Walka z gołębiami

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Gniazda bocianów na słupach energetycznych..

Postprzez MRP200 » 30 października 2010, 21:39

DocBrown napisał(a):I tak uwazam, ze spudgun jest duzo, duzo lepszy :)

Pytanie, ile będzie przy tym wybitych szyb w oknach.
Ja swego czasu ułożyłem pod moją wiatą kwiaty słoneczników do wysuszenia. Nie przewidziałem, że tak szybko dobiorą się do nich wróble. Mój samochód wyglądał gorzej jak po spaleniu. Nie dość, że cały w odchodach, to na dodatek pełno plew od słonecznika.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Gniazda bocianów na słupach energetycznych..

Postprzez DocBrown » 30 października 2010, 21:40

MRP200 napisał(a):
DocBrown napisał(a):I tak uwazam, ze spudgun jest duzo, duzo lepszy :)

Pytanie, ile będzie przy tym wybitych szyb w oknach.
Ja swego czasu ułożyłem pod moją wiatą kwiaty słoneczników do wysuszenia. Nie przewidziałem, że tak szybko dobiorą się do nich wróble. Mój samochód wyglądał gorzej jak po spaleniu. Nie dość, że cały w odchodach, to na dodatek pełno plew od słonecznika.


Jak się będzie strzelało do gołębi, a nie do okien to nie będzie żadnej szyby wybitej :)
Ale masz racje MRP200, spudgun to nie zabawka dla nieostroznych, bardzo latwo przypadkowo cos rozwalic, moj spudgun ktory aktualnie mam to naprawde mocny sprzet :twisted:
DocBrown
 

Re: Gniazda bocianów na słupach energetycznych..

Postprzez Michal » 1 listopada 2010, 09:57

Jak narazie w tym wątku jeden ,może dwa posty są na temat,reszta to o sposobach likwidacji gołębi.Doc,życzę ci abyś kiedyś przez nieostrozność zespudował swoje, Audi i mam taka prosbę ,koniecznie zapodaj fotki,będę miał ubaw pewnie taki sam jak w przypadku filmu z czołgiem :twisted:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Walka z gołębiami

Postprzez amisiek » 1 listopada 2010, 10:57

Sprawę gołębi wydzieliłem do nowego wątku.
Kolce na gołębie są droższe od siatki. I na pewno siatka lub kolce jest bezpieczniejsza od spudguna. Ma też jeszcze jedną zaletę - działa 24/7 bez konieczności obserwowania kiedy te %@$$!!!! przylecą. Sprawdziłem w praktyce, polecam.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Walka z gołębiami

Postprzez DocBrown » 1 listopada 2010, 11:50

Istnieje także inny sposób - druty pod napięciem i nie mam tu na myśli 220V z sieci, tylko fabrycznej produkcji urządzenia.
DocBrown
 

Re: Gniazda bocianów na słupach energetycznych..

Postprzez max » 1 listopada 2010, 22:42

Michal napisał(a):Jak narazie w tym wątku jeden ,może dwa posty są na temat,reszta to o sposobach likwidacji gołębi.Doc,życzę ci abyś kiedyś przez nieostrozność zespudował swoje, Audi i mam taka prosbę ,koniecznie zapodaj fotki,będę miał ubaw pewnie taki sam jak w przypadku filmu z czołgiem :twisted:

Popieram hehe. A ja będę miał jeszcze większy.
max
 

Re: Walka z gołębiami

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2010, 22:44

Nic nie mam do gołębi, wręcz je lubię, walka z gołębiami to trochę bez sensu chyba, może bardziej chodzi o odizolowanie ptaków od pewnych miejsc dla ludzi ważnych.

Poza tym w temacie
Cytuj Michal Re: Gniazda bocianów na słupach energetycznych..
jakoś nic na ten temat nie odnalazłem.
Czy już tak nam się znudziło to forum, że wymyślamy tematy, na które nie umiemy podyskutować? Coś nam poziom opada z lekka jakby ;) ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka z gołębiami

Postprzez amisiek » 1 listopada 2010, 22:46

cieszyn napisał(a):[..] może bardziej chodzi o odizolowanie ptaków od pewnych miejsc dla ludzi ważnych

Właśnie dlatego jestem zwolennikiem siatek a nie spudgunów i tym podobnych narzędzi. Co do poziomu, offtopy były, są i będą, taka nasza natura. Dlatego wydzielamy, gdy dyskusja się skończy - wątek powędruje do archiwum (lub kosza).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Walka z gołębiami

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2010, 22:51

To prawda amiśku, ale mój niesmak nadal pozostaje,

Cóż, off-top, to off-top :roll: :(
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Walka z gołębiami

Postprzez qba » 2 listopada 2010, 12:23

We Wrocławiu na dworcu na reklamach i oprawach wewnątrz hali stosowano takie kolce, żeby nie siadały gołębie. Ja osobiście bardziej od gołębi nie znoszę mew, zwłaszcza tych dużych - fregat. One ludzi potrafią atakować, widziałem jak taka porwała gołębia, oraz słyszałem że jakiejś dziewczynce porwała na plaży małego pieska. Inny sposób oprócz strzelania do ptaków to podanie im chleba umaczanego w karbidzie :mrgreen: :mrgreen: Oczywiście nigdy tego nie robiłem, ale jeden znajomy opowiadał, że ptaszki po zjedzeniu takiego chleba eksplodują. A tu zdjęcie dwóch gołębi, które zrobiłem wiosną tego roku na parapecie pokoju, w którym wówczas mieszkałem.
Obrazek
Ostatnio edytowano 15 lutego 2012, 22:13 przez qba, łącznie edytowano 1 raz
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości