Wysięgnik straży pożarnej

Dyskusja na tematy dowolne

Wysięgnik straży pożarnej

Postprzez Falcon » 26 lutego 2012, 01:10

cieszyn napisał(a):
Sam byłem na wysięgnkiu łódzkiej straży pożarnej, osiąga on do 72 metrów


:o :!:

Może opisz coś więcej w Off-Top ie, jak to jest, czy tam mocnc huśta, mnie się kiedyś śniło, że byłem w takim koszu baaardzo wysoko, było to niemal jak prawdziwe

sorry za OT


Tak wygląda wysięgnik już przygotowany do wysunięcia. Całość ciężaru opiera się na podporach, wszystkie koła są kilka centymetrów nad ziemią

Obrazek

Rozpoczyna się wysuwanie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pulpit do sterowania z dołu. Obsługuje się nim system podpór i wyrównywania pojazdu, awaryjnie można go użyć do sterownia wysięgnikiem i koszem
Obrazek

Te zdjęcia robiłem z wysokości ok. 30 metrów
Obrazek

Obrazek

Potem przełączyłem się na robienie filmu więc widok pulpitu sterowniczego kosza jest stopklatką z filmu ;)
Obrazek

Wysięgnik osiąga max 72 metry, ale nas ze względu na przepisy nie mogli podnieśc powyżej 46 metrów :(

Ale i tak było super :D

Nie bujało i wszystko poruszało się bardzo płynnie, żadnych gwałtownych skoków. Strażak obsługujący opowiadał, że przy maksymalnym wyciągnięciu i maksymalnej dopuszczlanej wartości wiatru kosz może się bujać na 2 metry w każda stronę ;). Kosz ma zainstalowany czujnik prędkości wiatru i przy zbyt dużym wietrze nie można wysunąć wysięgnika powyżej określonych przepisami wysokości.

Ogólnie super sprawa i nie ma się czego bać :).
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Wysięgnik straży pożarnej

Postprzez cieszyn » 26 lutego 2012, 01:25

Dzięki!!!!

Rozumiem, że to był "wyjazd" turystyczny :o :shock: widzę tam jakieś dziecko w tym koszu. Ciekawe, jak jest z ubezpieczeniem takiej wycieczki :roll:

Czy taki pojazd musi być przed każdym postawieniem kosza sprawdzany? Jak?

Czy musi przechodzić częste przeglądy? Czy robi to UDT?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysięgnik straży pożarnej

Postprzez Falcon » 26 lutego 2012, 01:34

To była atrakcja dodana do obchodów dnia otwartego w łódzkiej elektrociepłowni EC-4. To właśnie jej budynki widać na tym zdjęciu.

Drugim świetnym elementem tych dni otwartych było zwiedzanie przeciwatomowego bunkra pod elektrociepłownią, który był tak wielki, że prawie 10 minut szukałem potem wyjścia :oops: Pogubiłem się w tej ogromnej ilości komór i korytarzy :lol: Czułem się jak na jakimś filmie o III wojnie światowej ;)

Jak wyglądają kwestie przeglądu i dozoru takich wysięgników niestety nie wiem... :?
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości