Elektronika w Ghanie

Dyskusja na tematy dowolne

Elektronika w Ghanie

Postprzez andrzejlisek » 3 sierpnia 2010, 02:07

Tak przez przypadek trafiłem na ten film:

http://www.youtube.com/watch?v=pr1zQrXM_7s

W Europie to organizacja Green-cośtam doprowadziła do wycofania freonów ze sprayów, termometrów rtęciowych i zwykłych żarówek z powodu szkodliwości dla środowiska.

A na filmiku jest jawne zatruwanie środowiska i ten Green się tym nie zajmuje.

Wiem, że to jest "Trzeci świat", tylko pytanie, po co oni to wszystko palą.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez Kwazor » 3 sierpnia 2010, 07:42

Powiem ci tak :
Green-peace to organizacja raczenie nie "ekologiczna" tylko działajaca na kogoś zlecenie...by uspokoic populacje ludzką że ktoś działa " w obronie " ekologii
Jest na demotach zdjecie gdzie pokazują biedaka i greenpeace
Porównianie :
Biedak wysegreguje złom/butelki makulature a greenpeace : rozdaje ulotki( marnotrastwo papieru) lata samolotami ( statkiem morskim tez czyli zatruwa środowisko ) itd itd....
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez cieszyn » 4 sierpnia 2010, 00:05

No biedni ci ludzie, co palą te elektronikę, tam się wydzielają tak trujące gazy, że szok, że oni wogóle jeszcze żyją !
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez slaweklampy » 4 sierpnia 2010, 13:56

Spalanie płytek drukowanych służy w celu odzyskania miedzi, która jest droga, W wielu krajach trzeciego świata tak się postępuje. Dodam jeszcze, że większość "utylizowanego" tam sprzętu elektronicznego pochodzi z krajów rozwiniętych, a nawet z naszego kraju.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez MRP200 » 4 sierpnia 2010, 19:35

O ile z przewodów da się w ten sposób odzyskać miedź, chociaż to sposób niezbyt ekologiczny, to raczej wątpię, że będzie to skuteczne w przypadku płytek drukowanych. Mało takich płytek spaliłem w kotle co. Uprzedzam, że takie palenie płytek do bezpiecznych nie należy, ponieważ od wysokiej temperatury eksplodują elektrolity.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez swietlik » 4 sierpnia 2010, 19:48

MRP200 napisał(a):O ile z przewodów da się w ten sposób odzyskać miedź, chociaż to sposób niezbyt ekologiczny, to raczej wątpię, że będzie to skuteczne w przypadku płytek drukowanych. Mało takich płytek spaliłem w kotle co. Uprzedzam, że takie palenie płytek do bezpiecznych nie należy, ponieważ od wysokiej temperatury eksplodują elektrolity.


Nie ma się czym chwalić :!: :evil: I później na ulicy śmierdzi, że aż człowiekowi się cofa...

Absolutnie potępiam spalanie śmieci w domowych piecach CO. Jeżeli ktoś ze względów oszczędnościowych to czyni to najchętniej bym takiego gościa przeniósł do baraków skoro nie stać go na tradycyjny opał :twisted:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Elektronika w Ghanie

Postprzez MRP200 » 4 sierpnia 2010, 19:57

Dobra, dobra, nie ma takiego prawa. Za palenie śmieci w domowym piecu grozi co najwyżej mandat. I to pod warunkiem, że złapie się "obywatela" na gorącym uczynku. A jak się zrobi odpowiedni kamuflarz, to mogą sobie "wąchać".
A w kwestii opału, to na razie stać mnie na porządny opał. Zużytą elektronikę paliłem metodą wysokotemperaturową. Ale kończymy, bo za chwilę będziemy tu mieli kolejny of-top.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości