dylemat kupna czy our 125 czy strada our strada 400

Dyskusja na tematy dowolne

Re: dylemat kupna czy our 125 czy strada our strada 400

Postprzez Beton » 19 września 2015, 20:45

Whites86 napisał(a):strada ma przynajmniej proporcjonalne wymiary do większych słupów jak ŻN czy WZ , estetycznie się z nimi komponuje, i całkowicie się niezgodze z tym że OUR 125 lepiej sobie radzi od ORO czy OZPR , OZPRy mam do dziś pod blokiem, i z nowym LRFem świeca bardzo dobrze


To już ustaliliśmy, że OUR wygląda lepiej na niskim słupie. A strada się z niczym estetycznie nie komponuje, chyba, że przez pryzmat patrzenia na całość: słup, wysięgnik i oprawa, jako pasujące do danej epoki. Estetycznie jest kiepska, ze wspomnianym wyżej kloszem jak mydelniczka. Przy OUR widać, że pracował jeszcze jakiś stylista, strada niestety już wygląda jak zwykła lampa, co wisi na latarni i ma świecić, nie jest przemyślana pod względem estetycznym. Owszem, większość współczesnych opraw jest jeszcze gorsza, i strada wygląda lepiej od nich, ale już jest poziom niżej od starszych krajowych opraw pod względem estetyki.

A our jest całkiem dobra, jeżeli ktoś ma zamiar np. oświetlić chodnik i tylko chodnik, a nie okna mieszkańców - jeżeli masz chodnik, za nim blok, to stawiając słup z OZPR-em, świecisz ludziom w okna. A tutaj widzę taką sytuację: oprawa na niskim słupie świetnie oświetla chodnik i świeci na chodnik, a nie dookoła. I tutaj OUR 125 się sprawdza rewelacyjnie.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Postprzez Farel03 » 19 września 2015, 21:38

@Beton
Ja tam lubię wygląd Strad. To były pierwsze kształty wiszące na słupach , które zacząłem zapamiętywać już w wieku przedszkolnym. Zawsze jak je widzę , to z jakegoś powodu przypomina mi się zaśnieżony parking.

#KeepItSlim
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez qba » 19 września 2015, 21:45

Farel03 napisał(a):@Beton
Ja tam lubię wygląd Strad. To były pierwsze kształty wiszące na słupach , które zacząłem zapamiętywać już w wieku przedszkolnym. Zawsze jak je widzę , to z jakegoś powodu przypomina mi się zaśnieżony parking.

#KeepItSlim

Dla mnie pierwszymi oprawami,jakie zapamiętałem były łyżki, widziane z okna. Wiedziałem też że kwadratówka może świecić na biało lub pomarańczowo, a reszta opraw na biało. Dopiero nieco później pojawiła się "ta druga" co również świeci na pomarańczowo - strada.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości