Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 13 grudnia 2014, 15:49

Ja konkretnie byłem w Stężnicy w sierpniu, zlocik organizowany przez ekipę Astropolis, w tym roku też chciałem na jesieni jechać to niestety nie zorganizowali, w Roztokach nie byłem nigdy, podobno niebo najciemniejsze w PL, w Stężnicy pomimo dosyć słabych warunków atmosferycznym było naprawdę świetnie, chociaż jestem prawie pewien że w Beskidzie Niskim można znaleść porównywalne warunki, mi się za bardzo nie chcę po nocach włóczyć samemu a nie bardzo mam z kim więc jedynie czasami z domu oglądam planetki bo na DS'y trochę mam za jasno.

Z racji że rzadko lukam w niebo to nie inwestuje w jakieś super okulary do DS mam WO Swan 20 mm a do planetek kitowego SP 10m i TMB Planetary 5mm, przy dobrym seeingu to bezproblemowo czapy polarne na Marsie widzę, Synta oczywiście 8" Pyrex.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez jacekk » 13 grudnia 2014, 17:51

elek napisał(a):Z racji że rzadko lukam w niebo to nie inwestuje w jakieś super okulary do DS mam WO Swan 20 mm a do planetek kitowego SP 10m i TMB Planetary 5mm, przy dobrym seeingu to bezproblemowo czapy polarne na Marsie widzę, Synta oczywiście 8" Pyrex.



Swego czasu "wiaderko plossli" przerobiłem i doszedłem do etapu nasycenia obrazem czyli tych ES-ów. Więcej naprawdę nie potrzeba. Ostatni raz teleskop widział niebo w Bieszczadach, od tamtej pory tylko pająki się w lutrach przeglądają... Roztoki nieco przereklamowane, na 30-sekundowej ekspozycji z ISO 400 i pełnym świetle obiektywu niebo robiło się pomarańczowe :roll: Prawdę mówiąc będąc tam widziałem dokładnie to samo i tak samo jak w lepszą noc u siebie na podwórku. Najciemniejsze niebo jakie kiedykolwiek widziałem było na OZMA-ie (coś koło roku 2k) we Fromborku. Tam możńa było się zabić o człowieka który szedł przede mną, ciemno, smoliście wręcz, po przyzwyczajeniu oczu do ciemności dłoń znikała przed maksymalnym wyciągnięciem ramienia. Ale.. To se ne wrati. Za dużo sody w atmosferze :/ przez te kilkanaście lat z roku na rok widzę że jest coraz gorzej, głównie za sprawą debili debilnie montujących oprawy przekręcając je tak że połowa światłą leci w niebo i tych nieszczęsnych kuli szpieguli, oczywiście w jedynym słusznym sodowym kolorze.

Ps. Ciekawe jest to że interesuję się czymś co jednocześnie przeklinam. Ma tak ktoś jeszcze?
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 13 grudnia 2014, 21:47

Mi tam wystarczają te okulary co mam, testowałem Naglery ale jakoś tak specjalnego wrażenia na mnie nie zrobiły, no może poza większym polem widzenia, większe wrażenie zrobił na mnie dobry filtr OIII, niby zalecają go do dużych luster ale nawet w 8" to sporo poprawia na mgławicach, miałem Baadera UHC-S ale w porównaniu do OIII to lipa :)
W Stężnicy niebo było sporo lepsze od tego co mam u siebie, lekkie chmury wtedy były przy horyzoncie i widać było leciutką łunę od Sanoka po za tym naprawdę ciemno, trzeba było mocno uważać żeby nie wpaść na kogoś bo gruntu nie było widać, raz nie trafiłem w mostek i wpadłem do rowu :) ci co się bawili w astrofoto rozłożyli się kilkaset m od miejsca gdzie "wizual" siedział i jak jeden błysnął mi matrycą lapka przyciemnioną na max to powidoki miałem a wiązanka poszła taka że echo było :D
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez JeD » 15 lipca 2015, 22:34

:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez toomm40 » 15 lipca 2015, 23:05

jakiś nowy aparat :?:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez lumix26 » 16 lipca 2015, 10:26

genialne fotki :)
pewnie lumix-a :D :mrgreen:
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9289
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez JeD » 16 lipca 2015, 10:53

lumix26 napisał(a):genialne fotki :)
pewnie lumix-a :D :mrgreen:


Dzięki. Blisko, wybierałem z dwóch modeli i w końcu trafiło na Sony DSC-HX300 :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez elek » 16 lipca 2015, 14:32

Aparacik całkiem całkiem :) tylko ta matryca 1/2,3" z 20 MPix mnie przeraża :D
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Luk » 21 września 2015, 17:40

A ja planuję kupić w marcu 2016 (czyli na moje urodziny) nowy aparat. Obecny Sony z zoomem 20x będzie miał już wtedy 3 lata, więc pora odesłać go na emeryturę ;)
W obecnym aparacie przeszkadzają też mi pyłki kurzu, które dostały się do obiektywu i przez to uwieczniają się na niektórych zdjęciach. Ale skoro planuję za pół roku kupić nowy aparat, to nie opłaca się dawać obecnego do czyszczenia.

Planuję kupić kolejnego Soniaka, tylko nowszy model z zoomem 30x.

Myślę też nad innym aparatem - takim, który robi zdjęcia z efektem gwiazdki, ale nie jest to lustrzanka, tylko kompakt. Wiem, że Lumix i Famabud mają takie aparaty.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wasz sprzęt fotograficzny - aparaty cyfrowe i zwykłe

Postprzez Beton » 17 października 2015, 16:58

Do fotografowania - canon 350d i obiektyw helios od zenita

Obrazek

Do filmowania - kamera lampowa panasonic WVP-50E

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości