dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Dyskusja na tematy dowolne

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez toomm40 » 12 listopada 2013, 00:22

o kurde, sporo tego masz, widze ,że masz także rosyjską czajkę , miałem podobną , a właściwie to jeszcze jej fragmenty stoja w piwnicy
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez lgboguszewski » 13 listopada 2013, 01:59

Znam te odkurzacze z youtube :) ja mam 5 zelmerów i Czajkę w nowoczesnej wersji ze zwijaczem przewodu (po generalnym remoncie silnika) facet w servisie powiedział, że Radziecki pochodzi jeszcze ze 20 lat do następnego przeglądu :D ;)
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez moog » 6 grudnia 2013, 00:33

Elektroservice napisał(a):Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałem identyczny. Wybuchł, jak miałem 5 lat. Moja stara się akurat kąpała i musiała uciekać całkiem nago z łazienki.
Teraz jest nowy Junkers, cały naszpikowany elektroniką.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez qba » 6 grudnia 2013, 20:44

Jak miałem junkers w domu, to się bałem odkręcać ciepłą wodę. Raz odkręciłem to głośno buchnął, ale jeszcze nie pospadała obudowa, mimo to wtedy chyba zrodziła się moja fobia do tych urządzeń. Ojciec go naprawiał, ale nie pomagało to na dłuższy czas, bo na nowo się psuł. Dopiero wujek całego przeczyścił, to działał kilka lat, do momentu wyprowadzki. U sąsiadów z którymi dzieliliśmy korytarz jak wybuchł, to cała łazienka była w sadzy i chłopak, który akurat w niej przebywał również. Jak byłem mały, to w domu początkowo był ten starszy typ junkersa z owalnym oczkiem i daszkiem u góry. Pewnego dnia do komory przez kanały wentylacyjne dostał się wróbel. Babcia odkręciła wodę i wróbel się usmażył.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez KaszeL » 7 grudnia 2013, 01:41

No tak to jest, jak takimi sprawami zajmują się osoby, które nie specjalnie są do tego przeszkolone. Na prawdę nie wiem z czego to wynika. Ja nie piekę chleba w domu, tylko idę do piekarza. Nie zeluję sobie butów, tylko idę do szewca. Oczywiście niektórzy "prąd" i "gaz" sami sobie robią....
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 7 grudnia 2013, 11:30

Wyczyścić piecyk z sadzy można samodzielnie pod warunkiem, że nie rozkręca się elementów armatury gazowej, bo wtedy już nie trudno o wypadek. A jak ktoś ma trochę pojęcia o technice, oraz dostęp do internetu to w tak starym piecyku z powodzeniem może np. wymienić membranę czy też uszczelnić zespół wodny, bo są dokładne instrukcje jak to zrobić i nie jest to czynność trudna, jak również nie stwarzająca zagrożenia wybuchem. Jednak gdy usterki dotyczą zespołu gazowego to w żadnym wypadku nie powinno się samemu brać za naprawy !
Opisane przez qbę wydarzenia to ewidentnie wynik długotrwałych zaniedbań, po prostu te piecyki były okrutnie zanieczyszczone, stąd takie efekty.

P.S. Piecyk z daszkiem i owalnym okienkiem to PG-4, jest to obecnie zabytek bardzo, bardzo rzadko spotykany (w przeciwieństwie do PG-6 i G17, których jest jeszcze całkiem sporo).
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez KaszeL » 7 grudnia 2013, 12:06

Nie rozumiesz, że właśnie przez takie podejście jest sporo problemów? Bo przecież niby jest prosto... Ludzie mają różny poziom zdolności manualnych, różne zdolności techniczne itp. To co dla jednych jest banalne, dla innych jest nie do przeskoczenia. Potem jeden z drugim zabiera się za takie sprawy, których tykać nie powinien i tragedia murowana.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 7 grudnia 2013, 12:08

Właśnie rozumiem :) I uważam, że jak ktoś w ogóle się nie zna, nie jest pewien tego co robi to nie powinien nawet zdejmować obudowy z piecyka. Do takich napraw trzeba mieć jakieś minimum wiedzy i zdolności. A najlepiej to wywalić PG-6 na złom i zawołać fachowców do instalacji nowego piecyka który będzie miał odpowiednie systemy bezpieczeństwa.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez mirror » 9 grudnia 2013, 23:42

U mnie w mieście było kilka tragedii właśnie przez Junkersy, Na szczęście już ich nie ma. Też miałam kiedyś.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez KaszeL » 9 grudnia 2013, 23:59

U mnie w mieście jest masa tragedii przez Samochody. Na nieszczęście one nadal są :(
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości