[Myszków] oświetlenie

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: Myszków [woj. Śląskie]

Postprzez Beton » 26 stycznia 2016, 21:36

neon44 napisał(a):Beton świetne zdjęcia. Wątek o mieście istniał juz od lat ;)


Dzięki ;) Znowu wyszukiwarka zawiodła i nie znalazłem wątku.

trojmiejski napisał(a):Te oprawy przy przystankach można spotkać często na Pomorzu, dobrze wiedzieć, że na południe też trafiły.

Świetnie wyglądają te ORZ-7-2 na początku :) .


Ja pierwszy raz w życiu je widzę na żywo, nad morzem też ich nie spotkałem ;). Na trasie jest jeszcze spory parking oświetlony oprawami świetlówkowymi ustawionymi w literę V, ale ciężko zrobić tam zdjęcie i to są oprawy z lat 90 na oko.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez neon44 » 26 stycznia 2016, 21:41

A udalo Ci sie zrobic kwiaty z przesłoną w centrum :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Myszków [woj. Śląskie]

Postprzez trojmiejski » 26 stycznia 2016, 21:48

Beton napisał(a):Ja pierwszy raz w życiu je widzę na żywo, nad morzem też ich nie spotkałem ;). Na trasie jest jeszcze spory parking oświetlony oprawami świetlówkowymi ustawionymi w literę V, ale ciężko zrobić tam zdjęcie i to są oprawy z lat 90 na oko.

Sztuki które dotrwały do obecnych czasów znajdują się w miejscach na uboczu od głównych ciągów w mieście, czy to pieszych czy dróg, jedynie sztuki przy bulwarze w Gdyni były od razu widoczne, lecz te jakiś czas temu wyleciały (zdążyłem je sfocić przed zniknięciem).
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez Beton » 26 stycznia 2016, 22:00

neon44 napisał(a):A udalo Ci sie zrobic kwiaty z przesłoną w centrum :?:


Niestety, nie widziałem ich. Nie wiem, czy istnieją, następnym razem wybiorę się tam pewnie w lecie.

trojmiejski napisał(a):
Beton napisał(a):Ja pierwszy raz w życiu je widzę na żywo, nad morzem też ich nie spotkałem ;). Na trasie jest jeszcze spory parking oświetlony oprawami świetlówkowymi ustawionymi w literę V, ale ciężko zrobić tam zdjęcie i to są oprawy z lat 90 na oko.

Sztuki które dotrwały do obecnych czasów znajdują się w miejscach na uboczu od głównych ciągów w mieście, czy to pieszych czy dróg, jedynie sztuki przy bulwarze w Gdyni były od razu widoczne, lecz te jakiś czas temu wyleciały (zdążyłem je sfocić przed zniknięciem).


A jaki jest producent tych opraw, skoro pojawiło ich się więcej w kraju?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez trojmiejski » 26 stycznia 2016, 22:06

Producent tych opraw jest nadal zagadką, nie wiadomo jakie jest ich oznaczenie. Jedynie można przypuszczać, że jest to lokalna pomorska produkcja ze względu na częstość występowania, chyba, że kiedyś było ich więcej ogólnie w Polsce i po prostu tylko te na Pomorzu przetrwały do dziś. Dławik przynajmniej niektóre miały, na terenie Akademii Morskiej świecą do dziś, kiedy kiedyś robiłem tam zdjęcia po zmroku to jedna ze sztuk miała Penninga, te zdjęcia można zobaczyć tutaj:
viewtopic.php?p=177015#p177015
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez neon44 » 13 lutego 2017, 22:56

LEDowa modernizacja także w Myszkowie

źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado ... 57076.html

Myszków przechodzi na LED-owe oświetlenie
Witold Urbanowicz ⚫ źródło: ⚫ 25.01.2017 ⚫ 1 komentarz ▶

Myszków prowadzi teraz przetarg na modernizację oświetlenia ulicznego, której celem będzie instalacja opraw oświetleniowych ze źródłami LED. Prace mają zostać zrealizowane do końca lipca 2017 r.
Przetarg, prowadzony przez gminę Myszków, przewiduje modernizację oświetlenia ulicznego zakładającą montaż opraw oświetleniowych ze źródłami LED. Projekt ma zostać zrealizowany w oparciu o dokumentację, którą dysponuje samorząd.

Zakres prac przewiduje w sumie demontaż 1507 sztuk starych opraw oświetleniowych, głównie sodowych i montaż w sumie 1606 sztuk nowych opraw. Dysproporcja w liczbie demontowanych i montowanych opraw wynika z faktu zmiany liczby opraw na słupach dla opraw ozdobnych na ulicy Kwiatkowskiego, PCK i Papieskiej. Zastosowane zostaną oprawy LED o mocy w zakresie 22-113W. Zadaniem wykonawcy będzie także m.in. wymiana wysięgników na jednoramienne ocynkowane, instalacja zegarów sterujących, a także montaż przewodów zasilających. Przewidziano system autonomiczny układ redukcji mocy, umożliwiający redukcję wolumenu energii o ok. 30%, wymagana jest minimum pięcioletnia gwarancja na diody LED, układ zasilający i obudowę.

Termin składania ofert mija 6 lutego. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy dysponują odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami zawodowymi, a także wykonali co najmniej jedną dostawę wraz z instalacją minimum tysiąca opraw LED-owych. O wyborze zadecydują cena (60%), trwałość strumienia światła oprawy ulicznej o najniższej trwałości (30%), a także suma mocy wszystkich opraw oświetleniowych oferowanych przez wykonawcę (10%). Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany do końca lipca 2017 r.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez neon44 » 11 grudnia 2017, 11:51

Kolega rtęciówka ostatnio się mało udziela zatem krótka fotorelacja z miasta. Info o modernizacji na LED jest już na oprawy24.pl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Myszków] oświetlenie

Postprzez qba » 13 grudnia 2017, 02:43

Obawiam się o los kwiatów z przesłoną. Wszystko wokół już LED, a kwiaty pozostały sodowe. Ponadto maszty dawno nie malowane i sporo opraw nie świeci. Chyba żaden nie świeci kompletem 9 opraw.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości