Opuszczone budynki/fabryki

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez dawidizolator » 25 maja 2011, 20:56

a ja chętnie ogołocił bym te ścianę z izolatorów :D, Jorgus, zbierasz izolatorki a im zdjęcia z bliska nie zrobiłeś :cry:
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez lampawls » 31 lipca 2011, 13:24

Oto fotki opuszczonego magazynu/zakładu produkcyjnego-w sumie nie wiem co tam było kiedyś :roll: na 100% przesiaduje tam chuliganeria z osiedla,żule i graficiarze :evil: :twisted: Ale widać też,że ktoś tam jeździ od czasu do czasu-droga nie jest zarośnięta.Ogólnie w tym miejscu jest jakoś dziwnie :? Ciekawostką są te kraty w oknach-ciekawe po co to zastosowali :roll:
Obrazek

Obrazek
Tutaj widać zarys pomieszczenia-fota rozmazana wyszła :evil: [ręce mi się trzęsły]
Obrazek

Obrazek
fotki robione komórą-wyszły jak wyszły,ale aparatu do takich miejsc nie zabieram :twisted: nie chcę go stracić przez bandę jakichś dresów :twisted:
PS.rozglądałem się w środku-niestety nie było żadnych opraw :( [A szkoda,bo bym sobie jakąś przygarnął :twisted: ]
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez cieszyn » 31 lipca 2011, 15:29

nie było opraw? A na przedostatnim zdjęciu widać coś jakby oprawy w regularnych odstępach, co to jest?

Gratuluję odwagi :D

Kraty? Pewnie było tam coś cennego albo niebezpiecznego, z reguły wtedy daje się kraty
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez lampawls » 31 lipca 2011, 15:49

Cieszynie,to coś w regularnych odstępach to dziury w dachu,kapała stamtąd woda,w sumie mogłem nagrać filmik ;) A ktoś tam na pewno od czasu do czasu jest,bo jak byłem w tym rejonie focić oprawy,to dochodziły stamtąd jakieś dźwięki :? To miejsce idealnie nadaje się do nakręcenia jakiegoś horroru :twisted: na dodatek te czarne zacieki dodają temu budynkowi takiego dziwnego wyglądu :roll:
Jak widać,byłem tam sam samochodem,dlatego ze strachu trzęsły mi się ręce :twisted:
Ale widać,że konstrukcja tej hali jest dość mocna-z muru wystawały zbrojenia,a dach jest umocowany na jakichś szynach czy czymś podobnym ;)
PS.Według mnie była tam jakaś mała produkcja lub -tak jak wspomniał Cieszyn magazyn z jakimiś wartościowymi rzeczami.
I pomyśleć,że miejsca przedstawione w tym wątku kiedyś tętniły życiem,A dzisiaj... :(
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Whites86 » 4 września 2011, 15:47

gdansk ruiny na ul grobla
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dawidizolator dedykacja dla Ciebie ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez mirror » 4 września 2011, 19:40

Świetne foty. Pilnujcie jak będą burzyć błagajcie o oprawy.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Jorgus » 11 listopada 2011, 19:26

Dawid,ja te fotky zrobiłem na chwilę przed rozbiórką,jedynymi rzeczami które udało mi się wynieść to OBs E40 oraz OBg też E40.Niewiem czy te oprawy były pokazane na forum :?

wracając do tematu...


A ja wam opowię baaardzo dłógą chistorię kopalni "moszczenica" .
Otóż ta kopalnia została wybudowana w latach '80.Jakoś w połowie lat 90tych ktoś wpadł na pomysł by zlikwidować "pochylnię".
Likwidacja pochylni oznacza oczywiście rozebranie szybu nr.2(w języku potocznym to szyb wydobywczy,ew."skip").Tak też zrobiono.
Szyb nr.2 został rozebrany,oczywiście na czas trwania robót został postawiony specjalistyczny szyb odwiertowy.Po kilku latach prace pogłębieniowe
zostały zakończone a szyb wydobywczy został na nowo wybudowany.Przy okazji zastosowano najlepsze jak na owe czasy urządzenia
sygnalizacyjno-pomiarowo kontrolne.Niestety po ok.roku od inwestycji ktoś wpadł na "pomysł" by podpisać zamknięcie ów kopalni.Tak też zrobiono.
Ja jako ślązak interesuję się kopalniami,niestety w przypadku tej kopalni nie mogę zrozumieć jednej rzeczy,po co władowano potworną ilość kasy
w pogłębienie szybu skoro po roku ją zamknięto.
Jako ciekawostkę dodam,że w czasie poszukiwania info.rzeczywistych na temat lamp LRJ,napotkałem zupełnie przypadkiem na pewnego starszego
elektryka ... .Z tego co mi opowiedział wynikło,że on został przyjęty na tę kopalnię w czasie budowy.Ów Pan wspominał,że pewnego dnia przyszedł do roboty
na podział i dowiedział się,że mają zabierać swoje graty ponieważ kopalnia została zamknięta.Ów Pan mówił,że początkowo nikt w to nie wierzył-przecież nie
można od tak,bez jakiegokolwiek uprzedzenia zamykać zakładu pracy.Pan wspominał,że tego pechowego dnia wszyscy chodzili "pogubieni" ponieważ nikt
nie wieżył w zamknięcie.Niestety podczas rozbiórki pojawił się poważny problem-zabrakło kasy... .Dodam,że pod tą kopalnią są pokłady na ok.20lat wydobycia,
tak więc powód zamknięcia jest inny,szkoda że nie został on ujawniony.



Chciał bym też opowiedzieć wam bardzo długą,nudną historię kwk świerklany.
Otóż z tego co udało mi się ustalić,ta kopalnia została wybudowana w latach '70tych.Niestety z jakiegoś powodu po niecałym roku została zamknięta.
Powód-jak na razie nikt nie zna.


Skoro już tak gadam...

W latach 60tych w Świerklanach planowano wybudować gazownię,albo dokładniej-tłocznię.To było w latach ' 60,tak więc żaden gospodarz nie myślał
o sprzedaży pól pod budowę tej gazowni.Niestety tamtejsze władze znalazły sposób na pozyskanie odpowiedniej ilości ziemi.Po prostu właściciela
pola wsadzili do więzienia -po wybudowaniu gazowni miał zostać wypuszczony.Po kilku latach budowa została ukończona a właściciela któremu to
państwo skradło pole wypuszczono.Z tego co słyszałem,to były właściciel pola przyjechał nie mal pod dom autobusem-ponoć już na przystanku czekała
na niego rodzina.Trochę ciężko mi w to uwierzyć...ponoć ów właściciel przewrócił się zaraz po wyjściu z autobusa.No niewiem,widocznie sąsiad żył tylko
z tego pola a państwo mu to odebrało... .Z tego co słyszałem,to w latach 80tych jakiś pijany elektryk coś pomajstrował z kablami w budynku tłoczni
a to doprowadziło do wybuchu.Po ugaszeniu "pożaru" tłocznia została wyremontowana.Niestety...jakoś w latach '90 budynek został fizycznie wyłączony
z użytku,a w zeszłym roku zrównany z ziemią.Aktualnie w miejscu gdzie znajdowała się tłocznia znajduje się lądowisko dla helikoptera.


Podobno w latach 60-70 w mojej okolicy było sporo przypadków gdy to państwo zabierało gospodarzą pola uprawne.Kurde,babcia mówiła że jak budowano
jakiś budynek-zapomniałem jaki to odebrano pola sąsiadą,ponoć na czas budowy poszli do więzienia a po ukończeniu budów do domu.I tu ciekawostka-
podobno sąsiedzi po wyjściu na wolność odebrali sobie życie ponieważ...nie mogli znieść tego że państwo odebrało im pola uprawne-które w tamtych
czasach dla większości gospodarzy były jedynym źródłem utrzymania się .

Bardzo proszę,nie poruszajmy tutaj polityki-ja się tylko wypowiedziałem .
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez cieszyn » 11 listopada 2011, 21:29

Dawid,ja te fotky zrobiłem na chwilę przed rozbiórką,jedynymi rzeczami które udało mi się wynieść to OBs E40 oraz OBg też E40.Niewiem czy te oprawy były pokazane na forum


No pewnie, że są tu pokazane, jest tylko pytanie, czy Ty Jorguś pokazałeś nam tu te oprawy OBs E40 oraz OBg też E40, o których teraz piszesz :?: :roll:

PS - to możliwe, co wyprawiała komuna w PRL, niszczono ludzi i przyrodę, np. pod budowę huty katowice wycięto setki hektarów dobrego lasu i nic się nie przejmowano, dziś z kolei jest przegięcie w drugą stronę, nie możesz wyciąć drzew ze swojej działki bez zgody miasta.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Kondziu » 18 czerwca 2012, 20:42

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 8015.html#
Na jednym ze zdjęć dokładnie szóstym lampa Polam Farel OKZ 2 x40w :cry:
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opuszczone budynki/fabryki

Postprzez Kondziu » 10 września 2012, 07:00

Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości