Opuszczone budynki/fabryki

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Pablo » 21 czerwca 2017, 06:57

galad napisał(a):Wieża ciśnień na ul 73 pułku piechoty w Katowicach.

A jakieś fabryki czy cóś(ze starymi rurami :D :P )?
Pablo
 

Postprzez Utilizer » 21 czerwca 2017, 13:03

Nie pomogę, ale ludzie całą Polskę przejeżdżają żeby odwiedzić bardziej wartościowe miejscówki więc ciężko żebyś coś na miejscu miał...
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Pablo » 21 czerwca 2017, 13:05

Wolę pytać, bo mama jak by się dowiedziała, że na koniec polski jechałem pozwiedzać i ew. zabrać jakieś rury, to by mnie wysłała tutaj:
Ostatnio edytowano 24 czerwca 2017, 22:57 przez MRP200, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Etytował MRP200
Pablo
 

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez MRP200 » 24 czerwca 2017, 23:12

Pablo napisał(a):Wolę pytać, bo mama jak by się dowiedziała, że na koniec polski jechałem pozwiedzać i ew. zabrać jakieś rury, to by mnie wysłała tutaj:

Kiedy ja miałem tyle lat co Ty, to pierwszy raz pojechałem na kolonie. Na 21 dni. Bez mamy i taty. Bez telefonów i internetu, bo wtedy o tym nikt słyszał. I się przeżyło. Nawet nie kojarzę, czy jakikolwiek list, czy pocztówkę wysłałem o domu.
A że trzeba było od czasu do czasu podczas tych koloni uprać skarpety czy gatki, to w czym problem. Bozia w końcu rączki dała. Wieczorne mycie najczęściej było pod tzw. korytem wyłącznie z zimną wodą, bo umywalnia z ciepłą wodą urządzona w kontenerze mająca jedynie dwie umywalki i jednocześnie prysznic, była wiecznie zajęta.
A ilu się wtedy nowych kolegów poznało.
Finał taki, że jak stamtąd odjeżdżaliśmy, to wielu o mało co poszły łezki z oczu, "że już do domu"
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Pablo » 25 czerwca 2017, 06:13

MRP200 napisał(a):
Pablo napisał(a):Wolę pytać, bo mama jak by się dowiedziała, że na koniec polski jechałem pozwiedzać i ew. zabrać jakieś rury, to by mnie wysłała tutaj:

Kiedy ja miałem tyle lat co Ty, to pierwszy raz pojechałem na kolonie. Na 21 dni. Bez mamy i taty. Bez telefonów i internetu, bo wtedy o tym nikt słyszał. I się przeżyło. Nawet nie kojarzę, czy jakikolwiek list, czy pocztówkę wysłałem o domu.
A że trzeba było od czasu do czasu podczas tych koloni uprać skarpety czy gatki, to w czym problem. Bozia w końcu rączki dała. Wieczorne mycie najczęściej było pod tzw. korytem wyłącznie z zimną wodą, bo umywalnia z ciepłą wodą urządzona w kontenerze mająca jedynie dwie umywalki i jednocześnie prysznic, była wiecznie zajęta.
A ilu się wtedy nowych kolegów poznało.
Finał taki, że jak stamtąd odjeżdżaliśmy, to wielu o mało co poszły łezki z oczu, "że już do domu"

Na kolonie to ja jeżdżę, bo lubię. Ale co ja powiem mamie, jakby się dowiedziala, ze jechalem na urbex gdzies na koniec Polski? Nie znam miejscowek w okolicy, to pytam. ;)
Pablo
 

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Whites86 » 25 czerwca 2017, 09:44

MRP200 napisał(a):
Pablo napisał(a):Wolę pytać, bo mama jak by się dowiedziała, że na koniec polski jechałem pozwiedzać i ew. zabrać jakieś rury, to by mnie wysłała tutaj:

Kiedy ja miałem tyle lat co Ty, to pierwszy raz pojechałem na kolonie. Na 21 dni. Bez mamy i taty. Bez telefonów i internetu, bo wtedy o tym nikt słyszał. I się przeżyło. Nawet nie kojarzę, czy jakikolwiek list, czy pocztówkę wysłałem o domu.
A że trzeba było od czasu do czasu podczas tych koloni uprać skarpety czy gatki, to w czym problem. Bozia w końcu rączki dała. Wieczorne mycie najczęściej było pod tzw. korytem wyłącznie z zimną wodą, bo umywalnia z ciepłą wodą urządzona w kontenerze mająca jedynie dwie umywalki i jednocześnie prysznic, była wiecznie zajęta.
A ilu się wtedy nowych kolegów poznało.
Finał taki, że jak stamtąd odjeżdżaliśmy, to wielu o mało co poszły łezki z oczu, "że już do domu"

bez kitu kiedyś jako dzieci byliśmy bardziej niezależni, ja w wieku kilkunastu lat, nie pamiętam dokładnie 11 czy 12 potrafiłem sam przemieszczać się pociągiem na trasie Tczew - Iława by pojechać do kuzyna i jeszcze z dworca z buta po kilka kilometrów by do niego dojść i nikogo to nie interesowało , ja sam bez problemu umiałem sobie poradzić ze wszystkim, dzisiejsze dzieci w każdej sprawie musza polegać na rodzicach, tak samo jak wyjście np 7 latka do szkoły samemu, dziś praktycznie nie do pomyślenia, a ja jako 5 latek sam chodziłem do przedszkola nikt mnie za ręke nie prowadził... nawet jako 3 latek zostawałem zupełnie sam w domu bo matka pracowala i nie było nikogo kto moglby ze mna zostać, wyobrażacie sobie takie coś dzisiaj ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez MRP200 » 26 czerwca 2017, 07:19

Ale na pewno zgodzisz się Adamie, że nieporadność niektórych współczesnych dzieciaków wynika z czasami nadgorliwości samych rodziców. Dziś w dobie komórek, to co niektórzy rodzice potrafią dzwonić do dziecka w szkole praktycznie co przerwę. "I co tam córciu było na polskim. Synku, a śniadanko zjadłeś." I takie tam. Potem trafiają się 9-latki, co nie potrafią się samodzielnie ubrać. I pewnie na W-Fie też nie ćwiczą. A słyszałem też o nastolatkach, co nie potrafią korzystać z komunikacji miejskiej, bo całe życie rodzice zawozili i odbierali samochodem.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Utilizer » 7 listopada 2017, 21:30

Parę fot z opuszczonego ośrodka wypoczynkowego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

OURW na budynku amfiteatru

Obrazek

Reszta fotek opraw w odpowiednich wątkach
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Alexander » 22 maja 2018, 21:31

Basen "Zdebel" w Rudzie Śląskiej - aktualnie nie ma już żadnych zabudowań z poniższych zdjęć, teren kupił deweloper, a ma tu powstać kolejne osiedle... :evil: :evil: :evil:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W tle widać OURW, jedna z nich jest moja ;)
Fotki z serwisu rudaslaska.naszemiasto.pl
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez AsXSn » 5 czerwca 2018, 18:08

Jak twoja? :)
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości