Zużyte lampy (dyskusja)

Dyskusja na tematy dowolne

Zużyte lampy (dyskusja)

Postprzez bartek380V » 21 grudnia 2011, 00:35

Whites86 napisał(a):po co ci takie zdechle lampy ? przeciez do niczego sie juz nienadają
tak pozatym Panowie robicie offtopic ;) proponuje przeniesc temat w miejsce do tego bardziej odpowiednie

Heh i to jest wlasnie piekne bo maja w sobie historie starsza ode mnie ;) Nowego LRF a moge miec za pol godziny ale to juz nie ma smaku.
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2011, 00:00 przez amisiek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Wydzielenie do nowego wątku
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Whites86 » 22 grudnia 2011, 13:08

bartek380V napisał(a):
Whites86 napisał(a):po co ci takie zdechle lampy ? przeciez do niczego sie juz nienadają
tak pozatym Panowie robicie offtopic ;) proponuje przeniesc temat w miejsce do tego bardziej odpowiednie

Heh i to jest wlasnie piekne bo maja w sobie historie starsza ode mnie ;) Nowego LRF a moge miec za pol godziny ale to juz nie ma smaku.

dla mnie lampa ktora jest zuzyta i nieswieci lub daje tyle swiatla co swieczka jest nic niewarta ;) poprostu śmieć
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 22 grudnia 2011, 16:16

Whites86 napisał(a):
bartek380V napisał(a):
Whites86 napisał(a):po co ci takie zdechle lampy ? przeciez do niczego sie juz nienadają
tak pozatym Panowie robicie offtopic ;) proponuje przeniesc temat w miejsce do tego bardziej odpowiednie

Heh i to jest wlasnie piekne bo maja w sobie historie starsza ode mnie ;) Nowego LRF a moge miec za pol godziny ale to juz nie ma smaku.

dla mnie lampa ktora jest zuzyta i nieswieci lub daje tyle swiatla co swieczka jest nic niewarta ;) poprostu śmieć

To jest kwestia gustu , mi podobaja sie szatynki Tobie nie wiem :) i nie wnikam bo nie mam do tego prawa -poprostu o gustach sie nie dyskutuje. Mi oprocz szatynek podobaja sie rowniez zdechle LRF y i juz :lol: Gdyby wszystko co stare i nie dzialajace bylo smieciem nie mielibysmy polowy muzeow w Polsce :o a tu jednak nie .... to przeciez historia .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez Whites86 » 22 grudnia 2011, 16:25

akurat LRF jakims super unikatem niejest by zdechlaka trzymac ;) mozna je w dalszym ciagu kupić wiec jak dla mnie zuzyte sa tyle warte co przepalona tradycyjna żarówka
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez CDM » 22 grudnia 2011, 23:35

Whites86 napisał(a):akurat LRF jakims super unikatem niejest by zdechlaka trzymac ;) mozna je w dalszym ciagu kupić wiec jak dla mnie zuzyte sa tyle warte co przepalona tradycyjna żarówka
chyba,że byłby to LRF np. z 1973 roku, którego do niedawna jeszcze miałem, wykręconego z oprawy zapalanej codziennie i który jeszcze świecił na zielono
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 świetlówki 4W szeregowo

Postprzez bartek380V » 23 grudnia 2011, 13:42

Whites86 napisał(a):akurat LRF jakims super unikatem niejest by zdechlaka trzymac ;) mozna je w dalszym ciagu kupić wiec jak dla mnie zuzyte sa tyle warte co przepalona tradycyjna żarówka

Zrodlo swiatla kolejne do kolekcji, zawsze mozna sie wyrzyc i sobie ulzyc np w takiej sytuacji; wracasz zdenerwowany do domu i chcialbys sie wyrzyc ,nagle przypominasz sobie ze masz zdechlego LRF a ktorego nie potrzebujesz ,przywiazujesz go na sznurku na wysokim drzewku , bierzesz sobie cegle myslac ze tam tez jest kula OCP i dalej tez jest fajnie. Kiedys w bezpiecznym miejscu zawiesilem sobie taka lampeczke i celowalem kamieniem. Bardzo ciezko jest ustrzelic lampke ktora jest 10 m nad glowa. Celowalismy we dwoch ,mnie udalo sie ja stracic za 3 razem. Teraz juz wiesz po co trzymam zdechlaki . Od przybytku glowa nie boli. Po co rozbijac latarnie na ulicy jak mozna to zrobic calkiem bezkarnie. :lol: :lol: :twisted:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Zużyte lampy (dyskusja)

Postprzez qba » 23 grudnia 2011, 13:57

Ja mam zdechłą sodówkę i mixa, ale je wywale jak zdobedę sprawne. Trzymam je, bo to moje jedyne lampy wyładowcze. Swego czasu trzymałem zdechłe żarówki, ale wywaliłem je, bo mi miejsce n iepotrzebnie zajmowały. Teraz mam kilka, ale zbieram je dla kolegi, który ma zamiar zrobić jakąś rzeźbe z przepalonych żarówek. Chyba sobówę i mixa też mu oddam.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości