Błędy w sztuce ;)

Dyskusja na tematy dowolne

Błędy w sztuce ;)

Postprzez swietlik » 28 lutego 2008, 20:38

W tym temacie chciałbym poruszyć różne wpadki, pomyłki związane z podłączaniem lamp osprzętu itp... o ile Wam (SPECJALISTĄ ;) )się kiedyś zdarzyły.

Ja dzisiaj przez roztargnienie podłączyłem LRJta bez statecznika :shock: tzn. statecznik sobie leżał koło oprawki a ja przez nieuwagę dałem fazę bezpośrednio na TUZa :| Jak dotykałem zerem do zacisku TUZa to poszła iskierka, jarznik błysnął, ciemność w pokoju i wyleciały przedlicznikowe B25 A.
Jak myślicie TUZ i lampa przeżyły??

Kiedyś również przez pośpiech i nieuwagę podłączyłem LRFa 125W bez statecznika na żywca do sieci :roll:
Rtęciówka to przeżyła i ma się znakomicie ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

;)

Postprzez rtęciówka » 28 lutego 2008, 20:40

A ja kiedyś przez nieuwagę podłączyłem BEZPOŚREDNIO, BEZ STATECZNIKA do sieci świetlówkę 8W z podłączonym zapłonnikiem :D Niestety ona już tego tak dobrze, jak Twój LRF nie zniosła :D :D
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez swietlik » 28 lutego 2008, 20:56

rtęciówka napisał(a):A ja kiedyś przez nieuwagę podłączyłem BEZPOŚREDNIO, BEZ STATECZNIKA do sieci świetlówkę 8W z podłączonym zapłonnikiem :D Niestety ona już tego tak dobrze, jak Twój LRF nie zniosła :D :D

Też miałem taką przygodę :oops: tyle, że z świetlówką 6W. Skrętki wewnątrz się przepaliły :x
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez rtęciówka » 28 lutego 2008, 20:59

swietlik napisał(a):Też miałem taką przygodę :oops: tyle, że z świetlówką 6W. Skrętki wewnątrz się przepaliły :x

U mnie to samo ;)

Ja też kiedyś podłączyłem LRF-a do sieci, bez dławika i nie przeżył :cry: Ale nie mogę sobie tego do dzisiaj wydarować, bo to był zabytek z lat siedemdziesiątych :cry: :cry:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez Michal » 28 lutego 2008, 22:37

A czy próbował ktoś z Was podłączyć lampę sodową z dwóch faz :?: Bo ja tak :!: Taka setka pali jak czterysetka o barwie 830 :!: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez Bartek » 29 lutego 2008, 08:26

Ja jak robiłem statecznik "elektroniczny" do świetlówki 8W zapomniałem o kondensatorze ograniczającym prąd i jedynym ogranicznikiem był rezystor 56ohm/2W.Świetlówka błysnęła i wywaliło B10,B16 i różnicówkę.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez mardoc » 29 lutego 2008, 10:48

ja jak odnawiałem OUS400 to przypadkowo podłączyłem condersator 50uF szeregowo do TUZa -nie przeżył,uszkodził mi sie tyrystor ,ale lampa pare razy migmęła no i dzięki temu zrobiłem sobie z OUR400 :D A jak odnawiałem OUR125 z Condersatorem10uF który też włączyłem szeregowo to Conder.wyprysną kwas prosto na mnie :cry: (chyba dlatego że wkręciłem MIX-a160w)dodam że kiedy te oprawy dostałem to w conder.były poodcinane przewody ,a na conder.nic niebyło napisu(brak schematu)
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez mardoc » 29 lutego 2008, 10:57

a bardziej mi sie podobało jak monter wymieniał przewody w domu z bezpiecznikami to założył mi od 4A do 25A , bardziej wk...iłó mnie to że założył S-y typ C(zwłoczne)a w domu tylko coś jedzie ,a przewody sie nadpalają -takie coś to pewny pożar :!: :evil: :evil: :evil:
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez mardoc » 29 lutego 2008, 11:54

niewiem czy to dobry temat ale spróbuje - we wsi świerklany(k.rybnika)przez pare dni kręcił sie gościu z ZE. po kilku dniach zaczą wchodzić do domów i podawał sie za pracownika ZE.i mówił że następuje wymiana licznika elektrycznego(rozdawał nawet ulotki),o dziwo wszyscy pooddawali liczniki ,a gościu mówił że jutro przyjdzie i założy nowy licznik.no i nie przyszedł.Domownicy zaczęli jezdzić do ZE i pytali sie "po co ta wymiana licznika".Zaczęli sie tłumaczyć mówili że "nie nastąpiła wymiana licznika"-ludzie zaczęli sie buntować . ZE powiedział że dadzą nowe liczniki,i założyli. Tak mi powiedziała mama,babcia,sąsiedzi. Czy u Was były podobne przypadki :?: piszcie o tym bo to głupota.
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Błędy w sztuce ;)

Postprzez DocBrown » 10 sierpnia 2008, 14:10

Ja mając problem z podłączeniem dławika Philips z Ignitorem postanowiłem że uruchomię mojego WLS70 na tym dławiku, ale odpalę ją za pomocą IDSa, jednak nie wiedziałem które zaciski na dławiku (a są 4) są tymi właściwymi zacząłem podłączać metodą prób i błędów, zamiast WLS70 podłączyłem WLS400 (trudniej go ubić) i w szereg z układem bezpiecznik B6A, za pierwszym razem gdy podłączyłem układ do sieci WLS błysnął jasno niczym lampa błyskowa i bezpiecznik się wyłączył, podłączyłem się pod inne zaciski i znowu to samo, dopiero za trzecim razem udało mi się poszukać właściwe i lampa odpaliła bez problemu :)
DocBrown
 

Następna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości