Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Dyskusja na tematy dowolne

Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kwazor » 7 czerwca 2012, 08:03

A no można .. byłem w Leroy Merlin i w pojemniku na zużyte świetlówki/baterie/ etc... znalazłem 3 LRF-y 125W...
Jeden widać ze był uzywany 2 pozostałe nowki !
Polam i Osram.

Układ starecznika ? Noo 2Kw suszarka do włosów :D
Polam zapala sie "dziwnie" czyli świeci doł lampy góra ciemna :
Obrazek

Osram normalnie :
Obrazek

Jak widac w recyklingu moza dorwac niezłe kwiatki ( mam jeszcze MH70W na gniazdo RS7 ale brak dławika by go uruchomic )
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez lumix26 » 7 czerwca 2012, 10:30

Masz farta :) Jesteś w stanie określić stan z użycia tych lamp - chodzi oto jak wyglądają jarzniki w środku są zaciemnione
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kwazor » 7 czerwca 2012, 10:42

Są nowe ! Bo jażniki czyściutkie jak łza ( zreszta z 1 posta wynikało co biore a co nie :D )
Może przepracowały kilka godzin ale nie będe bił lampy by zobaczyc jażnik czy jest nieokopcony .
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Whites86 » 7 czerwca 2012, 10:46

ja wczoraj w robocie znalazlem LRFa 250 z pozoru nowego malo uzywanego, po zalaczeniu do sieci niezaswiecil, potraktowalem tuzem , odpalil, co sie okazalo ktos wykonal bubel produkcyjny i podlaczyl elektrode zaplonową jako elektrode głowną :mrgreen: tez swiecil dziwnie do polowy z dolu mega jasno u gory ledwie , luk mial niestabilny, wylaczylem go na chwile i znow potraktowalem tuzem odwalilo mu dookola jarznika łukiem i poupalalo wszystko co mial w srodku :mrgreen: , załuje ze filmu niezrobilem bo ciekawe efekty dalo ;) no ale mam kolejny trzonek do wykonania redukcji z E40/E27 :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez litak1 » 7 czerwca 2012, 10:59

Na takiej suszarce to je solidnie przeciążyłeś :shock: :oops:
Whites nigdy nie traktuj TUZem lampy rtęciowej rozgrzanej bo prawie napewno zajarzy łuk poza jarznikiem, zimnej to niezaszkodzi bo łuk od razu zapala w jarzniku ale gorącą załatwisz
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez OUKS340 » 7 czerwca 2012, 11:04

Ja regularnie zaglądam do pojemnika w hurtowni elektrycznej w której się zaopatruje. Do tej pory odzyskałem ok 60 rur T12 :shock: Najczęściej PIŁA ale zdarzyło się kilka RAZNO a nawet POLAMP. Ostatnio odzyskałem dwa nowiutkie WLSy 150W POLAMPU (tego współczesnego oczywiście :mrgreen: ).
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kwazor » 7 czerwca 2012, 15:15

Na takiej suszarce to je solidnie przeciążyłeś


Fajnie widac a bardziej słychac jak spadaja obroty wentylatora suszary a lampa zaczyna świecić oszłamiajacym światłem az do zgaśniecia..
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez litak1 » 7 czerwca 2012, 18:47

Kwazor napisał(a):
Na takiej suszarce to je solidnie przeciążyłeś


Fajnie widac a bardziej słychac jak spadaja obroty wentylatora suszary a lampa zaczyna świecić oszłamiajacym światłem az do zgaśniecia..

A wiesz że możesz stopić w ten sposób jarznik :?: :shock:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Whites86 » 7 czerwca 2012, 18:56

litak1 napisał(a):
Kwazor napisał(a):
Na takiej suszarce to je solidnie przeciążyłeś


Fajnie widac a bardziej słychac jak spadaja obroty wentylatora suszary a lampa zaczyna świecić oszłamiajacym światłem az do zgaśniecia..

A wiesz że możesz stopić w ten sposób jarznik :?: :shock:

niestopi sie ;) jedynie spuchnie jak balon mam kilka takich ktore wykanczalem dlawikami duzych mocy :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez litak1 » 7 czerwca 2012, 19:21

Whites86 napisał(a):niestopi sie ;) jedynie spuchnie jak balon mam kilka takich ktore wykanczalem dlawikami duzych mocy :)

Właśnie o tym piszę jarznik osiąga temp. mięknięcia szkła kwarcowego a ciśnienie wewnątrz rozpycha go jak balon :shock:
Ciekawe jak potem świeci taki LR na normalnym już prądzie
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości