Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Dyskusja na tematy dowolne

Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez DocBrown » 8 października 2010, 21:49

Witam wszystkich.
Dostałem od Piotra1245 zegar sterujący Metron ZK 03 10 z 1994 r, niestety nie działa on, a chciałbym go naprawić. Czy ma ktoś może schemat takiego zegara ? Jest to zegar kwarcowy, oględziny nie wykazały żadnych uszkodzeń typu spalenie się czegoś, niemniej jednak zegar w ogóle nie reaguje na podanie napięcia :( Napięcie podłączyłem na styki pierwszy i drugi od lewej, tak samo jak zasila się zegar Metron Z703, może po prostu źle go podłączyłem ?
DocBrown
 

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez Michal » 8 października 2010, 21:57

DocBrown napisał(a):Witam wszystkich.
Dostałem od Piotra1245 zegar sterujący Metron ZK 03 10 z 1994 r, niestety nie działa on, a chciałbym go naprawić. Czy ma ktoś może schemat takiego zegara ? Jest to zegar kwarcowy, oględziny nie wykazały żadnych uszkodzeń typu spalenie się czegoś, niemniej jednak zegar w ogóle nie reaguje na podanie napięcia :( Napięcie podłączyłem na styki pierwszy i drugi od lewej, tak samo jak zasila się zegar Metron Z703, może po prostu źle go podłączyłem ?

Zobacz z boku-powinna być taka plastikowa wyjmowana kasetka z baterią - jeżeli zegar nie działa to jest pewnie rozładowana ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez DocBrown » 8 października 2010, 22:08

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):Witam wszystkich.
Dostałem od Piotra1245 zegar sterujący Metron ZK 03 10 z 1994 r, niestety nie działa on, a chciałbym go naprawić. Czy ma ktoś może schemat takiego zegara ? Jest to zegar kwarcowy, oględziny nie wykazały żadnych uszkodzeń typu spalenie się czegoś, niemniej jednak zegar w ogóle nie reaguje na podanie napięcia :( Napięcie podłączyłem na styki pierwszy i drugi od lewej, tak samo jak zasila się zegar Metron Z703, może po prostu źle go podłączyłem ?

Zobacz z boku-powinna być taka plastikowa wyjmowana kasetka z baterią - jeżeli zegar nie działa to jest pewnie rozładowana ;)


Takowa kasetka oczywiście jest i jest wsunięta :)
Teraz moje pytanie - czy jeśli ta bateria jest zupełnie zdechła, to zegar nie ruszy nawet po podaniu napięcia zasilającego z sieci ?
DocBrown
 

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez Michal » 8 października 2010, 22:11

Tak.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez DocBrown » 8 października 2010, 22:15

Michal napisał(a):Tak.


No to mam problem :(
Ten akumulatorek jest zupełnie martwy, nie wiem jakie jest jego napięcie znamionowe, podany jest tylko typ: V280R, producent (VARTA) oraz kraj pochodzenia (Made In Singapore), myślałem że ten zegar działa normalnie bez tego akumulatorka, jednak jeśli jest on potrzebny to raczej nieprędko uruchomie ten zegar :(
Michał, nie wiesz może jakie znamionowe napięcie miał ten akumulatorek ?
DocBrown
 

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez Michal » 8 października 2010, 22:18

DocBrown napisał(a):
Michal napisał(a):Tak.


No to mam problem :(
Ten akumulatorek jest zupełnie martwy, nie wiem jakie jest jego napięcie znamionowe, podany jest tylko typ: V280R, producent (VARTA) oraz kraj pochodzenia (Made In Singapore), myślałem że ten zegar działa normalnie bez tego akumulatorka, jednak jeśli jest on potrzebny to raczej nieprędko uruchomie ten zegar :(
Michał, nie wiesz może jakie znamionowe napięcie miał ten akumulatorek ?

Gdzieś mam instrukcję do tego zegara,muszę poszukać,wiem,że to były akumulatorki-pastylki Centry o oznaczeniu KMB... -dalej nie pamiętam,mozna bylo je kupić u zegarmistrza,ale to bylo z dziesięć lat temu. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez DocBrown » 8 października 2010, 22:22

Jakbyś znalazł tą instrukcje to byłbym Ci bardzo wdzięczny :)
Szukając tego akumulatorka znalazłem na stronie www.tme.pl niby zamiennik o napięciu 1,2V, ale to chyba za mało :roll:
DocBrown
 

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez Michal » 8 października 2010, 22:26

DocBrown napisał(a):Jakbyś znalazł tą instrukcje to byłbym Ci bardzo wdzięczny :)
Szukając tego akumulatorka znalazłem na stronie http://www.tme.pl niby zamiennik o napięciu 1,2V, ale to chyba za mało :roll:

Coś kiepskio otwiera się ta strona,ale kojarzę,że ten akumulatorek właśnie na takie napięcie był.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez DocBrown » 8 października 2010, 22:29

Ale instrukcje i tak poszukaj jeśli możesz :)
Jestem ciekaw co tam napisali.
DocBrown
 

Re: Zegar sterujący Metron ZK 03 10 - poszukuje schematu

Postprzez Michal » 8 października 2010, 22:36

DocBrown napisał(a):Ale instrukcje i tak poszukaj jeśli możesz :)
Jestem ciekaw co tam napisali.

Nie będzie to łatwe - do "przerycia" kilkanaście teczek z instrukcjami,ale postaram sie. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości