Oprawy uliczne w Polskich filmach

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez mirek » 31 lipca 2007, 20:19

W filmie "Lista Schindlera" akcja miała miejsce w okresie II Wojny Światowej a można było popodziwiać krakowskie OZPR'y, OURW-250-1 oraz oprawy OBs we wnętrzach. Za to w filmie "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" była scena przed kliniką Gemelli (miał być rok 1981). Przed budynkiem widać było nowe oprawy - kule, przypuszczalnie Philips Urbana.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez neon44 » 31 lipca 2007, 20:35

mirek napisał(a):W filmie "Lista Schindlera" akcja miała miejsce w okresie II Wojny Światowej a można było popodziwiać krakowskie OZPR'y, OURW-250-1 oraz oprawy OBs we wnętrzach. Za to w filmie "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" była scena przed kliniką Gemelli (miał być rok 1981). Przed budynkiem widać było nowe oprawy - kule, przypuszczalnie Philips Urbana.


:o :shock: A ja myślałem że w Zachodnich filmach bardziej dba się o takie detale
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez KaszeL » 31 lipca 2007, 20:43

Tego typu rzeczy nikt nie zauważa tak na prawdę. Jeśli nie interesujesz się oświetleniem, to nawet do głowy Ci nie przyjdzie, że kiedyś świeciło coś innego.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez neon44 » 31 lipca 2007, 20:45

KaszeL napisał(a):Tego typu rzeczy nikt nie zauważa tak na prawdę. Jeśli nie interesujesz się oświetleniem, to nawet do głowy Ci nie przyjdzie, że kiedyś świeciło coś innego.


OURW kiedyś wspominał że na czas kręcenia jakiegoś niemieckiego filmu we Wrocławiu pozdejmowano ORZ-1 pozakładano jakieś stare przewieszkowe niemieckie oprawy. Potem podobno ORZ-1 powróciły na swoje miejsce
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez lampawls » 31 lipca 2007, 20:59

neon44 napisał(a):Witam

Filmowcy nie zdają sobie że film z pojawiającymi się latarniami niedostosowanymi do czasów akcji filmu

Oto kadr z Czterech pancernych z OUR400 lub ORZ-2

Obrazek

ta oprawa z kadru to OUR400 a nie ORZ-2
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez Krzysiek » 1 sierpnia 2007, 10:01

KaszeL napisał(a):Tego typu rzeczy nikt nie zauważa tak na prawdę. Jeśli nie interesujesz się oświetleniem, to nawet do głowy Ci nie przyjdzie, że kiedyś świeciło coś innego.


Jednak w niektórych filmach dba się o najdrobniejsze szczegóły.

lampawls napisał(a):ta oprawa z kadru to OUR400 a nie ORZ-2


Ta oprawa to bez wątpienia ORZ-2 świadczą o tym następujące szcegóły:
Płaski przód oprawy
Brak pierścienia w do którego przylega klosz
Brak "uskoku" pomiędzy komorą lampy a komorą osprzętu
Lekkie pochylenie klapki.
Avatar użytkownika
Krzysiek
 
Posty: 187
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez KaszeL » 2 sierpnia 2007, 02:03

Myślę, że te filmy w których się dba o takie pierdółki, to raczej wyjątek niż reguła.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez qba » 2 sierpnia 2007, 21:00

W 'Pułkowniku kwiatkowskim" w jednej ze scen widać STRADY, a akcja dzieje się po II wojnie. W pierwszym odcinku 07 zgłoś się widać kwiaty 12x OUR 1000 przed dworcem centralnym, oraz potem jakiś inny kwiat 10 x OURW250 lub 2250 (bodajże w SŁupsku). W "Zabić na Końcu " Wojciecha wójcika widać świecącą zielonkawym światłem kwadratówkę, oraz jakaś podłużną oprawę (OUR700, OUR1000 lub ORZ9) w scenie na dachu. Chyba świeci w niej żarówka.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez adas » 3 sierpnia 2007, 10:12

qba napisał(a):W 'Pułkowniku kwiatkowskim" w jednej ze scen widać STRADY, a akcja dzieje się po II wojnie. W pierwszym odcinku 07 zgłoś się widać kwiaty 12x OUR 1000 przed dworcem centralnym, oraz potem jakiś inny kwiat 10 x OURW250 lub 2250 (bodajże w SŁupsku). W "Zabić na Końcu " Wojciecha wójcika widać świecącą zielonkawym światłem kwadratówkę, oraz jakaś podłużną oprawę (OUR700, OUR1000 lub ORZ9) w scenie na dachu. Chyba świeci w niej żarówka.

W pierwszym odc. "07 zgłoś się" (fantastyczny serial) Borewicz pojechał ni e od Słupska lecz do Sopot więc możliwe jest iż można tam było zobaczyć kwiaty opraw OURW 2250 lub 250.
W "Przepraszam czy tu biją" (nakręconym w 1976 roku) w scenach w których widać SDH "Sezam" w Warszawie widać jakieś dziwne oprawy na dwa LRF-y.Oświetlały one ul.Marszałkowską.
Avatar użytkownika
adas
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 13:26

Re: Oprawy uliczne w Polskich filmach

Postprzez swietlik » 3 sierpnia 2007, 10:33

W tym "07 zgłoś się" często pokazują jakieś klasyki :D . Interesują też mnie sceny ze starymi kogutami na radiowaozach milicji. Serial ten przypadł mi ostatnio do gustu :) .
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości