Czy ludzie nie boją się napięcia???

Dyskusja na tematy dowolne

Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez Jorgus » 6 listopada 2010, 19:44

Witam :!:

W mojej okolicy dość często anty elektrycy zajmują się demontażem linii Nn,zwłaszcza tej oświetleniowej.
ZE za każdym razem dostaje odszkodowanie(jak wiadomo linie też się ubezpiecza) i rozwiesza nową.W sierpniu ów panowie zajęli się kopalnianą linią 6kV,która chwilowo została wyłączona.Pech chciał,że na kopalni włączyli zasilanie,a jeden ze złomiarzy ucinał przewód...piłką do metalu.Podobno gościu spadł na ziemię,i był "gotowy".Paru złomiarzy złapała Policja,niestety ci,którzy nie zostali złapani dalej kradli.Przez parę dni był spokój,apotem znowu...

Takich przypadków jest no niestety,sporo.
Tak myślę,czy ludzie nie boją się napięcia,czy może robią zakład o "flaszkę" i ryzykują :?:
Z tego co mi wiadomo,to kiedyś ludzie bali się prądu.Czyżby społeczeństwo było tak mocno zżyte z prądem,że mu ufają :?:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez MRP200 » 6 listopada 2010, 22:47

W większości takich przypadków sprawcami albo pośrednikami takich kradzieży są ... sami pracownicy. Przykład kradzieży sieci trakcyjnej PKP. Kto najlepiej wie, gdzie można sieć wyłączyć spod napięcia, i kiedy będzie dłuższa przerwa w ruchu pociągów; tzw. "przerwa technologiczna" i czy w tym czasie nie będą prowadzone jakieś prace konserwacyjne. A to, że potem dochodzi do takich wypadków - samo życie. A to się obsługa podstacji zmieniła. A przecież zmiennikowi nie powie się: " Nie załączaj przez godzinę, bo tam kable wycinają".
Dobrym przykładem jest wypadek, kiedy to podczas próby kradzieży sieci trakcyjnej kolejowej jeden ze złodziei spalił się od 3 kV. Mało tego. Wspólnicy, aby nic się nie wydało, postanowili te spalone zwłoki gdzieś wywieźć. Mieli pecha, bo skończyło im się paliwo i głupki zajechali na stację paliw. Jednemu z pracowników stacji te spalone zwłoki wydały się podejrzane i zawiadomił policję.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez cieszyn » 6 listopada 2010, 23:50

MPR200 - a na podstawie czego myślisz, że te kradzieże to robią sami pracownicy PKP? Prasa pisała?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez MRP200 » 6 listopada 2010, 23:56

Prasy nie czytuję, zresztą co oni mogli by napisać. Naoglądałem się za dużo: "Kryminalnych zagadek Las Vegas" i New Jork.
Na poważnie, pracuję w firmie energetycznej związane z budownictwem kolejowym.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez cieszyn » 6 listopada 2010, 23:57

To przykre, to bardzo przykre

Ale cóż, niektóre pożary też podobnież wywołują (a co tam, powiem wprost: ZAPALAJĄ!) sami strażacy ! :D
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez OUKS340 » 7 listopada 2010, 00:52

cieszyn napisał(a):To przykre, to bardzo przykre

Ale cóż, niektóre pożary też podobnież wywołują (a co tam, powiem wprost: ZAPALAJĄ!) sami strażacy ! :D

Niestety to PRAWDA :!: Chcą pokazać swoje bohaterstwo przy gaszeniu, popisać się przed dziewczyną :x
Co do prądu to myślę że w durzej mierze jest to ludzka głupota i brak podstawowej wiedzy na temat prądu.
OUKS340
 
Posty: 1926
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez cieszyn » 7 listopada 2010, 00:57

Ze strażakami to nie tylko to co piszesz, ja myślę, że oni to robią, bo dla nich gaszenie pożarów to nałóg lub narkotyk. Więc jeśli długo się nic nie pali, to trzeba coś podpalić, żeby emocje znów zagrały w sercu strażaka :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez MRP200 » 7 listopada 2010, 00:59

Z gaszeniem pożarów przez Ochotników to pan Stasio się myli. Oni mają płacone od "pożaru", resztę można sobie dopowiedzieć.
Co podstaw wiedzy, to chyba każdy potencjalny obywatel wie, że prąd jest niebezpieczny. Do niedawna na drzwiach trafostacji umieszczona była tabliczka z symbolem trupiej główki, a symbol przemawiał sam za siebie.
Co do kolejowej sieci trakcyjnej to nie bez powodu stosuje się znaki o nr kat. 53-2240 i 53-2330, na których ostatnie zdanie brzmi: "Dotniecie grozi śmiercią".
Jak trza to wrzucę skany tych znaków.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez cieszyn » 7 listopada 2010, 23:55

Może i podpalają dlatego, żeby im zapłacono za gaszenie, ale to zjawisko chyba nie jest dokładnie zbadane, więc pozostanę przy opinii, że część tych podpaleń organizują strażacy-fanatycy ognia. Co do tego, że bardzo rzadko zdarza się takie zjawisko w psychice strażaków, jestem niemal pewien
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ludzie nie boją się napięcia???

Postprzez andrzejlisek » 12 grudnia 2010, 00:45

MRP200 napisał(a):Co do kolejowej sieci trakcyjnej to nie bez powodu stosuje się znaki o nr kat. 53-2240 i 53-2330, na których ostatnie zdanie brzmi: "Dotniecie grozi śmiercią".
Jak trza to wrzucę skany tych znaków.

Ten napis jest trochę absurdalny. Sieć jest zamocowana do słupów przez izolatory, więc dotknięcie słupa (nawet, jak jest cały z metalu) niczym nie grozi, a sam drut trakcyjny jest zdecydowanie za wysoko, żeby dało się go dotknąć. Prawda?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości