Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez toomm40 » 11 grudnia 2012, 23:19

XXXJeDXXXX napisał(a):Mam pytanie, czy z takich pojemników można prawnie zabierać, żarówki nikt nas nie zatrzyma ? ;)


zrób tak: podejdź z jakąś siatką czy torbą , włóż kilka zużytych lamp czy świetlówek , a przy okazji zabierz "na wymianę " to, co zwróci Twoja uwagę ;) nawet jesli ktoś sie przyczepi, to możesz powiedzieć,że jesteś porządnym obywatelem RP i oddajesz przecież do recyklingu zużyte źródła światłą, ale te, co masz w torbie to jeszcze potrzebujesz na wzór,żeby później takie same kupić 8-) ...na przykład...

no chyba ,że wejdziesz z reklamówką z Żabki , a będziesz chciał wyjść z kartonem rur 58 watt,wtedy może byc problem :P
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Lampka » 11 grudnia 2012, 23:59

Przesypujące się pojemniki w Leroyu czasem też spotykam, ale u mnie w mieście w dwóch marketach najczęściej regularnie opróżniają, zanosząc zawartość do pojemników na magazynie. W jednym z tych sklepów pracowałem, w dodatku na dziale, gdzie te pojemniki na magazynie się znajdowały, więc jak nadarzała się okazja, to zerkałem, co tam leży ;)
Dziś akurat znów z jednego z tych sklepów w moim mieście przybyły mi dwie SL - jedna to SL*Comfort 25w, a druga SL*Decor 13w, co ciekawe, obie DZIAŁAJĄ ;)

:arrow: toomm40
Bywało, że wchodziłem nawet bez worka, a wychodziłem z rurami 40w i też nic się nie działo :D

:arrow: qba
W jaki sposób pracowałeś (sklep, firma zbierająca, przetwarzanie...)? Z ciekawości - spotkałeś tam kiedyś świetlówki kompaktowe typu SL*, albo inne rzadkie lampy, np. SOX, Polamp LRJ :?:
Też mi się zdarza spotykać żarówki z całym żarnikiem, potem wykorzystuję je w moich doświadczeniach i układach (oświetlam się wyładowczo).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez qba » 12 grudnia 2012, 00:53

Ja pracowałem przy taśmie i sortowaniu, ale rzadkich lamp nie było. Raz chyba jakiś LRF się trafił, było sporo różnych kompaktów, soxów nie było, bo w ogóle ich nie ma w mojej okolicy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kwazor » 12 grudnia 2012, 09:44

Ja sie pytam można ? Tak nie ma problemu i huziaaa ! do pojemnika..
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez slaweklampy » 12 grudnia 2012, 10:28

Czasami zużyte źródła światła leżą niezabezpieczone.

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Kondziu » 12 grudnia 2012, 11:04

Chyba wziałes te swietlówki T12 do sprawdzenia bo ja bym tak zrobił :D Napewno cos by działało zwykle tak bywa :mrgreen:
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez slaweklampy » 12 grudnia 2012, 14:46

Ze względu na możliwość występowania zbitych świetlówek nie wygrzebuję niczego z takich miejsc. Jeżdżę do tego miasta rowerem, więc taki ładunek utrudniał by jazdę.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez toomm40 » 12 grudnia 2012, 18:13

slaweklampy napisał(a):Ze względu na możliwość występowania zbitych świetlówek nie wygrzebuję niczego z takich miejsc. Jeżdżę do tego miasta rowerem, więc taki ładunek utrudniał by jazdę.


masz na myśli możliwość kontaktu z rtęcią ?bez przesady... pomyśl, ile termometrów w szpitalach sie zbiło w skali kraju i kilkudziesięciu lat . i ktoś się tym przejmował ? wymywał posadzkę ??wietrzył dokładnie?? w fugach między kafelkami kropelki rteci mogły zalegac cłymi miesiącami ..to tak dla przykładu ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez Lampka » 12 grudnia 2012, 20:46

qba napisał(a):Ja pracowałem przy taśmie i sortowaniu, ale rzadkich lamp nie było. Raz chyba jakiś LRF się trafił, było sporo różnych kompaktów, soxów nie było, bo w ogóle ich nie ma w mojej okolicy.


A SL jakieś spotkałeś (chyba wiesz, jaki kompakty mam na myśli ;) )?
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Co można znaleźć w pojemniku na recykling.

Postprzez qba » 12 grudnia 2012, 21:18

Wiem, ale nie przypominam sobie, bym SLa widział, więc raczej się nie trafiły, bo źródła światła na pewno bym zapamiętał. To było w 2006/2007r, jak tam pracowałem. W tym samym czasie jakiś SL chyba 18 W walał się u mojej matki w pracy. Prawdopodobnie należał do jednego ze współpracowników, który trzymał tam akwarium z pielęgnicami, bo był w pobliżu. Była to już wersja Made in Poland z białym dołem i mleczną osłoną rurek. Był ciężki, ale jakoś nie pokusiłem się, by go sobie wziąć i nie mam pojęcia co się z nim stało. Pewnie wziął go ten facet od akwarium, jak firma wyniosła się z tamtego miejsca.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron