Problem z kartą graficzną Radeon X550

Dyskusja na tematy dowolne

Problem z kartą graficzną Radeon X550

Postprzez Elektroservice » 29 grudnia 2016, 19:35

Witajcie
Wiem, że parę osób stąd dobrze ogarnia temat komputerowy dlatego postanowiłem tutaj opisać swój problem :)
Posiadam komputer stacjonarny z płytą główną ASROCK ALiveNF6G-VSTA, płyta jest wyposażona w zintegrowaną kartę graficzną nVidia która niestety ale ma dość słabe osiągi. Mam też kartę ATI RADEON X550 ze złączem PCI-EXPRESS i karta ta wpięta w wyżej wspomnianą płytę niestety nie chce działać :(
W BIOSie ustawiam główną grafikę jako PCI EXPRESS i po włączeniu komputera z monitorem podłączonym pod RADEONA mam obraz jednak po załadowaniu systemu (Windows XP) jest problem z dobraniem sterowników, natomiast drugi system (Windows VISTA) w ogóle nie daje się uruchomić, nie pojawia się ekran ładowania systemu tylko mam non stop pusty czarny ekran. Nie daje się również uruchomić instalacja Windows Vista (po przejściu wstępnego ładowania, tzn wtedy gdy na ekranie wyświetla się tylko biały pasek postępu na czarnym tle komputer się zawiesza, można czekać nawet godzinę i nic się nie dzieje).
Natomiast gdy ustawię w biosie jako główną grafikę zintegrowaną nVidię to wtedy działają mi oba Windowsy, sterowniki bez problemu się instalują i 100% prawidłowo działają. Instalują się też wtedy prawidłowo pod Vistą sterowniki od Radeona jednak sama karta nie działa, nie daje obrazu na wyjściu i dodatkowo Windows wyświetla komunikat o zatrzymaniu sterownika ponieważ jest niezgodny z VGA (czy jakoś podobnie).
Czy istnieje jakiś sposób na to aby Radeon X550 działał prawidłowo z tą płytą główną? Nie musi przy tym działać grafika zintegrowana.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Problem z kartą graficzną Radeon X550

Postprzez wisla3mmx » 30 grudnia 2016, 05:47

Witam serdecznie Elektroservice. Jeśli nie chcesz wymieniać płyty głównej a zastosować dołożoną kartę graficzną to można spróbować włożyć kartę na układzie nVidii jakiegoś Ge-Force-a na PCI-E. Jeśli chcesz zastosować posiadaną już kartę ATi Radeon to nie wykluczam wymiany płyty głównej na model innego producenta np. ASUS i na innym, niż nVidia i VIA chipsecie np. AMD lub ATi, jeśli nie chcesz zmieniać procesora i pamięci. Płyty ASRock mają to do siebie, że sprawiają różne problemy ze zgodnością sprzętu.
Tak trzymać: spamerow gnac, a rteciowki i oprawy jak najbardziej przygarniać [rej].
Artur M.
Avatar użytkownika
wisla3mmx
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 stycznia 2014, 01:05
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Problem z kartą graficzną Radeon X550

Postprzez Elektroservice » 30 grudnia 2016, 16:26

Czyli w obecnej konfiguracji raczej to nie zadziała :(
Dzięki za podpowiedź, póki co musi wystarczyć to co mam.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zdzichu i 43 gości