Cejrowski o żarówkach

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez Whites86 » 22 października 2016, 09:37

toomm40 napisał(a):ha, widzę ,że mam samych "przeciwników" :)
cóż, stało się jak się stało
mi to generalnie trochę wszystko jedno, rur T12 mam sporo na stanie

a mi właśnie nie, bo chciał bym w dalszym ciągu zaopatrywać się w najnowsze sztuki T12 z datownikami 2016... lecz niestety jest to już nie możliwe, gdyby Unia nakazała wycofanie świetlówek wszelkiego typu ze względu na ich barwę 6xx 7xx i wymusila na producentach produkcje 8xx i 9xx co objęło by też T12 to nie miał bym przeciwko temu nic, nawet bym się cieszył bo w końcu miał bym rury o porządnych parametrach, szkoda tylko że nikt nie postanowil produkować ich jako specjalistyczne, :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Cejrowski o żarówkach

Postprzez Farel03 » 22 października 2016, 09:45

Obrazek

Ja też na brak rur narzekać nie mogę , ale wolałbym mieć możliwość kupna współczesnych T12.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez toomm40 » 22 października 2016, 10:32

Whites86 napisał(a):chciał bym w dalszym ciągu zaopatrywać się w najnowsze sztuki T12 z datownikami 2016...


no tu już nie rozumiem, do czego Ci ten datownik 2016? jakie to ma znaczenie...przecież na rynku można kupić świetlówki T12 w ilościach nieprzyzwoicie dużych. tyle ,że to zapasy magazynowe.
(pomijam już inne źródła pozyskiwania rur niekoniecznie nowych , a przecież są tacy, którzy oświetlają tym swoje pokoje i mieszkania)

na allegro leżą nowe Tungsramy chyba już ze dwa lata . OLX ugina się od nowych Pił 20, 40 watt . są także Tungsramy , bywają tez Polampy, czasem ruskie-ostatnio był karton Alinexów, dlaczego nie kupujecie, skoro takie braki macie ?
:arrow: Farel, na tym zdjęciu masz same wyjarane graty z recyklingu , prawda? :) chcesz, to Ci załatwię od ręki 2,3,4 kartony nowych rur-Polampów, Razno i Tungsramów.

tak utyskujecie nad tymi rurami, jak by one jakieś super światło dawały , marudzicie jak stare baby normalnie , ale nie korzystacie z tego, co pod macie pod waszym nosem na wyciągnięcie ręki :roll:
Ostatnio edytowano 22 października 2016, 10:48 przez toomm40, łącznie edytowano 1 raz
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez KaszeL » 22 października 2016, 10:43

Chodzi o to, żeby sobie troszkę pomarudzić :) Ja też bym chciał, żeby można było kupić T12/9xx ale... nawet jak by było można (chociaż w sumie dla chcącego nic trudnego, patrz rury Kino - co prawa 160zł/sztuka ale zawsze), to i tak bym ich nie używał do oświetlenia bo wole LEDy :D Tak, tak, przekornie ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez Whites86 » 22 października 2016, 11:47

toomm40 napisał(a):
Whites86 napisał(a):chciał bym w dalszym ciągu zaopatrywać się w najnowsze sztuki T12 z datownikami 2016...


no tu już nie rozumiem, do czego Ci ten datownik 2016? jakie to ma znaczenie...przecież na rynku można kupić świetlówki T12 w ilościach nieprzyzwoicie dużych. tyle ,że to zapasy magazynowe.

a po to by mieć ten komfort pójścia do sklepu w każdej chwili i możliwości kupna tych rur, bez obaw czy je jeszcze gdzieś dostane, mieć tą świadomość że są produkowane i dostępne i nie musze orać po necie pół polski żeby znaleźć jakieś stare zdechlaki nie wiadomo czy sprawne a jeśli nawet nie używane to nigdy nie wiem czy dojdą całe
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez MercuryFenix » 22 października 2016, 12:16

Panowie, niestety rury T12 to już przeżytki.
Opracowano technologię produkcji T8, które ogólnie potrzebują mniej wszystkiego ! (Szkła, luminoforu, rtęci)
Oczywiście wszystko da się ominąć, ale pytanie czy warto ?
Raczej nikt już nie zaopatrzyłby się w świetlówki T12, bo obok byłyby T8, o wiele tańsze.
Co tyczy się żarówek...
Jedyną ich zaletą jest Ra, i chociażby z racji tego nie powinna być wstrzymana ich produkcja chociaż wiadomo, mamy halogeny więc w jakim celu ?
IMO - Technologia LED jest na tyle rozwinięta (i dalej rozwijana) że produkcja pochodnych źródeł światła nie ma już powoli sensu. Dziwne że padły takie słowa z ust pasjonata ośw. klasycznego ale nie warto zamykać się na technologię, też mam kilka rur T12 ale są w ciągłym użytku, bo co z nimi zrobię ? pochowają mnie z nimi do grobu ?
Przypomniał mi się lament wacika że produkcja kompaktów zostaje ograniczana, no ale po co je dalej produkować ? Dla grupki kilkuset osób ? Skoro LED przeżyją 5 kompaktów, po nieco wyższej cenie która oscyluje w granicach 5zł. Wiadomo, fajnie jakby do tej pory produkowano żarówki węglowe, ale kto by się nimi oświetlał ? :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Postprzez Farel03 » 22 października 2016, 12:51

@toomm40

Na zdjęciu faktycznie są rury z recyklingu , ale wszystkie sprawne :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez MercuryFenix » 22 października 2016, 13:00

Sprawne bo odpalają, czy sprawne bo świecą jak mają ?
Bo po Twoim "żyrandolu" to już sam nie wiem :roll:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez lumix26 » 22 października 2016, 13:28

i co z tego że w T12 idzie więcej szkła luminoforu czy rtęci ,ja nigdy nie zastosuje T8 w garażu czy w piwnicy gdzie panują chłodne temperatury a T8 ma problem przy starcie ze świecą słabo mniejszym strumieniem i tego nie potrafili rozwiązać problemu pomijam już rury Aury ,T12 moze mają słabe Ra ale świetnie spisują się w zimne dni
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9284
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Cejrowski o żarówkach

Postprzez toomm40 » 22 października 2016, 13:39

no ok, wszystko świetnie. tylko w czym i gdzie problem?
wszyscy z Was , którzy te rury lubią i chcą ich używać , mają ich pod dostatkiem, więc ...?rur T12 można dostać bez problemu całe kartony , a jak ktoś naprawdę ma problemy z ich znalezieniem- to służę pomocą , 100 sztuk od ręki to nie problem ;)

natomiast kwestię używania rur z recyklingu pominę , bo o tym już była dyskusja i nie padły i nie padną żadne racjonalne argumenty za ich stosowaniem
jedyny to taki,że z kibla są za darmo :mrgreen:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości