Komórka rozładowywuje akumulator

Dyskusja na tematy dowolne

Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez bartek380V » 29 stycznia 2015, 22:37

Mam telefon komórkowy ktory rozladowywuje szybciej akumulator niz powienien. Niestety widze, ze jak poszukałem na ten temat to jest to częsta przypadłosć wielu telefonów roznych marek. Prąd czuwania jest za duży co znaczy ze uszkodzony jest tel. Czy ktos miał z WAS z tym do czynienia ? Podobno układ kontrolujacy ładowanie czesto sie psuje ,dostaje zwarcia tranzystor sterujacy czy jakos tak. Klopot w tym ze mało serwisówek na elektrodzie do fachowca narzie daleko a telefon jest naprawde fajny ...
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez Elektroservice » 29 stycznia 2015, 22:44

Gdybyś napisał co to za telefon, to byłoby zdecydowanie łatwiej.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez bartek380V » 30 stycznia 2015, 17:37

Samsung gt e 2550
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez jacekk » 30 stycznia 2015, 18:50

Jaka jest różnica w tempie rozładowywania w porównaniu do innego telefonu? Samą baterię też można podejrzewać, często w nich siedzi elektronika która w zasadzie nie wiem co robi, ale podejrzewam ze odpowiada właśnie za ładowanie i zabezpiecza prze zbytnim rozładowaniem. A w tym jest na 99,9% sądząc po 3 złączkach w baterii.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez bartek380V » 30 stycznia 2015, 22:08

Testowalem stara baterie i 2 praktycznie nowe. PO tym jak efekt trzymania baterii byl taki sam przy kazdej z badanych baterii , to postanowilem pomierzyc sobie prad uplywu aku no i temat byl juz calkowicie jasny. Wahalo sie w granicy 350mA przy maksymalnej sile sieci takze troche za duzo. Obecnie bat trzyma 3 godziny ale z uwagi na powyzsze ,,przesiadlem,,sie na inny telefon......
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez qba » 30 stycznia 2015, 22:36

Ja w moim Samsungu miałem rok temu taki przypadek, że bateria nagle zaczęła się szybko rozładowywać. Nie trzymała 1 dnia. Telefon nie miał nawet roku. Po jakimś czsie bateria zaczęła działać prawidłowo, a nawet trzymała dłużej niż na początku i działa do dziś.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez bartek380V » 30 stycznia 2015, 22:51

qba napisał(a):Ja w moim Samsungu miałem rok temu taki przypadek, że bateria nagle zaczęła się szybko rozładowywać. Nie trzymała 1 dnia. Telefon nie miał nawet roku. Po jakimś czsie bateria zaczęła działać prawidłowo, a nawet trzymała dłużej niż na początku i działa do dziś.

u mnie bateria na poczatku tych klopotow z telefonem byla goraca ,ale tez sa przypadki samozaplonu telefonu (akumulatora)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez qba » 30 stycznia 2015, 23:07

bartek380V napisał(a):
qba napisał(a):Ja w moim Samsungu miałem rok temu taki przypadek, że bateria nagle zaczęła się szybko rozładowywać. Nie trzymała 1 dnia. Telefon nie miał nawet roku. Po jakimś czsie bateria zaczęła działać prawidłowo, a nawet trzymała dłużej niż na początku i działa do dziś.

u mnie bateria na poczatku tych klopotow z telefonem byla goraca ,ale tez sa przypadki samozaplonu telefonu (akumulatora)
Też słyszałem o samozapłonach, ale to chyba jest możliwe tylko podczas ładowania. Też miałem kiedyś gorącą baterię, ale była to wina ładowarki, którą szybko wymieniłem.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Komórka rozładowywuje akumulator

Postprzez bartek380V » 1 lutego 2015, 15:14

niestety samozaplon moze byc tez kiedy telefon nie jest podlaczony do ladowarki, czasem ladowarka moze uszkodzic tel...
Obrazek
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości