Prezenty związane w oświetleniem.

Dyskusja na tematy dowolne

Prezenty związane w oświetleniem.

Postprzez mirror » 4 grudnia 2011, 15:07

Dostaniecie coś na mikołajki albo gwiazdkę związanego z oświetleniem?? Ja dostałam lampę sufitową papierowa kula z IKEA na mikołajki. Dostałam niespodziewanie. Tylko mieszkam sama z tatą, który wyjechał i muszę czekać do wtorku, gdyż nie pozwolił by mi samej założyć a tym bardziej, gdy jestem sama w domu.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Prezenty związane w oświetleniem.

Postprzez qba » 4 grudnia 2011, 17:25

Ja kiedyś na Mikołajki w 1990 roku dostałem od dziadka małą lampkę na baterie, którą sam wykonał. Była prosta. Podstawke miała bodajże z wieka po słoiku, ale jakiegoś takiego grubszego, a nogę z miedzianej rurki. Na to druciany abażur. W tym samym roku pod choinke dostałem lamę światłowodową, która zmieniała kolory, ale strasznie przy tym brzęczała. Dziadek niestety zmarł jeszcze w tym samym roku, krótko po świętach. Był jedyna osobą, od której dostawałem prezenty związane z oświetleniem. Wcześniej też w 1990r, kiedy byłem w wakacje u dziadków podarował mi z kolei stary kinkiet stalowy z lat 60 z mlecznym kloszem i dwie żarówki. jedna to była Narva R-63 z odbłyśnikiem i lekko satynowana, ale zupełnie inaczej niz obecnie produkowane spoty. Druga z kolei matowa 60tka 230-240V z jednoskrętką i mosiężnym trzonkiem, jak dla mnie był to po prostu ideał matowej żarówki, ale niestety nie pamiętam jakiej była firmy. Miała czerwonopomarańczowe, pstrokate opakowanie z rysunkiem białej żarówki. Służyła mi przez 3 lata, do wiosny 1993r.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości