treść forum tak, żeby nowa osoba mogła w prosty i szybki (ale też i uporządkowany - a to jest tu najważniejsze) sposób przyswoić sobie najważniejsze fragmenty wiedzy oświetleniowej, głównie z teorii oświetlenia, prądu, opraw, itp.

Byłby to zamknięty post, którego treścią mogliby sterować jedynie np. moderatorzy (jednakowoż powstawać mógłby w drodze ogólnej forumowej dyskusji lub ktoś by takie coś zrobił i poddał dyskusji na forum), taki post mógłby przecie mieć kilka wariantów:

A. LAMPY
- przewodnik po rodzajach lamp, parametrach i zasadach ich działania (tu odpowiednie linki do właściwych postów na forum)
- przewodnik po układach zasilania lamp, ich parametrów, zjawisk fizycznych itp. (tu odpowiednie linki do właściwych postów na forum)
- przewodnik po podstawowych rodzajach opraw z podziałem na klasyczne i nowoczesne (tu odpowiednie ...)


B. OPRAWY- przewodnik po zasadach działania opraw, ich parametrów oświetleniowych itp. (tu odpowiednie ...)
- przewodnik po rodzajach opraw z podziałem na klasyczne i nowoczesne (tu odpowiednie ...)
- przwodnik po najciekawszych zdjęciach głównych przedstawicieli rodzajów opraw ulicznych na forum (tu odpowiednie ...)

C. Instalacje elektryczne itp.
-
-


To prawda. Trzeba by takie przewodniki jakoś "utrzymywać" czyli poprawiać, korygować i rozwijać

Nie wiem, czy się to komukolwiek spodoba, bo oznacza to też trochę pracy, ale przecież pasjonatów oświetlenia, którzy mają sporo wolnego czasu tu u nas nie brakuje chyba :?: :roll:

Tak naprawdę ten projekt mógłby powstać jako lekko edukacyjna wręcz Strona Internetowa - może podstrona http://www.oprawy.info ??? pt. "ABC oświetlenia ulicznego", "ABC oświetlenia domowego" lub inne

Taki pro-edukacyjny projekt byłby moim zdaniem ciekawą wartością dodaną w dziedzinie oświetlenia w Internecie. Chyba, że są już tam takie edukacyjno-oświetleniowe strony ? :roll:


Jakby co, cieszyn rezerwuje sobie prawa autorskie co do koncepcji tej inicjatywy ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez OBp » 2 sierpnia 2010, 21:46

Takie coś zaczął już chyba tworzyc amisiek :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2010, 22:38

Nic mi o tem nie wiadomo. Może ma inną koncepcję i inne cele? Pożyjemy, zobaczymy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez amisiek » 3 sierpnia 2010, 10:59

Cel jest taki sam, ale aby móc zalinkować z takiego przewodnika, to forum musi być uporządkowane. W tej chwili trwają właśnie takie prace. Dopiero potem będzie można zrobić przewodnik. Bo po co linkować do stron, z których pouciekały zdjęcia po zamknieciu vpx.pl czy wywaleniu fotek z fotosika? Po co linkować do ważnej dyskusji gdzie co chwila był mega offtop?
Po uporządkowaniu tego, będzie można zrobić odpowiednie wątki i dać ludziom szansę by je odkryć. To ostatnie to własnie taki post jak mówisz. Koniec wieńczy dzieło.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez cieszyn » 3 sierpnia 2010, 23:55

Cieszy mnie, że to się już dzieje - ten Przewodnik oczywiście. :D Trzymam kciuki, zeby się udało i żeby Koniec projektu inicjatywnego był początkiem jego stałego utrzymywania

[To chyba jedyna z moich wielu inicjatyw, jaka się do tej pory zmaterializowała na Forum]
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez cieszyn » 18 grudnia 2011, 19:30

Dowiążę adres tego tematu do najnowszej wish-listy [ viewtopic.php?f=6&t=3367 ], ale korzystając z okazji, chciałem zapytać: -

Coś się posunęło do przodu w sprawie zgłoszonego przeze mnie Przewodnika, do którego odniósł się amisiek » 3 sierpnia 2010, 11:59 ???

Temat tego Przewodnika widzę w dużym związku logicznym z Mapą Forum, którą zapostulowałem niedawno w najnowszej wisch-liście
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przewodnik po forum - dla ciekawych oświetleniowej wiedzy

Postprzez amisiek » 23 grudnia 2011, 00:24

Prace trwają, po Świętach siądę do tego i trochę posunę to do przodu.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości