dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Dyskusja na tematy dowolne

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez FOX » 10 grudnia 2013, 14:50

niestety najwięcej wypadków wynika albo z braku jakiegokolwiek serwisu gdzie wiele osób wychodzi z założenia że jak coś działało 20 lat to po co wzywać serwis bo przecież urządzenie jeszcze działa. Innym przypadkiem jest sytuacja gdzie za serwis zabierają się "złote rączki" co coś wyczytali w necie lub naprawiają "na własną logikę"nie mając jakiejkolwiek wiedzy. Od razu przypomina mi się temat na jakimś forum elektrycznym gdzie jakiś forumowicz "zmodernizował" sobie instalację za pomocą przewodu w oplocie do żelazka by móc podłączać prądożerne urządzenia a przy wyborze przewodu kierował się nie przekrojem a rozumowaniem typu- "takie żelazko dużo prądu pobiera więc przewód jest odpowiedni" to tak na podsumowanie
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 10 grudnia 2013, 19:19

Z piecykami nie lepiej, widziałem już PG-6 z zablokowanym bimetalem (właściciel dorobił sobie nowy "bimetal" z grubej stalowej blachy i podgiął tak aby stale odbezpieczał palnik :shock:) i tak rozregulowany, że oprócz standardowo wybuchowego zapłonu gotował wodę mimo dużego jej przepływu :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez famabud » 14 grudnia 2013, 22:17

Miałem identyczny. Wybuchł, jak miałem 5 lat. Moja stara się akurat kąpała i musiała uciekać całkiem nago z łazienki.
Teraz jest nowy Junkers, cały naszpikowany elektroniką.


ak miałem junkers w domu, to się bałem odkręcać ciepłą wodę. Raz odkręciłem to głośno buchnął, ale jeszcze nie pospadała obudowa, mimo to wtedy chyba zrodziła się moja fobia do tych urządzeń. Ojciec go naprawiał, ale nie pomagało to na dłuższy czas, bo na nowo się psuł. Dopiero wujek całego przeczyścił, to działał kilka lat, do momentu wyprowadzki. U sąsiadów z którymi dzieliliśmy korytarz jak wybuchł, to cała łazienka była w sadzy i chłopak, który akurat w niej przebywał również. Jak byłem mały, to w domu początkowo był ten starszy typ junkersa z owalnym oczkiem i daszkiem u góry. Pewnego dnia do komory przez kanały wentylacyjne dostał się wróbel. Babcia odkręciła wodę i wróbel się usmażył.

Super scenariusze do polskiego serialu paradokumentalnego. :mrgreen:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez radzix » 6 lutego 2014, 00:08

Jaki zakład metalowy w Polsce produkował takie butle turystyczne?
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-butle ... 1Fd2b.html
Avatar użytkownika
radzix
 
Posty: 74
Zdjęcia: 39
Dołączył(a): 7 marca 2011, 23:42
Lokalizacja: LBN

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez lumix26 » 6 lutego 2014, 16:13

radzix napisał(a):Jaki zakład metalowy w Polsce produkował takie butle turystyczne?
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-butle ... 1Fd2b.html

Mam takie dwie stare butle i jest napisane
Zakłady przemysły precyzyjnego Sosnowiec ul.Stalowa 12
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez famabud » 20 maja 2014, 16:44

Moja była pralka Bosch WFA 2070, którą pożegnałem kilka miesięcy temu na rzecz pralko-suszarki Samsung WD0704REV. Obecnie służy komu innemu. :)





Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 20 maja 2014, 17:10

Trzeba było wrzucić cegłę :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Whites86 » 20 maja 2014, 17:16

mnie zawsze ciekawiło czy pralka ukręcila by beton jak by wrzucić odpowiednie proporcje cementu i wody :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez famabud » 20 maja 2014, 17:44

Elektroservice napisał(a):Trzeba było wrzucić cegłę :twisted:

To za dobra pralka na to! :P Mam do niej ogromny sentyment, nie mógłbym tego zrobić. ;) Obecnie służy komu innemu, ponieważ ta pralka w zasadzie miewała tylko drobne awarie: wymiana termostatu 1x, grzałki 1x, wymiana amortyzatorów, wymiana wyłącznika (ja popsułem [mały byłem] :oops: ), wymiana zamka z mikrowyłącznikiem (niepotrzebnie - trzeba było podgiąć drzwiczki do góry :mrgreen: ). Pozostałe części są oryginalne i sprawne. :)

Whites86 napisał(a):mnie zawsze ciekawiło czy pralka ukręcila by beton jak by wrzucić odpowiednie proporcje cementu i wody :mrgreen:

Trzeba byłoby uprzednio zaspawać otwory w bębnie, by beton nie przesiąkał do zbiornika. :mrgreen: Myślę, że przy większych ilościach skończyłoby się na pisku paska klinowego bądź spaleniu silnika. :mrgreen:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 20 maja 2014, 17:58

Elektrolux którego rozwaliłem miał pasek wielorowkowy 8-)
I co ciekawe ta pralka nigdy nie zaliczyła awarii, przepracowała bez usterkowo 16 lat, dopiero teraz się zaczęła pasztecić. Chciałem ją reanimować, ale rodzinka zdecydowała, że czas na nową (która podejrzewam, że nie przepracuje więcej niż czas trwania gwarancji).
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości