Zanieczyszczenie świetlne

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Whites86 » 26 października 2008, 19:25

te 2/3 ludzkosci to naprawde mocno przesadzona liczba kazdy chodz raz widzial gwiazdy niekoniecznie w danych miastach ktore wymieniono przeciez ludzie non stop podrózują , przemieszczaja sie itp...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Luk » 26 października 2008, 19:28

No tak, ja mieszkam właśnie w GOPie gdzie niby jest największe zanieczyszczenie światłem w Polsce a jednak widzę bez problemu gwiazdy (może to tylko dlatego, że nie mieszkam w centrum miasta?)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez cieszyn » 26 października 2008, 21:14

Luk napisał(a):No tak, ja mieszkam właśnie w GOPie gdzie niby jest największe zanieczyszczenie światłem w Polsce a jednak widzę bez problemu gwiazdy (może to tylko dlatego, że nie mieszkam w centrum miasta?)


NIe, bo na Śląsku już teraz jest o wiele lepiej, niż 20 lat temu

Te anonse prasowe pisały chyba o chwilowym braku możliwości oglądania gwiazd, i w takim przypadku z tą ilością 2/3 ludzkości można by się jako tako zgodzić :roll: choć to mocno wątpliwe

Pamiętajmy, ze pismaki czasem mają inny ukryty cel niż tylko podanie samej treści wiadomości, może tu też tak jest :?:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Whites86 » 26 października 2008, 21:19

cieszyn napisał(a):
Luk napisał(a):No tak, ja mieszkam właśnie w GOPie gdzie niby jest największe zanieczyszczenie światłem w Polsce a jednak widzę bez problemu gwiazdy (może to tylko dlatego, że nie mieszkam w centrum miasta?)


NIe, bo na Śląsku już teraz jest o wiele lepiej, niż 20 lat temu

Te anonse prasowe pisały chyba o chwilowym braku możliwości oglądania gwiazd, i w takim przypadku z tą ilością 2/3 ludzkości można by się jako tako zgodzić :roll: choć to mocno wątpliwe

Pamiętajmy, ze pismaki czasem mają inny ukryty cel niż tylko podanie samej treści wiadomości, może tu też tak jest :?:

napewno tak jest 2/3 ludnosci praktycznie mieszka w krajach ubogich 3 swiata gdzie oswietlenie na ulicach (sodowe lub inne o duzej skutecznosci) to żadkosc oni moga bez problemu ogladac gwiazdy...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez cieszyn » 26 października 2008, 21:20

No i to potwierdza teorię, ze pismaki piszą różne głupoty, a my wcale nie powinniśmy im na ślepo wierzyć
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Michal » 26 października 2008, 21:40

Zastanawiam się kto wprowadził ten moim zdaniem idiotyzm dotyczący zanieczyszczania światłem.Są o wiele wieksze problemy zanieczyszczania naszych choćby ulic,miast ,lasów i całego środowiska różnymi rodzajami odpadów i śmieci.I takim zanieczyszczeniem należaloby sie zajmowac w pierwszej kolejności. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Whites86 » 26 października 2008, 21:40

Michal napisał(a):Zastanawiam się kto wprowadził ten moim zdaniem idiotyzm dotyczący zanieczyszczania światłem.Są o wiele wieksze problemy zanieczyszczania naszych choćby ulic,miast ,lasów i całego środowiska różnymi rodzajami odpadów i śmieci.I takim zanieczyszczeniem należaloby sie zajmowac w pierwszej kolejności. ;)

popieram w 1001% ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez cieszyn » 26 października 2008, 21:44

Michal napisał(a):Zastanawiam się kto wprowadził ten moim zdaniem idiotyzm dotyczący zanieczyszczania światłem.Są o wiele wieksze problemy zanieczyszczania naszych choćby ulic,miast ,lasów i całego środowiska różnymi rodzajami odpadów i śmieci.I takim zanieczyszczeniem należaloby sie zajmowac w pierwszej kolejności. ;)


doliczyłbym tu zanieczyszczenie ulic światłem . . . . sodowym :x
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez Luk » 26 października 2008, 22:01

Ja mieszkam tak jakby bliżej przedmiesc niż centrum Gliwic i jak patrzę w kierunku północnym (w kierunku centrum) to widzę pomarańczowe niebo a jak patrzę w kierunku południowym (w kierunku pól) to widzę czarne niebo
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zanieczyszczenie świetlne

Postprzez cieszyn » 1 grudnia 2008, 00:14

Polecam rzut oka na:

http://www.ciemneniebo.pl/index.php?option=com_conte...]


cn_logo.jpg
cn_logo.jpg (12.54 KiB) Przeglądane 1678 razy
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości