Pętla kablowa (pierścień )

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Pętla kablowa (pierścień )

Postprzez ousd » 2 marca 2013, 22:26

Na przedostatnim zdjęciu widzę coś ciekawszego :P
ousd
 

Re: Pętla kablowa (pierścień )

Postprzez Michal » 3 marca 2013, 00:04

Bartek,gdzie Ty tam widzisz układ TT :?: Poza tym napisałeś,że jak są cztery przewody ,trzy odgromniki i jeden uziemiony to jest to układ TN-C .A jak masz dwa przewody,jeden odgromnik na przewodzie fazowym i przewód PEN uziemiony to to już nie jest TN-C :?: Zastanów się co piszesz,bo mam wrażenie ,że sam się w tym wszystkim pogubiłeś ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Pętla kablowa (pierścień )

Postprzez bartek380V » 3 marca 2013, 11:23

Michal napisał(a):Bartek,gdzie Ty tam widzisz układ TT :?: Poza tym napisałeś,że jak są cztery przewody ,trzy odgromniki i jeden uziemiony to jest to układ TN-C .A jak masz dwa przewody,jeden odgromnik na przewodzie fazowym i przewód PEN uziemiony to to już nie jest TN-C :?: Zastanów się co piszesz,bo mam wrażenie ,że sam się w tym wszystkim pogubiłeś ;)

Zle zrozumiałes to ostatniej sytuacji nie mam fotki No jak to nie TT ?? ostatnia fotka to TT przeciez szedłem do stacji zobaczyc. :P To jest ostatnia sytuacja do której nie mam zdjecia. Zmodernizowałem post bo rzeczywiscie brzmiał zle. Poza tym nie widze zadnego klopotu :D Jesli jest odgromnkow tyle co zył w przewodzie (kablu) to jest TT jeli odgromnikow jest o jeden mniej bp PEN uziemiony to mamy TNC i wszystko ;) Wszystkie układy sa takie jakie napisałem -dlatego tez pisałem liczbe zył. Widac to na oko, poza tym wszystkie przedstawione fotki pokazuja moja okolice gdzie znam wszystkie układy na pamięć :) Kawałek ode mnie jest jeszcze linia TNC -TT tzw. wyspa ciekawe jak podzielili siec dokąd jest jaki układ. Przedstawie równiez linie zasilana z układu TT a koncu linii na słupie N uziemiony. Dodam ze jest to 1,5 km od Trafo-moze nie wychodziły pomiary.
Ostatnio edytowano 3 marca 2013, 11:33 przez bartek380V, łącznie edytowano 1 raz
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Pętla kablowa (pierścień )

Postprzez Michal » 3 marca 2013, 11:30

bartek380V napisał(a):
Michal napisał(a):Bartek,gdzie Ty tam widzisz układ TT :?: Poza tym napisałeś,że jak są cztery przewody ,trzy odgromniki i jeden uziemiony to jest to układ TN-C .A jak masz dwa przewody,jeden odgromnik na przewodzie fazowym i przewód PEN uziemiony to to już nie jest TN-C :?: Zastanów się co piszesz,bo mam wrażenie ,że sam się w tym wszystkim pogubiłeś ;)

To jest ostatnia sytuacja do której nie mam zdjecia. Zmodernizowałem post bo rzeczywiscie brzmiał zle. Poza tym nie widze zadnego klopotu :D Jesli jest odgromnkow tyle co zył w przewodzie (kablu) to jest TT jeli odgromnikow jest o jeden mniej bp PEN uziemiony to mamy TNC i wszystko ;)


A na którym zdjęciu jest to pokazane :?:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Pętla kablowa (pierścień )

Postprzez bartek380V » 3 marca 2013, 11:36

Ponawiam pytanie odnosnie moich pierwszych zdjec z tego postu ,czy w sieciach kablowych ktore zasilaja domki jednorodzinne, bloki itd. (siec nn) wyposazone w takie zlacza np ZK3a zdarzaly sie linie kablowe pracujace jako pierscien ? czyli np kabel YAKY 4x120 wychodzi z trafo i do niego wraca ,lub do innego trafo (zasilanie dwustronne) .?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości