Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

Postprzez max » 19 sierpnia 2009, 21:59

Niepotrzebne to trafo, lepiej wzmacniacz estradowy dużej mocy i działa sama. Tylko zewrzeć skrętki bo raz myślałem że trzeba i starter i dałem go normalnie to skrętki błysły jasno i aż wypaliły dziury w rurze.
max
 

Re: Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

Postprzez lampa123 » 8 listopada 2009, 17:34

Tu coś podobnego (przesyłanie dźwięku laserem)
http://www.youtube.com/watch?v=HKRPfa66 ... re=related
jak myślicie czy to może działać? Bo mi się wydaje że jakieś takie naciągane... Bateria słoneczna daje od każdego światła napięcie więc od oświetlenia w tym pokoju też ... :roll:
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

Postprzez andrzejlisek » 10 listopada 2009, 03:23

Światło w pokoju dodaje składową stałą do napięcia z baterii, a światło z oświetlenia i lasera się sumują, więc jak się odejmie składową stałą, a potem wzmocni uzyskany sygnał, to możliwe, że będzie działać.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

Postprzez lampa123 » 10 listopada 2009, 22:51

andrzejlisek napisał(a):Światło w pokoju dodaje składową stałą do napięcia z baterii, a światło z oświetlenia i lasera się sumują, więc jak się odejmie składową stałą, a potem wzmocni uzyskany sygnał, to możliwe, że będzie działać.

No tak, ale z tego co mi się wydaje to on to podłączył pod jakiś tam wzmacniacz bez żadnych filtrów, dodatkowo laser świeci dość punktowo więc prawdziwy sygnał będzie bardzo słaby, a wzmocnienie go będzie pełne zakłóceń. Dodatkowo jak ruszał tym punktem to nie było widać żadnego migania, więc możliwe że to takie małe oszustwo ;)
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Nietypowe zastosowanie i zasilanie świetlówki

Postprzez elek » 10 listopada 2009, 23:27

No tak, ale z tego co mi się wydaje to on to podłączył pod jakiś tam wzmacniacz bez żadnych filtrów, dodatkowo laser świeci dość punktowo więc prawdziwy sygnał będzie bardzo słaby, a wzmocnienie go będzie pełne zakłóceń. Dodatkowo jak ruszał tym punktem to nie było widać żadnego migania, więc możliwe że to takie małe oszustwo

Wejście wzmaka masz blokowane dla DC kondensatorem który tylko składową zmienną puszcza tak że będziesz miał jedynie sygnał z lasera, to że laserem jeździ po ogniwie nie ma znaczenia bo i tak prąd się tworzy niezależnie od miejsca padania na ogniwo.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Poprzednia strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości