dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Dyskusja na tematy dowolne

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez matit1 » 20 maja 2014, 21:19

U mnie jest pralka Candy produkcji włoskiej która obecnie ma 21 lat i jedyne co było w niej wymieniane to jedynie wyłącznik.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez slaweklampy » 1 marca 2016, 10:01

Witam

Stara pralka wirnikowa.

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez galad » 1 marca 2016, 10:38

W 2014 dokładnie taką samą sprzedałem pewnemu góralowi z Wisły :D
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Beton » 1 marca 2016, 10:57

Ja kupiłem jakoś 3 lata temu odkurzacz zelmera (ten stary kwadraciak) za 5zł na złomie, dobity wizualnie, z urwanymi rączkami itd. Kupiony po to, żeby odkurzyć studio nagraniowe i wywalić na złom z powrotem, bo "pewnie zaraz znowu się zepsuje".

Jest ze mną do tej pory już w czwartym mieszkaniu, chodzi co 2 dni i nie chce się zepsuć, śmiga idealnie ;)

Edit: a uwieczniłem go, skoro już o nim piszę :mrgreen: Kiedyś przywiozłem obudowę w lepszym stanie, żeby przełożyć wnętrzności z tego do niej, ale niestety silnik się trochę różnił i nie pasował. Pancerny odkurzacz, tylko ciąg trochę słaby, nie poradzi sobie np. z włosami/sierścią na dywanie. Musiał pracować w jakimś zakładzie, bo brud dosłownie wtopił się w obudowę i elementy plastikowe...

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez jacekk » 1 marca 2016, 15:56

Niedawno wywaliłem na złom obudowę identycznego odkurzacza w stanie idealnym, nawet kolor ten sam... :oops:

Te stare odkurzacze miały jeszcze coś czego dziś nie uświadczy. Czyli wylot powietrza w który można było wetknąć rurę i jakoś to wykorzystać. Dziś każdy dmucha w kierunku północno-południowo-wschodnio-zachodnim ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Beton » 1 marca 2016, 17:51

jacekk napisał(a):Niedawno wywaliłem na złom obudowę identycznego odkurzacza w stanie idealnym, nawet kolor ten sam... :oops:

Te stare odkurzacze miały jeszcze coś czego dziś nie uświadczy. Czyli wylot powietrza w który można było wetknąć rurę i jakoś to wykorzystać. Dziś każdy dmucha w kierunku północno-południowo-wschodnio-zachodnim ;)


Kiedyś miałem zamiar pomalować za pomocą takiego odkurzacza malucha :mrgreen: Słyszałem, że w taki sposób pomalowano kiedyś sporo aut, pistolet do rury i jazda.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez jacekk » 1 marca 2016, 18:19

O malowaniu samochodów nie słyszałem, ale wiem że można było w ten sposób pomalować np ścianę czy płot. Nawet pamiętam że wieki temu walał mi się taki "pistolet" po garażu.


Chyba w dawniejszych czasach uniwersalność była ważniejsza, jak na przykład te wszystkie przystawki do wiertarki "Celma" które zmieniały ją w piłę, wyrzynarkę, hebel, szlifierkę i nie wiadomo co jeszcze.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez galad » 1 marca 2016, 21:13

Mam taki odkurzacz, tylko w innym kolorze i muszę go w końcu zreanimować, co do Celmy sami mieliśmy kiedyś przystawkę do ciecia żywopłotu. Mam nawet książkę o wszystkich przystawkach jakie były dodawane do tej wiertarki.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez famabud » 1 marca 2016, 23:17

No ja mam takiego beżowego leżaka, nigdy nie używany, trochę nowszy niż wyżej zaprezentowany. Jakoś nigdy nie miałem czasu się nim zająć. :P
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: dawne sprzęty AGD Predom zelmer itp

Postprzez Elektroservice » 4 marca 2016, 22:53

Co do wiertarek Celmy to przyznać muszę, że bardzo dobre sprzęty to są :)
Mam na stanie Celmę PRCb13 w bdb stanie i jestem z niej naprawdę zadowolony. Mankamentem drobnym jest brak płynnej regulacji obrotów (a raczej jakiejkolwiek regulacji :mrgreen:) ale to tylko drobnostka ;)
Galad czy mógł byś zeskanować lub sfocić co ciekawsze przystawki z tej książki ?
Ostatnio edytowano 5 marca 2016, 14:48 przez Elektroservice, łącznie edytowano 1 raz
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości