Jakie macie systemy

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Elektroservice » 20 kwietnia 2017, 17:56

Zimą ubiegłego roku przesiadłem się z XP PRO SP2 na Vista Ultimate 64bit.
Nie rozumiem dlaczego tak się opluwa ten system - jak dla mnie jest OK, co ciekawe mój ThinkPad pracuje na nim nawet lepiej niż na leciwym XP :shock:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Luk » 20 kwietnia 2017, 18:26

Vista i XP to są już stare systemy, które nawet wsparcia nie mają w postaci aktualizacji.
Natomiast Windows 7, który też powoli zaczyna się starzeć, ma wsparcie do 2020 roku.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Utilizer » 20 kwietnia 2017, 18:26

No jest ok, miał problemy wieku dziecięcego ale po SP jest dobry :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Luk » 20 kwietnia 2017, 18:28

Ale Siódemka jest jeszcze lepsza ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Utilizer » 20 kwietnia 2017, 18:37

Zgoda
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Jakie macie systemy

Postprzez zdzichu » 20 kwietnia 2017, 19:14

Ja obecnie używam Windows 7 Pro 64-Bit i nie zamierzam przez najbliższe kilka lat zmieniać go na nic innego. Windows 10 to kompletny szajs (i to nie jest bezpodstawny hejt, stawiałem już ten system kilka razy na różnych starszych i nowszych komputerach - bardziej nieintuicyjnego OS nigdy nie widziałem, dodatkowo obecny trend na to, że komputer jest mądrzejszy od użytkownika utrudnia wprowadzanie jakichkolwiek zmian, a o instalacji niektórych starszych urządzeń czy aplikacji - np. Corela X4 czy kamerki internetowej od... Microsoftu ;) można zapomnieć). Jak Windows 7 przestanie być wspierany przez twórców aplikacji, to zamierzam przerzucić się na Apple.
zdzichu
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 marca 2016, 20:12

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Elektroservice » 20 kwietnia 2017, 19:29

Nie zgadzam się co do 7. Nienawidzę tego systemu, w jednej z firm w których pracowałem musiałem na tym systemie pracować i nie była to przyjemna praca. Z paru komputerów wyrzuciłem ten system zamieniając go na inny i w każdym przypadku zaczęły one lepiej pracować.
Brak wsparcia dla Visty i XP w ogóle mnie nie interesuje bo i tak z tego wsparcia nigdy nie korzystam i nie aktualizuje systemu.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jakie macie systemy

Postprzez galad » 20 kwietnia 2017, 19:50

Ja ciągle jadę na XP ( lubię ten system), przesiadłbym się może na 7, ale nie mam jak skombinować płyty z systemem ( wszelkie opcje kupna odpadają) :D 7 nie jest zła, korzystam z niej na co dzień w pracy. Co do nowszych wyrobów to jakoś mnie nie przekonują.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie macie systemy

Postprzez zdzichu » 20 kwietnia 2017, 21:10

Elektroservice napisał(a):Nie zgadzam się co do 7. Nienawidzę tego systemu, w jednej z firm w których pracowałem musiałem na tym systemie pracować i nie była to przyjemna praca. Z paru komputerów wyrzuciłem ten system zamieniając go na inny i w każdym przypadku zaczęły one lepiej pracować.
Brak wsparcia dla Visty i XP w ogóle mnie nie interesuje bo i tak z tego wsparcia nigdy nie korzystam i nie aktualizuje systemu.

To chyba ten system był "trochę" zaśmiecony lub komputer miał parametry typu Pentium 4 z 1GB RAM... zmiana Windows 7 na (podejrzewam) XP to cofanie się w tył, ma to sens chyba tylko na starych netbookach z jednordzeniowymi procesorami.
Nie chodziło mi o wsparcie od M$, które raczej szkodzi niż pomaga, ale np. przeglądarek internetowych i nowszych urządzeń peryferyjnych.
zdzichu
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 marca 2016, 20:12

Re: Jakie macie systemy

Postprzez Elektroservice » 20 kwietnia 2017, 21:21

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym nie znalazł sterownika do czegoś pod Vistę ;)
A komputery w tej firmie były dość dobre :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości