Dozymetr Biełła - problemy

Dyskusja na tematy dowolne

Dozymetr Biełła - problemy

Postprzez Elektroservice » 25 stycznia 2013, 23:08

Witam. Od środy jestem posiadaczem dozymetru Biełła i od samego początku było coś z tym dozymetrem nie tak :evil:
Czasami po włączeniu nic się nie działo, tzn wskazywał same zera i nic nie zliczał po stuknięciu lekko w obudowę ruszał i zliczał impulsy, ale czasem było tak, że było słychać piknięcie, a wartość na wyświetlaczu się nie zmieniała (nawet 2-3 piknięcia pod rząd a wskazanie na wyświetlaczu bez zmian). Również czas pomiaru był zły, gdyż zamiast wynosić 40 sekund wynosił maksimum 30 (sprawdzone stoperem kilka razy, zawsze wynik był około 30 sekund) więc postanowiłem zabrać się za naprawę dozymetru no i tutaj zaczęły się problemy. Po wymianie kondensatorów elektrolitycznych i poprawieniu kilku lutowań dozymetr zaczął działać normalnie, zliczał od razu po włączeniu i wartość na wyświetlaczu zwiększała się z każdym piknięciem, niestety pojawiła się nowa usterka - wyświetlacz słabo wyświetlał, ledwo było widać jaką wartość wskazuje.
Zacząłem dalej poprawiać lutowania i teraz mam efekt taki, że wyświetlacz działa dobrze - wyraźnie widać co wyświetla, jednak dozymetr w ogóle nie funkcjonuje - cały czas po włączeniu piszczy i na dodatek non stop wskazuje same zera, wartość na wyświetlaczu w ogóle się nie zwiększa. Żeby było ciekawiej to po wyłączeniu głośniczka wyświetlacz gaśnie, dozymetr zachowuje się dokładnie tak jakby go całkowicie wyłączyć wyłącznikiem głównym.
Wie ktoś może co się porobiło ? Zna się ktoś na naprawie elektroniki ?

Pozdrawiam.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dozymetr Biełła - problemy

Postprzez OUKS340 » 28 stycznia 2013, 00:51

Sprawdź pod lupą miejsca lutowania czy przez czysty przypadek nie zrobiłeś jakiegoś mikro zwarcia.
OUKS340
 
Posty: 1926
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Dozymetr Biełła - problemy

Postprzez Elektroservice » 28 stycznia 2013, 01:19

Sprawdzałem niestety nie udało mi się rozwiązać problemów dlatego dozymetr pojedzie do znajomego elektronika. Ja nie mam cierpliwości :roll:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości