Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Dyskusja na tematy dowolne

Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez cieszyn » 1 sierpnia 2011, 23:28

Otóż chciałem pokazać mini relację z przelotu samolotów w dniu dzisiejszym nad centrum Warszawy. Potężny transportowiec Herkules C-130 poderwał się z Okęcia i jak wielki bąk przeleciał majestatycznie ok. 17-tej nad Pl. Konstytucji, całą Marszałkowską i zakończył nad Pl. Krasińskich, potem wracał jakoś tak wzdłuż Wisły.
Ale nie tylko leciał - zrzucał także ulotki, a było ich 100 000!

Niestety, leciał moim zdaniem zbyt wysoko, więc żwawy zefirek rozdmuchał kłęby ulotek daleko od Marszałkowskiej! Widać było jakby się sypało srebro z nieba. Ponoć część doleciała ma Mariensztat
Ja poszedłem ich szukać od # Marszałkowekiej z Świętokrzyską, ale choć doszedłem do samej Wisły (sic!) to ani jednej karteczki nie ujrzałem na oczęta

Załączam swoje zdjęcia oraz foto ulotki z internetu:Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Oto i ulotka:
Obrazek

Potem przeleciało pięć samolotów Iskra, ciągnąc za sobą biało-czerwony warkocz:Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Teraz chwila pamięci, auta zatrzymane, syreny wyją. Niestety niektórzy przechodnie nie potrafili nawet na chwilę przestać człapać po tym świecie :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wszystkiemu, ,z oddali, przyglądał się ten oto helicopter:
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez OBp » 2 sierpnia 2011, 07:45

Świetne zdjęcia :) Ruch był zatrzymany i syreny wyły chyba w całej Polsce? (przynajmniej u mnie w mieście tak było).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2011, 09:46

u mnie tez syrena wyla, musze przyznac ze nawet niewiedzialem dlaczego ;)

tak pozatym widze w poscie maly blad napisales 5 samolotów a jest ich 7 :)

Teraz chwila pamięci, auta zatrzymane, syreny wyją. Niestety niektórzy przechodnie nie potrafili nawet na chwilę przestać człapać po tym świecie

wiesz nie wszystkich trzeba do tego zmuszać
tak czy inaczej dzieki za fotorelacje
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez famabud » 2 sierpnia 2011, 11:22

W Lublinie również wyły syreny i tak było pewnie we wszystkich polskich miastach. W Warszawie to pięknie wyglądało.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2011, 20:52

caclsfamily napisał(a):
Whites86 napisał(a):u mnie tez syrena wyla, musze przyznac ze nawet niewiedzialem dlaczego ;)

Każdy Polak powinien wiedzieć dlaczego wyje syrena a ty nie wiedziałeś :?: Wstyd,wstyd...

nie tobie oceniać co powinienem wiedzieć a co nie :!: niejestem patriotą i nie biore udziału w zadnych narodowych obchodach
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2011, 21:04

Pisząc o tych przechodniach nie miałem na myśli, żeby kogokolwiek do czegoś zmuszać, źle mnie Adam zrozumiał. Chciałem powiedzieć, że Tego dnia, o Tej godzinie, w Stolicy - dość trudno nie wiedzieć, co się dzieje i dlaczego. To jest skomplikowana kwestia wywodząca się z wielu czynników - m.in. z wychowania w domu, w szkole - generalnie z kultury osobistej, którą każdy ma inną.

Dlatego nie dziwcie się, że mnie lekko raziło, że niektórzy nie zwracając na nic uwagi idą w tym czasie jakby świat naokoło nie istniał. Wokoło wyją syreny, stoją auta i niemal każde ma na stałe włączony klakson, no trzeba być wielkim ignorantem, żeby się nie zatrzymać na ta jedną minutkę, skoro wszyscy naokoło oddają w ten sposób cześć tym, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców z takiej winy, że bronili swego miasta przed ohydnym najeźdźcą
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez Whites86 » 2 sierpnia 2011, 21:15

cieszyn napisał(a):Pisząc o tych przechodniach nie miałem na myśli, żeby kogokolwiek do czegoś zmuszać, źle mnie Adam zrozumiał. Chciałem powiedzieć, że Tego dnia, o Tej godzinie, w Stolicy - dość trudno nie wiedzieć, co się dzieje i dlaczego. To jest skomplikowana kwestia wywodząca się z wielu czynników - m.in. z wychowania w domu, w szkole - generalnie z kultury osobistej, którą każdy ma inną.

Dlatego nie dziwcie się, że mnie lekko raziło, że niektórzy nie zwracając na nic uwagi idą w tym czasie jakby świat naokoło nie istniał. Wokoło wyją syreny, stoją auta i niemal każde ma na stałe włączony klakson, no trzeba być wielkim ignorantem, żeby się nie zatrzymać na ta jedną minutkę, skoro wszyscy naokoło oddają w ten sposób cześć tym, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców z takiej winy, że bronili swego miasta przed ohydnym najeźdźcą

bycmoze w warszawie na dlugo przed tymi obchodami ludzie sa powiadamiani przez jakies srodki przekazu plakaty itp, nie wiem , przynajmniej u mnie nic na ten temat nie mowiono, dlatego samo zawycie syren bylo dla mnie zagadką,

pozatym chcialbym zebys rozwinął bardziej tą wypowiedz:

dość trudno nie wiedzieć, co się dzieje i dlaczego. To jest skomplikowana kwestia wywodząca się z wielu czynników - m.in. z wychowania w domu, w szkole - generalnie z kultury osobistej, którą każdy ma inną.
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez cieszyn » 2 sierpnia 2011, 21:38

Tu nie ma co rozwijać, napisałem jasno o co chodzi. Chodziło o konkretną sytuację w Warszawie, w dniu rocznicy wybuchu powstania, w godzinie W. Dlatego jeśli nawet ktoś idąc w tym czasie przez przejscie (a cały ruch pieszy, samochodowy, tramwajowy zamarł na tą minutę) i nie wiedząc, co się tak naprawdę dzieje (nie słyszał o tej rocznicy w szkole czy w domu, nie czyta gazet, nie słucha radia, nie patrzy w TV), mógłby (mając jaki taki poziom kultury osobistej) po prostu na chwilę zatrzymać się, jak to zrobili niemal wszyscy dookoła. Przez szacunek dla gestu innych, żeby uszanować tą zbiorową reakcję, - to jest właśnie zachowanie, które się wykonuje z głębokich pobudek osobistych, z kultury osobistej właśnie.

Ja nikogo nie oceniam, bo mogli tamtędy iść ludzie, którzy naprawdę się gdzieś spieszyli, może ktoś nawet był głuchy, nie wnikam, dlaczego ktoś się - jak niemal wszyscy - nie zatrzymał. UWażam tylko, że człowiek jako "zwierzę społeczne" ;) powinien uszanować pewne niepisane reguły współżycia społecznego. Inaczej w oczach większości osób pokazuje postawę ignorancjii, nonszalancji i jakby nie było - egoizmu społecznego.
Ale na szczęście mamy wolność. Problem w tym, że wielu osobom wolność się myli z samowolą ;) - ale to juz dygresja nie na ten temat.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez CDM » 6 sierpnia 2011, 22:37

Mam mieszane zdanie co do zasadności tego powstania...Rozumiem,że ludzie chcieli wolności i że każdy, kto przystępował wtedy do walki ,miał nadzieję na szybkie zakończenie wojny, ale historia pokazuje,że było to wysoce przedwczesne, poza tym trzeba pamiętać,że oprócz tych, co oddali życie podczas walk, byli jeszcze Polacy, których wymordowano w odwecie za powstanie. To wydarzenie widzę bardziej jako narodową tragedię, niż powód do dumy. Mimo tego, jako,że czuję się Polakiem, wywiesiłem flagę udałem się o godzinie W na poznańską Cytadelę, na cmentarz poległych w walkach o wyzwolenie Poznania.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Rocznica Powstania Warszawskiego 01-08-2011

Postprzez cieszyn » 6 sierpnia 2011, 23:45

MOżna mieć różne zdania o zasadności wybuchu tego powstania.
Pamiętajmy jednak, że wówczas ci ludzie byli w sytuacji skrajnego wykończenia nerwowego, trwały ciągłe łapanki, strzelanie do cywilów, dzień kolejny to albo przeżyjesz, albo cię zastrzelą.

W takich m.in. warunkach dojrzewała decyzja o powstaniu. Może tymi dowódcami ktoś umiejętnie i zdalnie manipulował? Nie wiadomo

Nie znamy motywów głównych, nie wiemy jaką wówczas przeprowadzono analizę ryzyka. Nie dowiemy się tego chyba nigdy. Ale odpowiedzialność za rozkaz do powstania spada na dowódców. Jeśli nie mieli gwarancji, że ktokolwiek przyjdzie z zewnątrz powstancom na pomoc zbrojną, to nie powinni tego powstania zaczynać.
Za mało się dziś - albo wcale - nie mówi o odpowidzialności najwyższego dowództwa, a w tym leży klucz do rozwiania wątpliwości jakie ma nie tylko CDM, ale i wielu ludzi.
Heorizmu w walce warszawiakom nikt nie odmawia, więc dziś uważam za ważne, aby w każdą rocznicę powstania uczcić głównie ICH PAMIĘĆ!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości