Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kwazor » 15 kwietnia 2014, 21:08

Powiem ci że dobrze zrobił ! 4.5 kV swoje zrobi jak masz wilgotną pogodę ( oprawa na zewnątrz ) a elektronika też nie lubi wilgoci.
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Elektroservice » 15 kwietnia 2014, 21:14

Statecznik pewnie dead ?
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez matit1 » 15 kwietnia 2014, 21:15

matit1 napisał(a):
W przeciągu 30min. działania nie wystrzelił MH ani nie spalił się statecznik więc chyba można uznać, że działa.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Elektroservice » 15 kwietnia 2014, 22:06

Jakoś mi umknął ten wpis :oops:
Skoro statecznik jest w pełni sprawny to ciekawe dlaczego wylądował w śmieciach :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Lampka » 15 kwietnia 2014, 23:05

MercuryFenix napisał(a):
matit1 napisał(a):No to miałeś farta, bo ja jak kiedyś chciałem wziąć parę rur z recykl. w Leroy Merlin to ochroniarz w drzwiach mnie zawrócił i powiedział, że nic nie można stąd brać.

Mi tam każdy pozwala, nie wiem co wy macie za markety, nawet się śmiał, i powiedział że już mają stałych bywalców :) każdy sobie może coś zabrać z Mikołowskiego LeroyMerlin (oczywiście recykling, nie sklep) :P


Taa, stali bywalcy :D Co przejeżdzam obok, to nie omieszkam tam wstąpić i też nieraz gadałem z tymi ochroniarzami o różnych ciekawostkach. Polecam też Auchana zaraz obok - można tam znaleźć jeszcze więcej fajnych rzeczy w pojemniku koło punktu informacyjnego. Tylko polecam zabrać małą latarkę (np. takiego szperacza z jednym jasnym ledem) - dziury w tych przegrodach są dość wąskie i z latarką lepiej widać.
W moim przypadku bywało, że czasem ktoś się zapytał, czego tam szukam itp, ale wówczas zwyczajnie wyjaśniałem sprawę i po kłopocie. Pomocna jest też kartka z wizerunkami poszukiwanych świetlówek, wtedy łatwiej wyjaśnić, o co chodzi ;)
Generalnie nie polecam się pytać na siłę - jeżeli pojemnik stoi wolno, nie w "zagrodzonym miejscu za ladą", to bezpieczniej nie pytać nikogo, tylko iść i brać. To nie jest własność sklepu, tylko są to zbytki, które ludzie wrzucają tam bo są im już niepotrzebne, a istotnie, jak napisał Mercury, rzeczy najpierw przeznaczone są do ich właściwego zastosowania, a recykling i zniszczenie, to ostateczność, gdy nie znajdą się ci, którym są one potrzebne.

W Castoramie w centrum chandlowym Europa Centralna w Gliwicach (przy trasie na Mikołów i zjeździe na A1/A4), też jest podobny pojemnik jak w Lerojach, z długą przegrodą na liniowe i małą na kompakty. Nieraz udawało mi się znaleźć tam fajne lampki, także raz czy dwa, trafiła się SL ;)
W większości Castoram, pojemniki są schowane i trzeba się spytać w punkcie obsługi klienta.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez OUKS340 » 19 kwietnia 2014, 23:09

Elektroservice napisał(a):Jakoś mi umknął ten wpis :oops:
Skoro statecznik jest w pełni sprawny to ciekawe dlaczego wylądował w śmieciach :roll:

Mogła paść lampa. Jeżeli statecznik jest pod napięciem, lampa uszkodzona to po jej wymianie należy go wyłączyć, odczekać parę minut i włączyć ponownie. Inaczej może nie ruszyć. Ja ostatnio odzyskałem trzy NOWE :!: :!: CDMy 70W i dwie 35W ;)
OUKS340
 
Posty: 1926
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez paweo » 20 kwietnia 2014, 10:32

O, a u mnie w biedronce postawili pudła na baterie, 'żarówki energooszczędne' i na małe jakieś sprzęty elektroniczne (to dlaczego wrzucają tam paragony? :roll: ). W środę wyjąłem sobie 4 kompakty: 2x Osram (11w, 21w), ActiveJet (11w) i największe badziewie od.... PHILIPSA :mrgreen: (11w). We wszystkich padła elektronika, a we Philipsie przy otwieraniu połamała się elektronika i plastik :? :roll:
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez MercuryFenix » 20 kwietnia 2014, 10:53

Dlaczego ? Bo wygodnie z kasy najbliżej do recyklingu to te lenie nie raczą przejść dwóch kroków do kosza.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Utilizer » 20 kwietnia 2014, 11:00

paweo napisał(a):O, a u mnie w biedronce postawili pudła na baterie, 'żarówki energooszczędne' i na małe jakieś sprzęty elektroniczne (to dlaczego wrzucają tam paragony? :roll: ). W środę wyjąłem sobie 4 kompakty: 2x Osram (11w, 21w), ActiveJet (11w) i największe badziewie od.... PHILIPSA :mrgreen: (11w). We wszystkich padła elektronika, a we Philipsie przy otwieraniu połamała się elektronika i plastik :? :roll:

We wszystkich biedronkach takie poustawiali, jeszcze nie spotkałem nigdzie żadnej świetlówki w nich :?
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez paweo » 20 kwietnia 2014, 11:35

Co środę będę przynosił kompakty i może fajną elektronikę :)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości