Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Dyskusja na tematy dowolne

Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2011, 22:38

No właśnie.

Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? chodzi o wnętrzowe oprawy świetlówkowe z lat 70-80 :?: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez cieszyn » 27 lutego 2011, 11:57

już wkrótce pokażę "twarde fakty" :P gdyż istniały takie oprawy świetlówkowe głównie montowane w sufitach podwieszanych

Założyłem ten wątek z 2 powodów:
- dowiedzieć sie, czy ktoś z naszych fachowców zna, widział lub montował takie oprawy?
- przekazać skany z książki, w której te rozwiązania znalazłem

zatem wkrótce pokażę skany 8-)

a może ktoś mnie wyprzedzi :P :P :P :idea: :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez Whites86 » 27 lutego 2011, 12:54

opraw swietlówkowych chlodzonych wodą napewno niebylo, bo jaki by to mialo sens ? zadne urzadzenia w takiej oprawie nie nagrzewaja sie do tak wysokich temperatur by musialy byc chlodzone wodą. powietrzem chlodzona jest tak naprawde kazda oprawa
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez cieszyn » 27 lutego 2011, 14:53

sugeruje, żeby kol. Whites dobrze przeczytał mojego posta, tam to wyraźnie opisałem. Czasem warto pomyśleć, zanim się coś napisze ;)

Oczywiście jak ktoś chce, to nie uwierzy nawet w słowo pisane
Zatem niedowiarków odsyłam do książki Tadeusza Oleszyńskiego "Elektryczne Oprawy Oświetleniowe", WNT, Warszawa, 1978 r., str.216-128
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez Whites86 » 27 lutego 2011, 15:36

cieszyn napisał(a):sugeruje, żeby kol. Whites dobrze przeczytał mojego posta, tam to wyraźnie opisałem. Czasem warto pomyśleć, zanim się coś napisze ;)

Oczywiście jak ktoś chce, to nie uwierzy nawet w słowo pisane
Zatem niedowiarków odsyłam do książki Tadeusza Oleszyńskiego "Elektryczne Oprawy Oświetleniowe", WNT, Warszawa, 1978 r., str.216-128

nic wyraznie nie opisales, tytul wątku nazywa się Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem ! 1 twój post jest pytaniem czy ktos takie oprawy widzial lub montowal, 2 twój post zawiera odpowiedz ze posiadasz twarde fakty iz takie oprawy istnialy, wiec moje pytanie brzmi czego niezrozumiales w mojej odpowiedzi? chyba jasno napisalem ze moim zdaniem (subiektywnym) takie oprawy nie istnialy ? masz dowody to je pokarz... chyba nie musze stale tłumaczyc znaczenia Twoich wlasnych postów ktore sam napiszesz a pozniej sie w nich gubisz ?

nie zyczę sobie w jakichkolwiek sposob wytykiwania braku myslenia bo widac najwyrazniej ze to Ty masz z tym problem, napewno nie ja, jesli temat ktory poruszasz w zaden sposob nie jest powiazany z tytułem wątku to robisz tu offtopic, chyba nie muszę ci o tym przypominac regulamin powinien byc ci dobrze znany
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez KaszeL » 27 lutego 2011, 15:44

Cieszyn, lepiej przedstaw te twarde fakty :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez Jorgus » 27 lutego 2011, 16:47

Cieszyn na rację,też mam tę książkę i jest to opisane jako "oprawy o wymuszonym odprowadzeniu ciepła",na rys.6.8 jest nawet pokazane jak działały oprawy chłodzone wodą,poprostu zwykła wężownica z rur :lol: .Na rys 6.8 jest to tak właściwie odbłyśnik(od oprawy świetlówkowej) chłodzony wodą.Na rys.6.7 jest oprawa,która ma wymuszony obieg powietrza,powietrze jest zasysane od dołu(tam gdzie świetlówki),chłodzi osprzęt i ....niewiem gdzie to ciepłe powietrze ucieka :x

:arrow: Cieszyn,zapodaj skan,ja nie mam dostępu do drugiego compy,a tam mam csaner
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez cieszyn » 27 lutego 2011, 20:29

no ręce opadają.
Napisałem wyraźnie :

- przekazać skany z książki, w której te rozwiązania znalazłem


Jeśli ktoś tego nie umie zrozumieć, ze to JEST w książce, czyli ze takie oprawy BYŁY stosowane, to jasne, że potem pisze, ze nie może istnieć takie rozwiązanie.
Wyraźnie napisałem, ze znalazłem to w książce! To jak w odpowiedzi można pisać, ze takie rozwiązanie na pewno nie było stosowane ???
Kto tu ma zatem problemy z logicznym myśleniem? Poza tym przy swojej wypowiedzi dałem emotikon ;) co absolutnie nikogo nie powinno obrażać.


Niestety kol. Whites nie po raz pierwszy udowadnia, ze zbyt pobieżnie czyta moje posty, a potem jeszcze ma pretensje, jak mu sie to powie. Wystarczyło przecież uznać, w swojej odpowiedzi, ze zbyt pochopnie powątpiewał w istnienie takich opraw i po sprawie.

Ponieważ to nie jest pierwszy raz, gdzie kol. Whites posługuje się takim schematem czyli czyta pobieżnie moje posty a potem pisze coś nielogicznego, dlatego skorzystam na stale z forumowego mechanizmu nieczytania postów tego kol. :|

Proszę mnie nie pouczać jaki mamy regulamin, bo to dobrze wiem. Zarzucanie mi braku myślenia to tez jest wyłom przeciwko regulaminowi. Czy są osoby, których on nie obowiązuje? :roll:

Na tym kończę tą niepotrzebną dyskusje, a za off--top userow forum przepraszam.

Skany pokażę, to jasne, proszę o cierpliwość. ;)
Dziękuje kol Jorgusowi za wypowiedź
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez KaszeL » 27 lutego 2011, 20:42

Zarzucanie komuś naruszenia regulaminu w takiej sytuacji to szczyt hipokryzji. Oh well, najwyraźniej nie potrafisz po dobroci. Nie ma problemu, dostajesz publiczne ostrzeżenie numer dwa. Następnym razem będą już wakacje. Regulamin forum punkty: 3.1; 3.5.4; 3.10; 4.4 Gorąco zalecam nie kontynuowanie tej dyskusji poza wątkiem - w tym jakichkolwiek wycieczek osobistych.

No, a teraz skoro formalności mamy już za sobą, to czy doczekam się tych skanów? :)

Edit (Whites86)
dodatkowo pod warnem Kaszla dopisuje ze osobiscie nie zyczę sobie jakiegokolwiek ponizania mnie publicznie (zarzucanie jakiegokolwiek braku myslenia i nieumiejetnosci czytania tekstu), jedyną osobą majaca jakiekolwiek problemy jestes tylko i wylacznie ty, na dodatek jesli masz jakiekolwiek uwagi odnosnie mojej osoby kieruj skargę na PW, w przeciwnym przypadku zastosowany zostanie punkt 2.8
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy chłodzone wodą lub powietrzem !

Postprzez cieszyn » 27 lutego 2011, 23:40

Zgodnie z obietnicą, załączam skany z wymienionej juz tu książki . Jak widać nie kłamałem, jakby się komuś mogło wydawać :P

PS. Ostrzeżenie tak samo należy sie Whitesowi [za pyskówki z cieszynem], on bowiem bez krępacji wprost zarzucił mi brak myślenia (ja dałem ikonkę ;) która jednoznacznie daje znak, że mój zarzut jest z przymrużeniem oka i taka była moja intencja - a mimo to dostałem baty :( ), ciekawe zatem, czy Regulamin jest dla wszystkich obowiązujący? :roll:
Jeśli i teraz będą baty, to chyba będą to jedne z moich ostatnich dni na forum.
Nie będę tolerował jawnej niesprawiedliwości w stosunku do mojej osoby, mam do tego pełne prawo i żadne baty czy bany tego nie zmienią.

Jeśli ktoś z poza władzy chciałby ze mną o tej sprawi pogadać, "dołożyć" mi ;) lub rzec inne słowo, zapraszam na PW.
PRZEPRASZAM za off-top.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości