Lampa sodowo-żarowa (?)

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Lampa sodowo-żarowa (?)

Postprzez bartek380V » 25 grudnia 2012, 21:24

MRP200 napisał(a):Tyle, że w tym układzie Pening by nie odpalił. A skąd weźmiesz impuls zapłonowy? W typowym układzie ze statecznikiem elektromagnetycznym impuls WN niezbędny do zapłonu lampy wytwarzany jest w uzwojeniu statecznika na zasadzie samoindukcji.

Próbowałem owego układu z lampa tego typu
49690
jest to klasyczny Penning z pomocą zalpłonową w postaci antenki na bimetalach i to dawało rade. Jest to WLS 210 W Natrium zamiennik LRF 250W Nie ma zaplonnika i odpala samodzielnie przy napieciu ok. 180V
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampa sodowo-żarowa (?)

Postprzez lumix26 » 27 grudnia 2012, 20:24

Zrobiłem eksperyment
lampa penning z zapłonnikiem połączona z żarówką nie odpala tylko żarówka pulsuje zapłonnik próbuje dać tam impulsy lecz bezskutecznie , natomiast penning z antenką zapłonową odpala bez problemu
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9288
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampa sodowo-żarowa (?)

Postprzez bartek380V » 27 grudnia 2012, 21:29

lumix26 napisał(a):Zrobiłem eksperyment
lampa penning z zapłonnikiem połączona z żarówką nie odpala tylko żarówka pulsuje zapłonnik próbuje dać tam impulsy lecz bezskutecznie , natomiast penning z antenką zapłonową odpala bez problemu

Byłem pewien ze tak bedzie ponieważ nowe Peningi moga miec lepsze parametry i jest potrzebny do startu impuls WN . Jak dotąd to Peningi w niskich temperaturach sprawiały najwiecej kłopotów a z zastosowaniem zaplonnika tlacego ,szansa nieodpalenia sie takiej lampki jest bardzo mała .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampa sodowo-żarowa (?)

Postprzez lumix26 » 16 lutego 2013, 16:20

Odpalanie penninga z halogenem
High pressure sodium & halogen ballast :-)
http://www.youtube.com/watch?v=pKzFijl7qlQ
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9288
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampa sodowo-żarowa (?)

Postprzez KaszeL » 16 lutego 2013, 16:43

lumix26 napisał(a):Zrobiłem eksperyment
lampa penning z zapłonnikiem połączona z żarówką nie odpala tylko żarówka pulsuje zapłonnik próbuje dać tam impulsy lecz bezskutecznie , natomiast penning z antenką zapłonową odpala bez problemu


Nie odpala dlatego, że żarówka nie jest w stanie wy-indukować impulsu zapłonowego w przeciwieństwie do dławika :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8663
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości