Jak wejść na słup

Dyskusja na tematy dowolne

Jak wejść na słup

Postprzez jacekk » 27 grudnia 2014, 22:55

Nie mając słupołazów? Mam takiego betonowego kloca ośmiobocznego (czy 10-cio bocznego, nie liczyłem) w przekroju. Słupołazów oczywiście nie mam, kupować też raczej się nie opłaca jak na jedną czy dwie wycieczki na górę. Jak sobie z tym poradzić?
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak wejść na słup

Postprzez Whites86 » 27 grudnia 2014, 23:11

jacekk napisał(a):Nie mając słupołazów? Mam takiego betonowego kloca ośmiobocznego (czy 10-cio bocznego, nie liczyłem) w przekroju. Słupołazów oczywiście nie mam, kupować też raczej się nie opłaca jak na jedną czy dwie wycieczki na górę. Jak sobie z tym poradzić?

drabina i heja ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jak wejść na słup

Postprzez jacekk » 27 grudnia 2014, 23:54

Trochę straszno, 6m jak na mnie i drabinę. Mam do nich uraz, kiedyś jedna nie wytrzymała i no... Zastanawiam się czy nie pospawać z jakiegoś szmeliwa czegoś na kształt słupołazów.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak wejść na słup

Postprzez paweo » 28 grudnia 2014, 00:01

A jak spadniesz, bo spaw puści? Chcesz pisać posty poruszając ustami? :roll:
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wejść na słup

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2014, 00:29

jacekk napisał(a):Trochę straszno, 6m jak na mnie i drabinę. Mam do nich uraz, kiedyś jedna nie wytrzymała i no... Zastanawiam się czy nie pospawać z jakiegoś szmeliwa czegoś na kształt słupołazów.

drabine można w bardzo prosty sposób zaasekurować ;) wystarczy ją nieco lużniej uwiązać w gornej części do slupa tak by swobodnie rozsuwać ją ku górze słupa ;) takie mocowanie zapewni ci bezpieczeństwo i pewność że się niezsunie z tobą na bok i nie polecisz w dół ;)
ten słup który opisujesz (prawdopodobnie 8-kątny) to słup ŻM poprzednik okrągłego EPV-ła
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Jak wejść na słup

Postprzez Elektroservice » 28 grudnia 2014, 17:23

paweo napisał(a):A jak spadniesz, bo spaw puści? Chcesz pisać posty poruszając ustami? :roll:


Spaw nie puści, już Ty się nie martw. Jak puści to znaczy że to była sama szlaka a nie spaw, ale to się sprawdza czy jest porządnie zespawane i pewnie się trzyma zanim się zacznie użytkować...
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jak wejść na słup

Postprzez IndustrialStalker » 29 grudnia 2014, 11:02

Drabina drabinie nie równa, ale generalizując, jak się boisz po drabinie to daruj sobie w ogóle, bo wszystko wskazuje na to że to zadanie nie dla Ciebie. Nie warto ryzykować.
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Re: Jak wejść na słup

Postprzez jacekk » 29 grudnia 2014, 12:12

paweo napisał(a):A jak spadniesz, bo spaw puści? Chcesz pisać posty poruszając ustami?


Już "parę" samochodów pospawałem i jak na razie nic nie puściło, chociaż główkę ramy w motocyklu bym się bał pospawać ;) Zresztą używam migomatu gdzie już w czasie spawania widać czy trzyma czy nie. Jeszcze w szkole się załapałem na praktyki pod tematem spawanie przy użyciu chyba wszystkiego z wyjątkiem TIG-a którego tam po prostu nie było wtedy. Problem w tym że w życiu takich słupołazów nie widziałem więc nie wiem jak to ma dokładniej wyglądać.

IndustrialStalker napisał(a):Drabina drabinie nie równa, ale generalizując, jak się boisz po drabinie to daruj sobie w ogóle, bo wszystko wskazuje na to że to zadanie nie dla Ciebie. Nie warto ryzykować.


Fakt że drabina drabinie nierówna. Dlatego kupiłem nówkę sztukę :)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jak wejść na słup

Postprzez Elektroservice » 29 grudnia 2014, 15:59

Dobrze zabezpieczona, bezpieczna aluminiowa drabina teleskopowa (z odpowiednimi certyfikatami, itp) przy prawidłowym ustawieniu i ewentualnej asekuracji 2 osoby nie wywróci się. A co do spawalnictwa samochodowego, to TIG jest w tej kwestii najlepszy :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości