Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 21 czerwca 2017, 19:22

Czy jest możliwe, że matryca aparatu cyfrowego po długim czasie eksploatacji może generować szumy których wcześniej przy danej wartości ISO nie było? Teraz dużo fotografuję Canonem, ale czasem gdy nie pasuje mi brać dużego ciężaru to nadal używam cyfrówkę Sony. Odnoszę wrażenie, że ostatnio robi coraz gorsze zdjęcia, zaszumione, niewyraźne. Czy może to być kwestia zużycia?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez slaweklampy » 21 czerwca 2017, 19:48

Przyczyną są raczej zabrudzenia wewnątrz aparatu.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 26 czerwca 2017, 15:32

W celu zwiększenia mobilności ostatnio kupiłem sobie takiego stałoogniskowego (24mm) naleśnika:
Obrazek

Dla porównania kit:
Obrazek

Przykładowe zdjęcie zrobione z użyciem tego obiektywu, ogólnie jestem zadowolony:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Whites86 » 27 czerwca 2017, 15:36

Panowie jest sprawa, szukam aparatu który idealnie nadaje się do zdjęć nocnych , jako że opis ich parametrów niewiele mi mówi to zwracam się z pytaniem do was bo w końcu wielu z was miało do czynienia z różnymi modelami i robiliście fotki nocne , dostałem do testów aparat Panasonic DMC-LZ20 ale do nocnych zdjęć kompletnie się nie nadaje, nocne sa jakościowo dużo gorsze niż z mojego 12 letniego aparatu Sony DSC h1 jako że sony zrobil kilkanaście tysięcy zdjęć przezył niejeden upadek , i nie jeden deszcz zaczyna mi szwankować, i szukam czegoś co dalej pozwoli mi wykonywać porządne nocne fotki , polecicie coś ? (oczywiście mam na myśli aparaty za kilka stów a nie lustrzanki za kilka koła ;) )
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez slaweklampy » 27 czerwca 2017, 17:50

Moim zdaniem dobry będzie bezlusterkowiec, jego duża matryca generuje mniejszy szum niż w aparatach smartfonów i kompaktowych.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 27 czerwca 2017, 18:18

Whites86 napisał(a):Panowie jest sprawa, szukam aparatu który idealnie nadaje się do zdjęć nocnych , jako że opis ich parametrów niewiele mi mówi to zwracam się z pytaniem do was bo w końcu wielu z was miało do czynienia z różnymi modelami i robiliście fotki nocne , dostałem do testów aparat Panasonic DMC-LZ20 ale do nocnych zdjęć kompletnie się nie nadaje, nocne sa jakościowo dużo gorsze niż z mojego 12 letniego aparatu Sony DSC h1 jako że sony zrobil kilkanaście tysięcy zdjęć przezył niejeden upadek , i nie jeden deszcz zaczyna mi szwankować, i szukam czegoś co dalej pozwoli mi wykonywać porządne nocne fotki , polecicie coś ? (oczywiście mam na myśli aparaty za kilka stów a nie lustrzanki za kilka koła ;) )

Jakiegoś Canona z pełnym manualem (z trybem Bulb), zaletą Canona jest soft CHDK który znacznie rozszerza możliwości aparatu, ewentualnie jakaś używana lustrzanka w dobrym stanie, tu masz z kolei wymienne obiektywy, za <100 zł można kupić dobrej klasy szkła M42 i podłączyć przez przejściówkę. Generalnie do fotek nocnych dobra jest jak największa matryca i nie chodzi o Mpix tylko fizyczne rozmiary.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez trojmiejski » 27 czerwca 2017, 18:43

Najtańsza nowa lustrzanka to koszt koło 1500zł, prawie zawsze te najtańsze są razem z kitem. Nawet taka najtańsza to znaczna poprawa jakości. Moje lustro ma 18MPix co nie jest obecnie wynikiem oszałamiającym, ale dzięki temu, że matryca jest fizycznie duża to różnica w porównaniu do kompakta jest znaczna. Full frame oferuje jeszcze lepszą jakość, lecz to już kilka kafli, matryce APS-C wystarczy z nawiązką.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez matit1 » 30 czerwca 2017, 17:38

Możesz również zwrócić uwagę na Sony NEX-3N, bo tym właśnie aparatem robiłem zdjęcia jak byliśmy w Damasławku. Także jak wyglądają zdjęcia nocne tym aparatem to widać w odpowiednim wątku.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Pablo » 2 lipca 2017, 11:29

Mam taki aparat:
Panasonic Lumix DMC-FZ18
I zwracam się do was Panowie z zapytaniem, czy da się nim zroboć foty makro, czy trzeba coś dokupić? Albo np. Nagrać film ze startu sody, ale bez częstotliwości.
Ludu, pomożecie? :mrgreen:
Pablo
 

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez galad » 2 lipca 2017, 12:04

To jest przerośnięty kompakt, powinien spełnić wszystkie twoje potrzeby. Tu masz jego specyfikację: http://www.optyczne.pl/61.1-Test_aparat ... -FZ18.html
Makro możesz robić od 1cm.
zapis filmów 848 x 480 30kl/s, lub zapis VGA
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości