Skutki uderzenia pioruna

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez ousd » 13 kwietnia 2013, 22:46

Nie miałem więcej przypadków od tego lipca, od czasu spalenia tego routera wyłączam go od linii telefonicznej, odłączam TV od anteny naziemnej i talerz od dekodera, wszystkie sprzęty grające, AGD, ogółem droższy sprzęt ;)
ousd
 

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez Elektroservice » 13 kwietnia 2013, 23:27

U mnie burza zniszczyła w maju 2010r ZSRRowski zegar elektronika (wystrzelił w nim scalak :evil:) oraz 2 zegary sterujące Bemko (w nich wystarczyło wymienić diody zenera i działają nadal).
Zawszę gdy jest burza zastanawiam się czy znów coś rozwali czy tym razem jednak nie. Co się da mam odłączone, laptopa odpinam od wszelakich przewodów aby nic się przypadkiem nie wyindukowało.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez ousd » 13 kwietnia 2013, 23:35

Uuuch, wielka szkoda :|
ousd
 

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez slaweklampy » 14 kwietnia 2013, 07:03

Ten sprzęt komputerowy w chwili uderzenia pioruna palił się żywym ogniem. W moim domu nic podczas burzy się nie spaliło.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez Marek140 » 14 kwietnia 2013, 07:20

W lipcu 2012 była burza w moim mieście. W mojej okolicy na szczęście nic się nie stało. Lecz u dziadków padły 2 TV CRT, Dekoder sat, DVD. Telewizory zostały zezłomowane bo dziadkowie kupili nowe, W DVD została wymieniona przetwornica, A w dekoderze(cały czas leży u mnie w szafie :mrgreen: ) trza wymienić scalak przetwornicy. Jeszcze w okolicy, gdzie wystąpiło wyładowanie, u wszystkich popadały wzmacniacze antenowe.
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez slaweklampy » 14 kwietnia 2013, 07:35

Marek140 napisał(a):A w dekoderze(cały czas leży u mnie w szafie :mrgreen: ) trza wymienić scalak przetwornicy.


Jeśli dekoder ma zasilacz zintegrowany z płytą główną to jego naprawa jest dość trudna ze względu na obecność wielowarstwowej płytki drukowanej.

Marek140 napisał(a):Jeszcze w okolicy, gdzie wystąpiło wyładowanie, u wszystkich popadały wzmacniacze antenowe.


Wzmacniacze antenowe są dość wrażliwe na przepięcia indukowane w antenie, dotyczy to zwłaszcza układów z tranzystorami MOSFET.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez ousd » 14 kwietnia 2013, 08:56

Na moim nowym routerze, Liveboxie Tragicznej Porażki, jest nawet informacja o tym, aby odłączać go na czas burzy ;)
ousd
 

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez toomm40 » 14 kwietnia 2013, 10:56

mi też kiedyś burza zniszczyła modem :evil:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez Luk » 15 kwietnia 2013, 17:15

Zima ma jedną zaletę - że nie ma podczas niej burz i nie trzeba się martwić o sprzęt. Teraz jednak jest wiosna i z biegiem dni niebezpieczeństwo burzami będzie rosło.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Skutki uderzenia pioruna

Postprzez ousd » 18 kwietnia 2013, 21:22

Aaa... przypomniałem sobie jak byłem na działce, i pierdyknęło w linię 15kV, na szczęście zabepieczenia zadziałały :evil:
ousd
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości