Wirusy komputerowe

Dyskusja na tematy dowolne

Wirusy komputerowe

Postprzez ousd » 21 grudnia 2012, 19:19

Witam.
Czy macie jakieś problemy z wirusami komputerowymi?
Mi dzisiaj zainstalował się wirus Security System Protection, przez co nie mogłem nic włączyć :evil: , 4 godz. z nim wojowałem :roll: , ale udało mi się go usunąć :)
ousd
 

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez lumix26 » 21 grudnia 2012, 19:52

Ja ostatni raz miałem chyba bodajże 5 lat temu i od tamtej pory nie miałem żadnego problemu.Po prostu nie otwieram tego czego nie jestem pewny ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9288
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez ousd » 21 grudnia 2012, 19:54

Ja mimo antywirusa G Data Total Care :!: Płatnego :!: Ciągle coś mam :evil: Myślę żeby zainstalować co innego ;)
ousd
 

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez Luk » 21 grudnia 2012, 20:22

Ja od kilku lat mam program antywirusowy Norton 360. Od tych kilku lat nie mam żadnego wirusa, bo po prostu Norton mi ich nie wykrywa (podczas skanowania usuwa tylko pliki cookie). To ja już nie wiem, są może dwie możliwości:

- Norton jest taki dobry że dzięki niemu nie mam żadnych wirusów
- Norton jest badziewny i wirusów mi po prostu nie wykrywa
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez lumix26 » 21 grudnia 2012, 20:30

No właśnie tak jak pisałem wcześniej od 5 lat nie miałem wirusa i od tego czasu też używam Nortona IS.
Luk napisał(a):..
- Norton jest taki dobry że dzięki niemu nie mam żadnych wirusów
- Norton jest badziewny i wirusów mi po prostu nie wykrywa

Dobre pytanie :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9288
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez Lianata » 22 grudnia 2012, 12:14

Może po prostu tak dobrze się zabezpieczasz, że antywirus nie jest ci do niczego potrzebny.
Lianata
 
Posty: 232
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 28 grudnia 2011, 19:17

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez trojmiejski » 22 grudnia 2012, 14:32

Gdy chodzi o płatne antywirusy to w jakiejś gazetce komputerowej wyczytałem, że niektóre wirusy mogą celowo przepuszczać, nie pamiętam o co dokładniej chodziło, ale obecnie gdy obecnie jest dużo różnych oszustw to nie ma co się dziwić.

Ja używam AVG Free edition i to wystarcza gdyż przede wszystkim unikam wszystkiego co wiem, że jest potencjalnie szkodliwe.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10949
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez Edziu » 22 grudnia 2012, 19:38

Zastanawiam się czy też w pewnym stopniu nie jest to zależne, podatność, na łapanie wirusów także od wersji windowsa, bo np różnych wydań XP było dużo, a przynajmniej porównując mam laptopa z niemieckim windowsem sprzęt sprzed 10lat ale chodzi cały czas na oryginalnym systemie, na te czasy ma słabe parametry ale mimo wszystko całkiem dobrze sobie radzi we współczesnym internecie, i póki co zadnych awarii nie miałem w nim w stacjonarnym miałem wiecej problemów z jakimiś wirusami, choć na razie odpukac 2 lata bezawaryjnie chodzi, w internecie też w zasadzie nie zaglądam na podejrzane strony, a w obu kompach mam antywirus Avast free antywirus , w sumie na pozór wydaje się ze nic nie robi, nawet jak skanuje dyski to nic nie wykrywa, i też taka sama kwestia czy program gówniany ze nie wykrywa wirusów, albo rzeczywiście skutecznie chroni komputer
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez Elektroservice » 13 stycznia 2013, 20:48

Avast to totalna porażka, wielu moim znajomym wpuścił dość paskudne wirusy do kompa :twisted:
Kiedyś używałem Aviry ale jak skończyło się wsparcie dla XP PRO SP2 to przesiadłem się na Comodo Antivirus i jestem bardzo zadowolony. To najlepszy antywirus z jakiego do tej pory korzystałem i każdemu mogę go polecić :) Oczywiście jest bezpłatny :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Wirusy komputerowe

Postprzez Falcon » 13 stycznia 2013, 20:53

Też się przesiadłem na Comodo i jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie w najnowszej wersji jest trochę pracy nad ustawieniem polskiego interfejsu, ale warto ;)
Wcześniej korzystałem z AVG - też dobry, ale niestety w porównaniu do Comodo zabiera o wiele więcej zasobów systemowych.
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości