dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Dyskusja na tematy dowolne

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez trojmiejski » 6 września 2019, 08:54

Stylowy wygląd, obecnie robione odkurzacze mają nudny wygląd w porównaniu do tego.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez mirror » 6 września 2019, 14:25

Miałam kiedyś Alfę w domu. Strasznie głosno chodziła i jako dziecko bałam się jej. :lol:
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez cieszyn » 7 września 2019, 11:56

MRP200 napisał(a):Mam nawet taki odkurzacz. Ma prawie tyle lat co Ja. To są sprzęty nie do zajechania, nawet podczas porządków po pracach budowlanych. A nawet jak się w nich coś popsuje to są łatwe w naprawie.
Nie to co współczesne odkurzacze, gdzie wkręty od obudowy trzeba szukać pod uszczelkami. Albo całość trzyma się na dwóch wkrętach a reszta to są zaczepy, które najpierw trzeba zlokalizować na obudowie a potem mieć szczęście, żeby ich nie pourywać.

Też miałem taki
Worek był z materiału, więc zbierał wszystko, nawet gruz na budowie ...
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Beton » 8 lutego 2020, 11:03

Nowy nabytek:

Obrazek

Niestety, trzeba w nią wsadzić trochę kasy, bo węże jeszcze fabryczne i ciekną, musiałem domontować przekaźnik grzałki bo fabrycznie brak, gotuje wodę na programie 5... a miała być sprawna :? No, ale kosztowała 30zł, a naprawa naszego boscha miała kosztować 700 + 65 diagnoza, także postanowiłem spróbować z "naprawialną i niezniszczalną" jak twierdzą niektórzy.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2020, 12:29

Wszystkie polary z tamtych lat nie miały przekaźnika do grzałki i wypalały po czasie programator :twisted:
Mieliśmy kiedyś Lunę i w niej też padł programator. Ojciec kupił nowy i dołożył stycznik TSM1 aby odciążyć styki programatora, niestety po pierwszym praniu ze stycznikiem musiał zostać zdemontowany ponieważ mama wystraszyła się odgłosów jego załączania :D

P.S. Jak będziesz złomować Boscha to wymontuj silnik - ciekaw jestem jaki tam siedzi :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Beton » 8 lutego 2020, 21:44

Już zabrał go serwisant za symboliczne 40zł.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez MRP200 » 8 lutego 2020, 23:06

Styczniki TSM nie były najszczęśliwsze. Nowe działa bez zarzutu, co najwyżej głośno stukały przy załącz-wyłącz, jak to stycznik. Jednak po latach używania potrafiły brzęczeć, najpierw cicho, a potem coraz głośniej ryczeć. Tylko chwilowo pomagało szlifowanie na drobnym papierze ściernym zwor i smarowanie nich olejem.
Miałem w domu automat WIATKA. Kupiona bodajrze w 1987 roku i od razu zaliczyła naprawę gwarancyjną, bo miała uszkodzoną pompę wody. Po latach też został domontowany stycznik na grzałkę. Chociaż wg opinii serwisanta za wypalanie styków w programatorze winne były nie same styki tylko nasadki przewodów, które po czasie lubiły nie kontaktować. Miała jeszcze drzwi ładowania prania z plexi, które po latach od zmian temperatury zaczęło pękać, do tego stopnia, że wypadł kawałek tworzywa tworząc niezłą dziurę. Zostały wymienione na drzwi ze szklanym wizjerem, do którego początkowo podchodziłem sceptycznie, ale szybko zmieniłem nastawienie. Oj, ile ja się w tej WIATCE nawymieniałem części, włącznie z grzałką, przedtem usmażyła praną bieliznę. Ale tyle, co zrobiła prania, to na siebie zarobiła.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 8 lutego 2020, 23:26

Z tymi TSM to racja, że po czasie potrafią strasznie hałasować, jednak mnie się udało kilkukrotnie zreanimować takowy stycznik przez doszlifowanie delikatne zwory i rdzenia i wymianę gumowej podkładki pod rdzeniem na nową.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Gismot » 9 lutego 2020, 02:18

Moja babcia miała PS 663 BIO (pierwsza wersja) i wypalony styk w programatorze od grzałki to standard. Ja u siebie miałem zamontowany dodatkowy przekaźnik.

Po tylu latach wszystkie elementy gumowe (węże) najlepiej wymienić na nowe.

Filtr sieciowy 230V przeciwzakłóceniowy, radzę wymienić.


Jeśli obudowa bębna jest w dobrym stanie (nie skorodowana) to warto ratować ten sprzęt.
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez slaweklampy » 9 lutego 2020, 08:14

Jeśli chodzi o pralkę Wiatka to mój ojciec w latach 90 kupił obudowę zewnętrzną i przełożył bebechy ze starej. Urządzenie było kupione jeszcze przed moimi narodzinami bo w 1985 roku i ok. 20 lat temu zostało zastąpione przez Zanussi.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości